Помощ! Въпреки всичките усилия, кърмата намалява

  • 25 011
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 337
Здравей,поздравления за малкия юнак и наддаването му до тук,Явно сте се справили чудесно.Аз също ще те посъветвам да не се взираш постоянно в кантара,а вместо това да наблюдаваш памперсите и цялостното състояние на Никола. Би ли споделила колко е наддал за последните 2 седмици? Казваш,че сам се е отказал от нощното кърмене,но щом имаш притеснения за количеството кърма и дали синът ти яде достатъчно бих ти препоръчала да му предлагаш гърда и нощем,вместо да ставаш да цедиш.Не е нужно да го будиш,а ако спите заедно, това става без проблем.Така ще си спокойна,че имаш достатъчно стимулация и нощем,а точно тогава се отделят повече хормони необходими за производството на кърма.Другият плюс на нощното кърмене е за бебето, което усвоява максимално приетата кърма. Може да опиташ да го кърмиш в тиха стая с приглушена светлина за да няма какво да го разсейва и да се чувства спокоен.Да се гушкате кожа до кожа също може да му помогне да премине по леко този период.Продължавайте с кърменето на поискване, няма по-добра стимулация от честото сукане. Разбирам,че те притеснява поведението на Никола в следобедните часове,то най вероятно се дължи на превъзбуждането му от натрупаните нови впечатления през деня,не забравяй,че сега започва да опознава света око себе си,а това не е лека задача за крехкото създание,често се случва подобна промяна при бебетата на неговата възраст.Добрата новина е ,че всичко отминава,а когато говорим за бебета дори по-бързо отколото понякога ни се иска  Hug

# 16
  • Мнения: 30
easy, направо ме обнадежди!  Hug
Но защо изсуква толкова малко не мога да си обясня.

А и друго така и не разбрах - всеки път ли трябва да предлагам и двете гърди при положение че той се е наял само от едната? В такъв случай трябва ли да я изцеждам другата  newsm78? Говоря за случаите сутрин, когато общо взето имам кърма. Аз като цяло никога не мога да изцедя много. Той успяво доста повече. Пък и като изцедя и двете и на следващото ядене няма нищо.
Иначе той си прави 3 часови паузи, но когато преди това е имало какво да изцеди от мен. Та си мисля, че е нервен, защото няма какво да яде.
Когато са ми празни гърдите той просто не преглъща, а само суче. Понеже усещам като слиза по малко кърма, го виждам как в този момент вече започва да преглъща.
Освен това последните 2 седмици е наддал около 300 гр. Вижда ми се малко в сравнение с преди.  Thinking

# 17
  • Мнения: 2 401
И аз съм в подобно положение. Имам чувството че въобще нямам кърма, чувствам гърдите си меки и празни, а бебка не я чувам да поглъща. Не мога и да се изцедя, защото дъщеря ми е само кърмена до сега и не може да пие от шише. Направо не знам какво да правя Cry. Изнервена е а почти не суче или ако суче дърпа гърдата. Оставила съм я да суче на поискване, но не иска и да суче, а е нервна. Дали не се отбива?Моля някой да ми помогне Praynig.
Меките гърди не означават липса на кърма, за да разбереш дали имаш кърма и дали бебето се храни следи напишканите памперси, те са най-сигурния показател. Това, което описваш, може и да е кърмаческа стачка, пробвай да кърмиш на по-затъмнени и тихи места или когато бебето е сънено или заспало, можеш да го разбудиш леко и да му дадеш да суче, тук са дали идруги съвети изпробвай и тях.
п.с. може би по-добре е да пуснеш отделна тема за да стане ясно какъв точно е твоят поблем, защото веки случай си е индивидуален

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сладурчеста, ако се е нахранил само от едната, другата няма смисъл да я цедиш.

# 19
  • Мнения: 641
Здравейте,
Съжалявам че се намесвам в темата на Сладурчеста, но исках да благодаря на всички за мненията и помоща – при мен за сега усиленото сукане явно дава резултат – кърмата се увеличи и вероятно лактационната криза започваме да я преодоляваме с малкия
Искам да попитам още нещо, породено от това мнение на Микки
Оставяйки гърдатата " да почива" 5-6  часа стремглаво се отправяш към намаляване на количеството. Така казваш на организма си, че нямате нужда от мляко. За да се образува кърма, гърдите се нуждаят от изпразване, не от почивка.
Преди тази криза, още от родилния дом малкия човек сучеше на 3 часа, 3 часа и половина и да го събудя след като е изсукал 1 гърда обикновенно ми е мисия  невъзможна /пробвала съм оригване, смяна на памперс, гъделичкане и т.н/ Дори и да се събуди не проявява желание да яде от другата гърда или това става много рядко и сукането му от нея е вяло - колкото да се приспи. Това не ме е притеснявало защото за първя месец надае 850 грама /роди се 3100, най ниско тегло 2900/, което е в рамките на нормалното и количеството напишкани и накани памперси са били в норма. Така някак естествено паузата за 1 гърда става 5-6-7 часа без кърмене. Възможно ли е това да е довело до сегашната лактационна криза и ако да какво да предприема: цедене на гърдата от която не е сукал, будене на по-кратки интревали от време за ядене или по някакъв начин да се боря да го накарам да суче и от другата гърда, за да избегна кризите в бъдеще? Да уточня не ползвам залъгалки и не давам вода.

