Отговори
# 285
  • Мнения: 11 607
Селесте, принципно съм против абортите.......Разликата между нас и тях е във възпитание, отношение, здравеопазване, манталитет....Слушах скоро Карбовски за това неговото ново предаване за емигрантите. Той е питал хора-българи, които са най-долу на стълбицата в чужбина - защо се унижават така, защо не се върнат в България, където все пак ще бъдат по-нагоре в стълбица.....Те му отговорили - Да, така е, но и най-долу на стълбицата тук ние се чувстваме хора и се държат към нас като към хора, за разлика в България, където и по-нагоре в стълбицата и пак не се чувстваме хора. Просто там има отношение, тук - няма такова!

Друго - ние им се дивим и им се чудим на Хамериканците, но забравяме,че там здравеопазването не е нашето здравеопазване. Аз съм сигурна,че за това дете ще бъдат положени изключително много, адекватни и топли грижи, нямащи нищо общо с нашите тук. Не се гледат с други очи такива деца, има толерантност, каквато тук нямаме. Така че аз не се учудвам,че се е решила да го остави детенцето. Те са и вярващи хора и вярват,че един ден Бог ще ги събере и ще бъдат здрави и без болести. А за щерката си....човек, който не е убил собственото си дете, надали ще препоръча същото на другото си собствено дете. Друг е проблемът, защо се е стигнало до тук. Като религиозни хора(каквито са голяма част от американците) ранния секс не е много във възпитанието им, но е и Америка, където живеят на принципа - всеки да прави каквото си иска(друга е темата доколко е правилна и морална, и възпитаваща). Та...така или иначе се е стигнало до тук......По-добре ако е нямало въобще бременност.

Една съученичка роди като бяхме в 8 клас - т.е. 15г. Сега синът и и е като брат. А второто дете си го роди на 30г. Аз бях бременна с третото си дете, тя с второто. Роди след мен. И сподели,че сега се е почувствала наистина майка, с първото нищо не е разбрала и не е почувствала. Сподели,че трудно се навила на второ, точно защото нямала никакви добри спомени от първото. Но пък установи,че добре,че се е навила, че да изпита истинската тръпка да бъдеш майка. Много я анатемосваха всички за раждането и на 15г. Майка и се криеше, беше позор, тя завърши вечерно, въобще - пропаднала отвсякъде. За мен приоритет е профилактиката, а не след дъжд качулка....Какво можеш да напарвиш после - нищо! И така и така е станало - по-добре подкрепи, окуражи и човека да се почувства добре - отколкото да триеш сол на главата. И без това човекът страда и е объркан.

Ето днес в интернет има статия за момиче, което направило аборт с близнаци на 9г. възраст. Въпреки,че отговаряла на условията за аборт в страната - изнасилване и физическа опасност за майката - католиците не подкрепили аборта.  Била изнасилвана от 6-г. възраст от пастрока си, който бил на 23г. Това са извращения. Които обаче много станаха в последно време, не са единични такива новини, но....обществотото наистина е много болно и полудяло.


Извинявайте!

Благодаря за кафето на Билянка! И стига с тези болести,че е много неприятно!

Ние тържество за мама май няма да имаме, че народа бил болен в детската......Деси, много хубаво тържество сте имали! Браво!

А днес е ден на децата с Даун......

# 286
  • Мнения: 224
Здравейте!

Ние се прибрахме още във вторник от Враца, но много ме мързи да пиша. Изкарахме добре, ядохме много и това е. Ивана доста се впечатли от гоненето на яйцето. Трябва да пусна снимки някога, ако не ме домързи още повече. Пролетна умора ли ще ме хваща, що ли ... Разбрах, че юли месец ще ходим на 2 сватби в рамките на 2 седмици и то в различни градове  #Crazy - Враца и Ямбол. Но това са хубави неща, още повече че булките са ми близки приятелки. Добре, че поне не са си избрали една и съща дата, че тогава нямаше да ида на никоя. Булката дето ще е във Враца, след втори годежен пръстен най-накрая склони  Laughing, много се дърпаше тя.

Дани, какво стана с теста вчера?

