как да раждам?

  • 6 976
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 232
Мацка, защо не родиш с епидурална?

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Ако нямаш медицинки показатели за секцио,по-добре е да родиш нормално.Страх не страх,бебето все някога ще тръгне да излиза и всичко минава за няколко часа.И мен ме беше страх,но като знам,че не мога да избягам,какво да направя,родих си Laughing.
Успокой се и си повтаряй,че всяка следваща пронизваща болка,всяка контракция те доближава все повече до твоето бебе.
Нистина ти желая леко раждане!

# 32
  • Мнения: 14 654
Просто е отвратително да разказвате истории за обесени бебета и бебета, които не дишат. Чудя се дали сте нормални. Човек иска малко успокоение преди да роди, а среща истории, които сигурно и в затворите не се разказват.
Ама така е - като искаш откачалките от форума да ти дават съвети  Laughing

# 33
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Мацка, защо не родиш с епидурална?
PeaceАз също много се страхувах от болката.Родих с епидурална, много съм доволна ако имам второ дете ще раждам, по същият начин.
Не се притеснявай, пожелавам ти леко раждане.

# 34
  • Мнения: 4 520
Надали има нормална жена, която не се е страхувала от болката или да се е чудила какво ли я очаква (особено преди първо раждане). Но това не е повод да избереш секциото. То ще ти бъде назначено от лекар,ако има нужда. Раждай си нормално, всяка болка се изтърпява и сори за клишето, ама - несравнима е с облекчението и радостта, когато бебето се роди. Успех!

# 35
  • Мнения: 1 740
Ако сама не можеш да решиш и смяташ, че нямаш достатъчно информация по въпроса, се довери на лекаря си. Той все да знае повече от нас. Дали ще имаш леко раждане никой да предположи.
Успех и леко раждане.

# 36
  • Мнения: 2 172
Само да ти кажа,че 2 часа след като родих без упойка с епизиотомия и доста болезнено,прекарах други 2 часа във фоайето на свиждане  Wink И вече не помнех болката.Да не говорим,че след това нито ще ти махат конци,нито нищо,вървиш си нормално,няма никакъв дискомфорт.А ако се разминеш и без шевове,все едно няма да си раждала  Wink Една мама в моята стая беше родила без нито един шев и се разхождаше по прашки едва ли не с тениска отгоре,а в леглото седеше "по турски"  Crazy

А със секциото се съмнявам да правиш всичко това.+ това има други неприятни процедури преди това.Катетър,игла в гръбнака,система.....за болките след раждането няма какво да говоря,мисля че всички ги знаят.Колкото и бързо да се възстановиш след това винаги ще ти придърпва и опъва,винаги ще внимаваш да не го закачиш....да не говорим, че после ще си имаш белег за цял живот,който не е особено естетически  Rolling Eyes А първите 24 часа ще си като развалина. Освен това,момента,в който отидеш да раждаш и нямаш ниаккви болки,тялото не е настроено на болка и всичко ,което ти правят преди това (катетър,система,упойката в гръбнака) ще ти се струват в  пъти по-болезнени,отколкото ако вече имаш болки.

И аз много се чудих дали да не родя секцио,но след дълго и щателно изчитане на всички материали за секциото,както и консултация с други мами родили така,се отказах завинаги  Peace Пак си има процедури преди раждането,не е просто отиваш и заспиваш  Laughing ,а след това е вече сериозното болене.Така че много добре си помисли струва ли си  всичко това?

Разбира се,говоря за случая секцио по-желание без медицински причини  Peace

# 37
  • Мнения: 3 294
И при двата начина има болка , може би ще има и конци ... и куп други недостатъци .. въпрос на избор и на лекарска преценка . Аз лично за себе си знам още преди да забременея че ще раждам секцио  Peace

# 38
  • Мнения: 183
Ти 9 месеца не си решила как да раждаш, не се познаваш ли какво? Да питаш нас как да родиш ми се струва меко казано несериозно.
 Има две решения на въпроса или раждаш нормално или секцио, предполагам не очакваш всички отговорили да са раждали само естествено или само секцио, така че не виждам изобщо как можем да ти помогнем. Още повече, че от раждане до раждане разлики бол. Някой раждали нормално и се мъчили с дни, други родили за 1 час без да усетят. При секциото е същото може да те боли седмици след това или на другия ден да припкаш по коридорите.
 Аз си раждах секцио по желание, защото така винаги съм искала и нямаше нещо или някой, който да ме накара да променя мнението си (не че някой се е опитвал). Ти ще раждаш, твоето бебе и е редно сама да прецениш какво искаш за себе си, в крайна сметка никой не те познава по добре от теб самата Wink