Благодаря предварително за отговорите   bouquet

# 20
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Espa,няма значение на колко време яде бебчето.Просто кризата идва и си отминава,то расте,започва да пие повече млекце и организма трябва да увеличи произведеното за да отговори на новите нужди.
Ние си ядяхме нон-стоп на час,час и половина.Не можахме да прескочим кризите също.Особено тази към 40-тия ден ,доста ме беше притеснила.
Давай на бебчето при всеки сигнал да суче,не гледай през какви интервали,дори и да е почти непрекъснато.
Всичко ще отмине за няколко дни-максимум седмица.
Можеш ако искаш да пиеш и лактогонен чай/на мен българският ми действаше по-добре/,също чаша безалкохолна бира прави чудеса.Почивай си,бъди спокойна и уверена,че кърмата няма и не може да спре.
Успех. Hug

# 21
  • Мнения: 641
Brrr, много благодаря! Hug

# 22
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Само да добавя, че критерий за това колко изсуква бебето не е колко тежи след като е яло, а как пълни памперсите. Преброй ги колко са за 24 часа и ако са по-малако от 5-6 тогава може да не достига млякото.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 23:15 от abutikon

# 23
  • Мнения: 656
Само да добавя, че критерии за това колко изсуква бебето не е колко тежи след като е яло, а как пълни памперсите. Преброй ги колко са за 24 часа и ако са по-малако от 5-6 тогава може да не достига млякото.

5-6 напишкани или наакани?

# 24
  • Мнения: 30
Благодаря за обнадеждаванията! При нас явно кризите са по честичко. И аз като Espa давах само едната гърда, почти от самото начало, а той си се нахранваше. Той в началото си ядеше през 2,5 - 3 часа и така другата гърда почиваше 5-6 часа.
Незнам да не би на това да се дължи кризата.
Само да добавя, че критерии за това колко изсуква бебето не е колко тежи след като е яло, а как пълни памперсите. Преброй ги колко са за 24 часа и ако са по-малако от 5-6 тогава може да не достига млякото.

5-6 напишкани или наакани?
И аз това се чудя  Thinking

# 25
  • Мнения: 9 776
Напишкани Peace.

# 26
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ами напишкани. Акото е екстра  Joy

# 27
  • Мнения: 656
Ами напишкани. Акото е екстра  Joy

Mr. Green Значи моето момче все с екстри ме дарява  Laughing  Heart Eyes

Аз да попитам още нещо. Доскоро кърмих бебето си на режим през 2 часа, после увеличих на 2.5, понеже имаше проблеми с теглото, сънливо бебе, трудно засукваше и т.н. Както и да е - вече почна стабилно да си качва. Само че много се обърквам относно това каква трябва да е честотата на храненията. Минахме на хранене на поискване, като той започна да си иска за около 6 пъти в денонощието (а съм чела, че трябва минимум 7, 8, на други места и повече..). След 1-2 дни с 6 хранения забелязвам намаляване на количеството кърма. Така че явно стимулацията не е достатъчна.. но нали бебетата си изработват точно толкова количество, колкото им е необходимо? Защо се получава така? Това значи ли, че трябва да го будя по-начесто, за да се храни повече пъти? Засега си има доволно количество напишкани и наакани памперси... И трябва ли след като е спал повече от 3.5 часа все пак да го будя или е ок да си го оставя изцяло да командва, въпреки че понякога спи много?

Аз не знам всъщност въпросът ми дали е за тук, понеже има доста неща намесени, но ще се радвам да получа някои отговори  Hug

# 28
  • Мнения: 9 776
...След 1-2 дни с 6 хранения забелязвам намаляване на количеството кърма. Така че явно стимулацията не е достатъчна.. но нали бебетата си изработват точно толкова количество, колкото им е необходимо?... Засега си има доволно количество напишкани и наакани памперси...

Ами мисля, че ти сама си си отговорила на въпросите за вашия случай Peace. Приеми, че децата са различни, не всички се хранят през 3 часа, ядат различно количество според нуждите си. Ако наддава добре, а и памперсите са ви в ред - няма място за притеснение. А бебето ще започне да будува по повече, така че няма да ти се налага да го будиш. Остави се да те води майчиния ти инстинкт.

# 29
  • Мнения: 30
И при нас проблема възникна, когато спряхме нощното хранене. Той просто престана да се буди нощем, храненията станаха 6 на ден.
Сутрин гърдите ми са пълни след 6-7 часа пауза. Нахранва се от едната гърда само и то доволно. Второто хранене - също е ОК. Но след това сякаш просто не се произвежда мляко. Той виси с часове на гърдите ми. Вечер особено последното му хранене започва около 9 - 9:30 и продължава до към 11-12 през нощта. Той се сърди, реве, щото е свикнал сутрин много да му пуска.
Вместо да ми се регулира кърмата, тя намалява.
Откакто пия бира вечер поне сутрин имам кърма в изобилие.

Общи условия

Активация на акаунт