Марси, снимките са готини и снежния човек си го бива! За подарък на свеки съм измислила само половината - няколко мазила за ходилата, но ми се иска и още нещо, само дето не знам какво да е  newsm78

Ина, спокойно, Малчев ще ти каже пола рано-рано. На мен в третия месец ми го каза, но аз за по сигурно всеки пат си го питах "още си е момиче, нали?", по едно време вече на края започна да ми се сърди, че хич не му вярвам. За БХС-то, мойте резултати бяха доста лоши и откачих просто, та ходих и при Мазнейкова, но тя си е чиста проба коза, много ме изнерви. След 3 часа чакане, при положение, че бяхме с час прегледа трая не повече от 3 минути и тя не каза абсолютно нищо, а като я попитах дали всичко е наред, едва ли не ще ми се развикаше, че я питам.

А това, че до деветия месец не се виждал пола и че бебето все не застава, са филми дето не се котират вече. Лекарите не искат да казват нещо, ако не са сигурни, че после да не им излиза име.



# 287
  • благоевград
  • Мнения: 164
Да кажа за биохимичния ами според по старото поколение доктори той се прави в 16-18 седмица но както знаете Малчев не е от тях  Peace Понеже аз чета доста и се интересувам според новите мнения ранния скрининг дава 90% точен резултат сравнение с по късния /мога да ви покажа и статия по въпроса ако някой не ми вярва/  Второ както каза Ади това изследване ВЕ4Е е задължително както и още няколко други които преди са били лукс или каприз за майките. Аз съм привърженик на изследванията ,медицината се развива защо да не се възползвам ?! ДА за съжаление великата здравна каса поема едно просто изследване за кръв и урина за 10 или 15 лв еми ще си плащам какво да правя здравето е преди всичко Peace

Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 2 нови отговора Laughing

# 288
  • благоевград
  • Мнения: 164
Ели за Мал4ев нали знаеш 4е му имам доверие на 1000% и знам 4е след 2 седмици ще знам 4е ще имам моми4е не 4е сега незнам де  Laughing
Мамо Цоци за аборта съм 50 на 50 ами не съм привърженик да се раждат болни деца не и в Бг. Защо и родители и деца да страдат цял живот ?
А това 4е взеха да забременяват на 14 години ами  #Cussing out ядосвам се на майките за които темата секс е табу или които казват - ,,А съм те хванала 4е пушиш пиеш дрогираш се или се чукаш ще те убия едва ли не ,, Моята майка когато бях на 12 седна и ми обясни като на голям 4овек защо пушенето пиенето и дрогата са вредни и 4е като правиш секс трябва да се пазиш но не по метода - ,, Бягай 4е идва ,, а с презервативи . Никога под4ертавам никога не ми е забранявала нищо просто ми каза - Кой каквото сам си направи друг неможе да му го направи. Един ден мисля и аз да процедирам така защото аз порастнах добро дете което не пие не пуши и винаги се е пазило  Peace

# 289
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Малееее Деси, много са трудни тези картички - мързи ме. Май ще минеме само с цвете. Embarassed
Ели чакам снимките с яйцата и ти завиждам за сватбите. Този снежен човек ние си го намерихме на ски пистата и нямаше как да пропуснеме снимката с него. Wink
ina_maria едва ли някоя бременна майка, която желае бебето си ще се стиска за 10 или 15 лв., въпроса не е финансов. Много се радвам ако изследванията вече са точни и медицината е напреднала толкова многооо, но честно казано се съмнявам. Това естествено не озвачава, че човек не трябва да си прави изследвания, осбено ако е във рискова възраст като мен. Joy А пък Малчев въпреки че е симпатяга, гони вече 40те и май минава към по старото поколение доктори. hahaha
На моя приятелка в 5тия месец не можа да познае пола на бебето. Даже се скараха в кабинета, той и каза че е момиче, а тя беше вътрешно убедена че е момче. Междудругото роднини са, после беше леко обиден че е ходила и при друг доктор на преглед и все още се бъзикат  за това като се видят. Wink

# 290
  • Мнения: 224
Марси, то снимките не са нищо особено - първо Ивана гони едно яйце, после Ивана гони халва  Laughing
За тая роднина на Малчев да не му е братовчедка някаква, че едно време ми разправяше, че имал две рекламации и едната била на негова братовчедка. Иначе си права, че вече не е млад. Онзи ден и аз се замислих по въпроса, че ще става на 38, моя мъж е на 28 и вече дава фира, пък какво остава за по-възрастните  hahaha Ще чакаме да се появи някой млад и пресн, /което едва ли ще се случи/ и дружно ще го нападнем него. Тогава като стари чанти, ама лачени ще ходим редовно на прегледи най-различни  Joy Тотално изпростях, за което ще ме извините  Blush В този ред на мисли кажете има ли в този град мъже лични лекари, ама да не са дърти, че не е забавно ...

