Как отучихте децата си да се събуждат през нощта

  • 12 047
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 149
Според мен трябва да продължиш да опитваш да го държиш повече буден през деня, за да спи през нощта. Може би когато почнете да излизате на разходки от свежият въздух ще промени режима си.
В никакъв случай не го учи да спи при теб. Ако свикне после ще е много трудно да го отучиш. По-добре доближи неговото легло колкото можеш по-близо до вашето, така ако се разбуди през нощта ще бъде на една ръка разстояние от теб, ще му дадеш залагалката без да ставаш.
И аз си мисля,че ако бодърства повече през деня ще има по-спокойна нощ.Но разбирам,че понякога е трудно да ги държим будни.И при нас го има този проблем,спи късен следобеден сън,после заспива късно,през ноща често се буди...сега се е научила сама да си взема бибата,слага си я в устата и пак си заспива.Но много често ставам и аз,незнам и аз какъв съвет да ти дам,да се надяваме,че като се стопли времето и сме на по- дълги и изморителни разходки,да имат добър и здрав сън Crazy

# 16
  • Мнения: 231
Не знам да има управия с това будене, май когато децата си преценят. С малката маймуна нямах проблем до 1,5 месеца спеше по цяла нощ (от 2 месеца не ядеше през нощта), заспиваше си сам в креватчето на загасена лампа просто златно дете. А сега ми се иска да  #2gunfire не иска да заспива на кревата си, а заспива на дивана в хола и през нощта се сеща за диванчето и де почва цирка. На Година и 8 месеца пак започна да се буди и да си търси шишето с мляко та до преди няколко дни.  
Та миличка  стискай зъби зареди се с търпение  и се моли по скоро да мине този период.

# 17
  • Мнения: 3 092
Да добавя нещо само - няма нищо лошо , ако си наблизо до детето , пък дори и ако го взимаш да спи при теб .
Честно казано правяех всичко възможно ,за да се наспим и двете по добре .
Няма правила !

# 18
  • Мнения: 149
Защо толкова държиш детето да спазва твовя режим,който ти налагаш,а не позволяваш да се движи по негов....
В началото дъщеря ни спеше като пън по 20 часа в денонощието, но като започнаха зъбните болки започна да се буди по стотици пъти...Ами свикнах да и откликвам на нуждите от успокояване,гушкане или кърмене.Никога не съм и налагала-сега ще спиш,сега ще ядеш....Кому е нужно?Прилича ми на дресировка.....
 
[/quote

Това не е просто моя режим, а режима  който  е нормален за всички хора по света,и към който всички майки се стремят да приучат децата си рано или късно.Далеч съм от мисълта че умишлено будувате с децата си и си играете с тях по цяла нощ само и само да не се налагате , в случай че има начин да заспивате.Не сравнявам детето си с всички хора, всяко дете има индивидуални нужди и разбира се аз се съобразявам с тях.Дресировка е много силно казано, режима който има детето ми по отношение на хранене и спане сам си го съдава и не съм го насилвала.Наясно съм че няма как да спи непробудно цяла нощ на тази възраст, но след всяко събуждане трудно заспива.Не съм определила точна дата за отделянето му в неговата стая да спи сам( ние и сега спим в неговата стая , а мъжа ми си спи в нашата).

Благодаря ви за отговорите.Много ми помогнахте.Вероятно като се стопли времето  и започнем по дълги разходки ще спи повече.В крайна сметка когато тогава....

# 19
  • Мнения: 302
 Мила и нашия син е същия.Едва ли има дете което да спи непробудно на тази възраст.Моя син се буди на 1 ч ставам давам му вада някога заспива веднага,някога си играе,някога реве.Всеки път е различно.Но съм забелязъла че като не му обръщам внимание и се правя на заспала заспива по бързо.Като взема да му говоря и ли даже само да го гледам веднага почва да хленчи и да протяга ръце.

# 20
  • Мнения: 8 999
Едва ли някой, с осъзнати действия, би могъл да научи едно бебе да не се буди.
Пробвай да го отделиш в неговата стая още сега. Може би присъствието ти до леглото му го провокира. А може и просто  леко да се пробужда и, ако е сам в стаята, на тъмно, отново да си заспи след като помрънка малко. Но, тъй като ти веднага се надвесваш над него, той се разсънва.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 020
Моето дете спря да се буди много около първата годинка. Сега пак от време не време се буди, но много по-често.
Мисля, че си се разбързала. Наистина има деца, които от 2 месец си спят непробудно, но май това са изключения  Peace.

