има ли търпеливи деца

  • 1 679
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е нетърпелива единствено, когато е много гладна. Иначе съм забелязала, че е нужно само да й кажа колко време ще е отсрочката за дадено нещо и тя да е наясно с това.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Има, малката ми дъщеря е такова дете. Много прецизна и точна, почти перфекционистка. Просто си е такава откакто се роди, дори като бебе се усещаше. За разлика от нея, кака И е огън и пожар и дори сега, когато е на 12г., все още имам проблем с невъздържаното И и нетърпеливо поведение. Все едно не са сестри, коренно различни са по темперамент и светоусещане. Simple Smile

# 17
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Има,сина ми и малката ми дъщеря са такива,за сметка на това голямата вече на 18 години иска всичко да се случва сега и веднага,иначе вкарва истеричния тон и.....,а на малките винаги като кажа,че нещо не може сега,казват добре и най-много да попитат защо,обяснявам и няма повече коментари.

# 18
  • Мнения: 891
Според мен децата се учат донякъде на търпение с годините.
И моята дъщеря беше много припряна и нетърпелива като по-малка,
но сега вече не е така.  Peace
С всяка година става все по-търпелива...

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Има, малката ми дъщеря е такова дете. Много прецизна и точна, почти перфекционистка.

Наистина има връзка, защото и дъщеря ми е страшно прецизна и педантична. Много ми е смешна, като я наблюдавам - без никой да я подканя, като се приберем в къщи след градина, отива си в стаята, преоблича се и си подрежда старателно дрешките. И леглото си оправя сутрин, без никой да я кара. На моменти се умилявам направо каква ми е съвестна и подредена Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Н а т и и аз изпадам в умиление като гледам дребната. Crazy От голямата ми дъщеря съм се настроила на вълната на вечното повтаряне, потретване и пр., на вечните забелжки и т.н. Сега, когато малката направи нещо, което съм я помолила от първия път с думичките "Добле мамо!" направо ми сгрява душата. Simple Smile Убедих се вече от опит, че не можеш да научиш на всичко, което искаш детето си, ако на него не му идва отвътре желанието да го направи. Изобщо не съм се втелясвала с малката, карах я на свободен режим, обаче детето просто си е такова. Сега се сещам за пример, колко се ядосва ако не съм и опънала добре чорапките или пък крачола на пижамата не е свален до долу. Да се чуди човек на кого се е метнала такава!? Laughing
А бе, да са ни живи и здрави търпеливи или не, нерви само да имаме!  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 364
Има и търпеливи деца, но моята госпожица не е от тях Grinning

# 22
  • Мнения: 7 914
не знам дали има търпеливи деца... може би колко има и  търпеливи родители  Whistling

# 23
  • Мнения: 627
Да, има търпеливи деца, дъщеря ми е такава. Има и търпеливи родители. Хората сме различни, децата не правят изключение

# 24
  • Мнения: 1 121
Моят син не е от тях. Когато иска нещо, го иска сега, на секундата и ако не го получи незабавно ляга на пода и започва да пищи все едно го колям. С мъжът ми наричаме такова тръшкане "ядрена реакция" Laughing

# 25
  • Мнения: 1 817
Зависи от ситуацията, но понякога синът ми ме изненадва с търпението си." Добре мамо" и чака без да мрънка. Rolling Eyes Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 110
Дъщеря ми , е едно много приятно нежно същество, което не проявява никакво нетърпение,раздразнение или гняв.

# 27
  • Мнения: 24 467
Ако моето дете търпи в "общата скала на търпението" нейде до към т. F, друго ще търпи до т. C, а трето- до т. M. До коя точка трябва да достигне моето, за да бъде наречено "търпеливо"?

# 28
  • Мнения: 2 587
Може и да има,но и моето не е от тях

# 29
  • Мнения: 3 268
Дъщеря ми е изключително търпеливо дете.
Може да чака за нещо или да подготвя нещо с часове.

Моята е същата.Истинско злато.

Общи условия

Активация на акаунт