# 291
  • Мнения: 132
 добро утро,добър ден!

скрининга не дава ли само предположение в % дали има вероятност за раждане на дете с увреждане.поне сестра ми като го прави и казаха,че вероятността да роди такова дете е 1 на няколко хиляди нейни ражданя(не съм сигурна колко бяха), а лично аз не съм си правила,защото попитах доста късно за тях-поне така ми казаха,мисля че тогава бях към-12-13 седмица.иначе аз съм ЗА всички видове съществуващи и безопасни изследваня които да се направят,друг е въпроса доколко докторите информират за тях,защото никои не пести пари за здравето на себе си или на близките си,да не говорим за децата.
првепоръчвам на всички бременни да си направят изследванята в софия  на последния етаж на "майчин дом" има лаборатория за точно такива изследваня-всякакви видове генетични изследваня.

за абортите съм малко раздвоена-неможе деца да раждат деца,а разумни хора да "убиват"плода си? да, всичко е въпрос на личен избор,но в крайна сметка ние сами се унищожаваме.

хубав ден на всички

# 292
  • Мнения: 11 607
Ели, Ели, народа е казал - стари , но златни......А и мерси от млади понякога....Не знаят нищо, неопитни, тръгнали на лов за каки за да разберат това-онова......

И за възрастта не съм съгласна.......Е, аз майтапя моя вече,че вече съм опитвала какво е и с 40-годишен...да спа и не само да спа.......Всичко си зависи от двамата! То ние да не сме постоянно в кондиция? Аз лично с фира и без фира моя не го давам за 20-годишен! За нищо на света! Едно,че съм моногамна, и другото, което е така сме се стиковали навсякъде, че просто сме като дупе и гащи - един без друг не можем. Допълваме се идеално!

Виж.....за всяко нещо си има своето време......Ако тръгна да разказвам за времето в Свищов - млади студенти, безгрижни, пращат парички, стипендии, тогава студентите не работеха за да се издържат, наистина безгрижни години, най-хубавите ми години и най-хубавото ми лично време е минало в Свищов и съм много емоционално свързана с този град.......Та...ако започна да разказвам младежки студенски подвизи - трябва да слагаме червени точки постоянно. Та имало е време, когато с дни не сме излизали от стаята, дори и да ядем на стола....Защо го казвам ли...Защото и количество е имало....сега за сметка на това има отлично качество, което ти държи влага само при спомена за него......

Ама и вие сте млади, дерзайте и не се плашете...Гледам от тук пишещите само аз съм на години.......И да знаете - всякакви оправдания за кризи на тези или онези години са само оправдания и от много свободно време.......Мъжете по принцип обичат с една идея повече от нас да се оплакват и да мърморят......и от мухата слон да правят.

Фантичке, спала си а? Ама защо и мен ме заради...Спах тази вечер 12ч. Снощи в 8,30 заспах, тази сутрин в 8,30 ме събудиха...Добре,че Лъчо за всичко се бе погрижил - за децата, за закуската, за всичко.....Аз майка-мързеланка.......


И друго...за изследванията...Смятам,че те трябва да се правят само от жени в риск...Много преекспонирани стават и много комерсиални.....Къде опрадвано, къде не...И се манипулират хората точно,че е за здравето, за децата и пр. Много са натоварващи. Тук във форума една жена споделяше,че % и е бил висок от изследването, тя не се е решила да абортира и в крайна сметак - родила живо и здраво бебе. Е за обратни случаи за съжаление има примери, пак тук от форума. И както казва каролина, това е % за вероятност....% ти може да е малък, но точно това малко да се прияви при теб...и ти да си спокойна,че всичко е наред и най-накрая....да стане нещо, което никой не го желае....И друго...Да има изследвания какви ли не...Но ако има генетично заболяване? То не може да се хване - ни от УЗ, ни от нищо....Тогава какво правим? Много е индивидуално, много деликатно и всеки трябва да действа така както му диктува сърцето.