# 39
  • Мнения: 1 512
Ако няма индикации за секцио роди вагинално.Болката не е толкова страшна.Страха от болката е по-голям.Всичко е въпрос на психика и от това какъв е прагът на болката ти.И секциото и вагиналното раждане си имат плюсове и минуси.Аз също много се страхувах и постоянно чертаех в главата си картини с ужасни болки и до последно си мислех,че секциото ще е по-добрата алтернатива.Но сега съм благодарна на гинеколога си и акушерката,че ме разудедиха.Ако се мобилизирах и слушаш какво те съветват лекарите и акушерката по време на раждането  ( в смисъл кога да напъваш,как да дишаш и т.н.) ще видиш че не е толкова страшно. А и освен това няма нищо по хубаво от това да чуеш как бебето ти проплаква за първи път и мига в които ти дават да го гушнеш за първи път и да видиш своето най-безценно съкровище което си носила 9 месеца в утробата си.Този миг ще помниш цял живот.Желая ти безпроблемно раждане и да мислиш само за това как ще гушнеш малкото си съкровище,а не за това колко ще те боли.

# 40
  • Мнения: 183

А със секциото се съмнявам да правиш всичко това.+ това има други неприятни процедури преди това.Катетър,игла в гръбнака,система.....за болките след раждането няма какво да говоря,мисля че всички ги знаят.Колкото и бързо да се възстановиш след това винаги ще ти придърпва и опъва,винаги ще внимаваш да не го закачиш....да не говорим, че после ще си имаш белег за цял живот,който не е особено естетически  Rolling Eyes А първите 24 часа ще си като развалина. Освен това,момента,в който отидеш да раждаш и нямаш ниаккви болки,тялото не е настроено на болка и всичко ,което ти правят преди това (катетър,система,упойката в гръбнака) ще ти се струват в  пъти по-болезнени,отколкото ако вече имаш болки.

И аз много се чудих дали да не родя секцио,но след дълго и щателно изчитане на всички материали за секциото,както и консултация с други мами родили така,се отказах завинаги  Peace Пак си има процедури преди раждането,не е просто отиваш и заспиваш  Laughing ,а след това е вече сериозното болене.Така че много добре си помисли струва ли си  всичко това?

Разбира се,говоря за случая секцио по-желание без медицински причини  Peace

Не коментирай нещо което не си изпитвала защото ставаш смешна! Катетър, система, упойка в гръбнака??? С изключение на системата не са ми правили нищо от изброените от теб, а доколкото знам и на нормално раждащите им включват системи! Точно отидох и си ме приспаха, а като се събудих вече си имах бебе. Грам не ме е боляло след това и вечерта отказах обезболяващата инжекция защото нямах нужда. На сутринта си ме раздвижиха и това беше. Както написах има и такива който ги боли, но това е индивидуално за всеки, не можеш да поставяш всички под общ знаменател.
Сори за спама

# 41
  • Мнения: 4 520
Ти 9 месеца не си решила как да раждаш, не се познаваш ли какво? Да питаш нас как да родиш ми се струва меко казано несериозно.
Назидатеният и груб тон са последното нещо, от което се нуждае бъдеща родилка.  Peace Имала е притеснения - споделила ги е. Грубото отношение не се толерира във форума, а ти на една страница имаш две такива. Прочети правилата и не се нервирай на непознати, съвсем добронамерено ти го казвам.  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 4 590
Не бих тръгнала да давам съвети и да агитирам някого как да ражда. Има си лекари, има достатъчно информация, така че моето мнение е маловажно. Пък и всичко е относително и  в двата случая има рискове.
Аз лично родих секцио по медицински причини и втория път, живот и здраве, бих предпочела отново така да родя. Изобщо не беше толкова страшно и се възстанових сравнително бързо. Нямаше проблеми с бебето ми, слава богу. Не навивам никого за секцио, просто споделям преживяното. Peace
Най-много обичам жени, раждали нормално, да ми обясняват как било секциото! Whistling ooooh!

Както и да родиш, ти желая да е леко и да гушкаш здраво бебче скоро! Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Просто е отвратително да разказвате истории за обесени бебета и бебета, които не дишат. Чудя се дали сте нормални. Човек иска малко успокоение преди да роди, а среща истории, които сигурно и в затворите не се разказват.
Ама така е - като искаш откачалките от форума да ти дават съвети  Laughing

И аз това си помислих.

По темата - ако питаш мен - нормално е по-добре, ако няма други показатели за секцио. Обикновено всеки препоръчва това, което е преживял. Но имам позната, родила първия път секцио по медицински показатели, втория - преждевременно нормално, просто е станало много бързо и сега на всички препоръчва нормалното, защото е минала и през двете.

# 44
  • Мнения: 494
Аз родих секцио по медицински причини. Както каза лекаря ми ако раждаш нормално те боли докато раждаш, а при секциото боли след това. Верно дават обезболяващи, но въстановяването си е доста по- дълго от нормалното раждане, това си е сериозна операция все пак. Иначе мен също много ме беше страх от секциото.

Общи условия

Активация на акаунт