# 22
  • Мнения: 1 512
Това е мисия невъзможна.Има вечери когато спи по цяла нощ и такива в които става по 10 пъти дори и вечери в които се люлеем в ръцете по 1 час.Търпение и пак търпение.Насила нищо не става.Всичко е въпрос до дете.Нещо което е помогнало при едно дете едва ли ще помогне при твоето.Всяко дете е индивидуално.Води се от детето,а не то от тебе.

# 23
  • Мнения: 6 713
Детето или се буди, или не. На една приятелка бебетата спряха да се будят сами на 3-4 месеца и спят по цяла нощ. Мойто е на 11 месеца почти и се буди по цяба нощ! Няма рецепта. Naughty

# 24
  • Мнения: 641
Той продължава да се буди по няколко пъти-мрънка търси си биберона-залъгалка, който му пада от устата или той сам несъзнателно го вади.
Точно по тази причина ставах и аз по 5 пъти.
Опитай да я махнеш, но ако не стане за една вечер, т.е. плаче и не иска да заспи без нея, съветвам те да опиташ пак след няколко месеца.
Аз успях на втория път без рев. Казах "кучето я взе" и толкова. Заспа още първата вечер без нея и без рев само от време на време търси -"нани?" и аз пак с "кучето". Peace

# 25
  • Мнения: 149
Ще опитам да я махна!Благодаря за подсказката Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 555
Наистина детето или се буди или не. Не виждам точно как можеш да го отучиш.  Mr. Green

Моето дете още от 6-7 месец някъде спря да се буди. Е, събужда се за мляко, даже и до сега, но го пие за 1 мин. и заспива веднага. Даже и при растеж на зъби, само 1-2 пъти до сега се е случвало да плаче малко нощем, спи си непробудно иначе. Относно биберона - София, ако си изплюеше биберона, си я търсеше насън с ръка и си я мушкаше в устата.  Mr. Green И не се е случвало да не си я намира. След като я махнахме (по точно я изгубихме и нямаше откъде да купим в неделя същата - само 2-ка биберон на Pigeon признаваше), вечерта не искаше да си легне до 1 часа и после имаше около 1 час рев преди да заспи. След това напълно и тотално и за биберона забравихме...и си спи пак по цяла нощ.

И така ...децата са различни. Всъщност моето може и да спи по цяла нощ, но за сметка на това не иска да си ляга рано. Вчера с 300 зора в 12.30 вечерта заспа, а през деня спи само по веднъж и то не много около час- час и половина.  Tired Аз с това се опитвам да се боря, поне в 21 часа да си ляга, но няма много успех за сега...

# 27
  • Мнения: 2 960
Това зависи в по-голяма степен от самото бебе.
И двете ми деца след 2-ри месец престанаха да се будят.
За новородените -това значи на първо място-да няма нощно хранене.При нас даване на водичка вечер-няма.Не са искали ни вода ни мляко.
За по-големите:
Има и някои фактори ,с  които родителите поущряват  желанието бебето да се буди.
Не трябва да се скача  леглото към бебешката кошара при първото проскимтяване/викане на мама или тати.
Ако разбере ,че така привлича внимание -ще опитва всяка вечер -пак и пак.
Биберона или навика да е с него в устата също води до събуждане!!!!
И пак от бебето зависи-дали можеш /дали то е податливо да нагоди режима си към желания от родителите.

# 28
  • Временно
  • Мнения: 788
Това си е индивидуално за всяко дете.
Не мисля,че има начин да се отучи.
Моята дъщеричка не се буди от 2-ия месец.
Племенникът ми и до ден днешен се буди по 100 пъти на нощ,мрънка,понякога дори се заиграва за по няколко часа.Сестра ми се е видяла в чудо,пробва с хомеопатия,но не става и не става.

# 29
  • Мнения: 2 149
И така ...децата са различни. Всъщност моето може и да спи по цяла нощ, но за сметка на това не иска да си ляга рано. Вчера с 300 зора в 12.30 вечерта заспа, а през деня спи само по веднъж и то не много около час- час и половина.  Tired Аз с това се опитвам да се боря, поне в 21 часа да си ляга, но няма много успех за сега...
И при нас е същото положение.А как се нервирам,когато ми кажат,ми ти си виновна,не си и оправила режима,ей полудявам,лесно е отстрани да се дават съвети и особено когато не са поискани.

Общи условия

Активация на акаунт