# 293
  • Мнения: 210
Здравейте и от мен!
За малко да се комплексирам като чета какви ги пишете за възрастта (шегувам се) Simple Smile
Съгласна съм с Мама Цоцоланка - качествотоооо, оу  Embarassed Grinning

Относно изследванията - мисля просто, че трябва да има повече информация, за да може а се взема решение да се прави или не! Аз лично се бях стреснала точно поради възрастов показател и правих всичките възможни дотук изследвания за Даун и т.н..Е, слава Богу, резултатите са добри. Но след като я има възможността да се разбере има или не проблем, аз лично бих искала да го знам! За да мога да взема правилното за мен решение.
Успешен ден на всички!

# 294
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Ама и вие сте млади, дерзайте и не се плашете...Гледам от тук пишещите само аз съм на години.......
Айде дееееее, я погледни хубаво 1ва страница. Embarassed
Аз с 40 годишен още не съм спала, избрах си го моя да е по малък от мен. Joy

# 295
  • Мнения: 11 607
Ама и вие сте млади, дерзайте и не се плашете...Гледам от тук пишещите само аз съм на години.......
Айде дееееее, я погледни хубаво 1ва страница. Embarassed

Нямаш и една година от мен......Е, добре де...Не съм само аз на години тук - съгласих се.......

 newsm78 newsm78 newsm78пък си и младолика,много младолика лъжеш Марси, лъжеш за годините си.....Не така, моля те!!!!! Crossing Arms

# 296
  • Мнения: 286
Хора,нещо хич ме няма днес Tired
не ми е добре и това си е,едно ми  се повръща още не ми е добре на стомаха от вируса явно,а и в това лошо време ще трябва да ходя по града да купувам подаръци на госпожите  Rolling Eyes
един път и аз ще имам време по центъра и всички ще са заети да пием кафе Crossing Arms Mr. Green
Ели,добре мина теста,приключих вече нивото,после пиинахме и хапнахме с колегите в крачмичката до езиковата-Паното ама госпожата му вика Бар-зидар  hahaha
Ели аз съм при мъж,не стар но не и толкова млад като Малчев,личният ми казва  се Иво Ловджиев Wink

# 297
  • Мнения: 224
Дани, оправяй се вече, крайно време е! Браво за нивото! Ти кога ще си по центъра?

Търси се личен до 35г, иначе не сменям мойта, макар че ме дразни значително  Mr. Green Е днеска просто голяма лигня ме е ударила! Това сигурно ми е свързано с мързела...

Голямата идиотия е, че си забравих чадъра в нас и сега хич не ми се излиза, но трябва. Някой да знае тази кожната Соколова, май беше с какво работно време е?

# 298
  • Мнения: 2 837
Виждам, за скрийнинг сте си говорили. Той наистина е много неточен, реално амниоцентезата е по-точна, и създава много излишни притеснения за бременните. Аз съм ЗА да си наясно какво става, но абсолютно смятам, че трябва да се изследват само жените в риск и тези, които искат.
За Сара Пейлин, в голяма степен я разбирам, особено за детето с Даун. Наскоро четох за тези деца, те всъщност са много мили и любвеобилни, и ако човек е склонен да ги приеме точно като такива, може да бъде много щастлив родител. Просто е нужно да се примири, че това му дете няма да е президент, няма да е столетник и няма да го направи дядо или баба. Което, между другото, не ни е гарантирано и при абсолютно здрави деца.
Другото нещо, което до голяма степен обезмисля подобни изследвания, е фактът, че част от уврежданията се случват по време на раждането. Детето на най-добрата ми прятелка е с ДЦП точно поради това - късно направено секцио, наълтване на околоплодни води и съответно кислородна недостатъчност. При Румен също забавянето на физ. развитие се обясняваше от невролозите с раждането и апгара.
П.П. За години не давам да си говорите, аз устремно наближавам Христовата възраст...няма и два месеца до този момент.

# 299
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Хора,нещо хич ме няма днес Tired

Ели,добре мина теста,приключих вече нивото,после пиинахме и хапнахме с колегите в крачмичката до езиковата-Паното ама госпожата му вика Бар-зидар  hahaha


 Еххх,спомени-спомени. И по мое време си беше Бар-зидар  Mr. Green,а бяхме младииииии....

Общи условия

Активация на акаунт