Тайната на дългата и здрава коса - 59

  • 34 040
  • 357
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Си си, знам, че трябва да се махне   bouquet. Просто си мислех дали да не махам само връхчетата, докато дойде пролетта.  Tired

За анкетата - аз съм с тъмнокестенява коса.

# 61
  • Мнения: 2 475
Ей, много сте изписали... Laughing
За анкетатата - светлокестенява съм. Естествената ми коса е това, но преди няколко години бях ту черна, ту червена, ту къдрава.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 395
Здравейте   bouquet

Вчера се отбих в една аптека и бързам да се похваля какво си взех Vichy DERCOS подхранващ шампоан с колаген за суха коса 200ml. http://www.marvistore.com/images/vichy%20dercos%20nutri%20reparator%20copy.jpg

днес ми е ден за клепане с тривитаминол и се чудех -точно в този форум бях чела за по лесно отмиване на мазнотията с вода и оцет?!помага ли? и някой може ли да каже долу горе за съотношението вода~оцет ?  Embarassed
 
Поздрави   bouquet

# 63
  • Мнения: 4 496
Не за отмиване, а за последно изплакване ползваме вода+оцет или вода+лимонов сок/изцеден, не от пластмасовите шишенца/. Hug
Съотношението- ами на око малко- в около 2 литра вода 2 с.л. оцет/лимонов сок. Така мисля, че беше.

# 64
  • Мнения: 776
Здравейте, изненадана съм от анкетата. Очаквах най-много да са червенокоските и чернокоските, поне при нас в Пловдив ми се струва, че са мнозинство  newsm78
Аз съм руса, по-точно изрусена. Искам вече да си пусна моя цвят, за щастие още нямам бели косми, но не знам как точно да го направя. Боядисах се средно руса, но като станат 2см.корени, едва издържам да не се боядисам. Чудя се дали да не я направя  тъмно руса или светлокестенява /естествения ми цвят/. Моля за съвет, какво мислите по въпроса.
Някоя от вас получавала ли е алергия от шампоан на фитовал или от ампули?
Нашата темичка ми е от любимите места, така се отпускам като вляза, все едно съм на почивка  Joy

# 65
  • Мнения: 4 496

Аз съм руса, по-точно изрусена. Искам вече да си пусна моя цвят, за щастие още нямам бели косми, но не знам как точно да го направя. Боядисах се средно руса, но като станат 2см.корени, едва издържам да не се боядисам. Чудя се дали да не я направя  тъмно руса или светлокестенява /естествения ми цвят/. Моля за съвет, какво мислите по въпроса.


Щом нямаш бели коси се боядисай близо до естествения ти цвят и я остави да расте. Но дали няма да се отмие с времето и да избива русото отдолу не знам.
Аз исках да направя същото нещо, но имам доста бяла коса. Пък и се оказа, че мъжът ми не харесва моя цвят. Joy И си оставам червенокоска.

От шампоана Фитовал не съм имала странични ефекти. сигурна ли си, че е от тези продукти? Сигурно нещо в състава им има, което не ти понася. Ако е от тях де. Thinking

# 66
  • Мнения: X
Нашата темичка ми е от любимите места, така се отпускам като вляза, все едно съм на почивка  Joy

И аз съм така.  Hug Hug

Като попълвах анкетата и се замислих колко много искам да имам светлокестенява коса... Но без боядисване. До ушите имам по един светъл кичур по рождение, де да ми беше цялата коса такава...

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 395
Не за отмиване, а за последно изплакване ползваме вода+оцет или вода+лимонов сок/изцеден, не от пластмасовите шишенца/. Hug
Съотношението- ами на око малко- в около 2 литра вода 2 с.л. оцет/лимонов сок. Така мисля, че беше.


 Hug

# 68
  • Мнения: 2 110
Mlyna събота и неделя бях на Пловдив и там наистина черенокосите са много  и те са циганки. Като ме оглеждаха,сигурно са си мисли, "брей ,че бяла ,тази от коя рода ли е ?"....Не знам ,така ли уцелих ,ама много цигани ми се видяха по кафетата ?!
За първи път ми се случва да чуя, че някой има проблем с фитовала,ама кой знае....питай някой кожен лекар. Thinking

 облачето хей и мен ме избива на русо...не знам дали не е свързано с рожденя ми  ден?!А, тая снимка на първа страница, цвета е направо убийствен. Praynig

И аз се чувствам много добре в тази тема... Flutter

П.С.В последно време чета много за маслото от моркови ,страшно хубави качества особено против цъфтяща коса.Някои има ли идея къде може да се продава и дали е виждал по аптеки и магазини....

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 14:08 от Си ♥ си ♥

# 69
  • Мнения: 37
Много хубава тема ! Браво !

# 70
  • Мнения: 311
http://www.vivasan.bg/index.php?page=products&id=170 само това намерих в нета, има доста информация за маслата, но го няма като отделен продукт морковеното масло. Има и цени на етереичните масла   Shocked Има и накаква серия за коса SANOTINT има ли пробвали???

# 71
  • Мнения: 2 110
icyangel, благодаря ти ,че потърси. И аз голямо търсене спретнах и нищо не намерих. Реших когато си правя маска за коса да сложа сок от моркови /прясно изцеден /.

Ето копирах статията:
Краищата на сухата и цъфтяща коса смазвайте с касторово, бадемово масло или зехтин. След това косата се покрива с кърпа накисната в гореща вода и изстискана, а след час косата се измива и се нанася маска от яйце или кисело мляко. Изчаква се 15мин и косата се изплаква с отвара от черен чай, лайка или липов цвят. 
Полезен за цъфтящата коса е мастният разтвор на бета-каротин (масло от моркови). Ако не разполагате с такова можете да използвате компрес от прясно изстискан морковен сок, сокът се нанася равномерно върху косата и се покрива с найлонова шапчица. Но внимавайте, ако косата ви е много светла, сокът от моркови може да я боядиса. 
За да не цъфти косата ви след измиване можете да я изплаквате с кисел разтвор: 1с.л. оцет или лимонов сок (или 2г лимонова киселина) на 1л. вода.

# 72
  • Мнения: X
Си си, може би същия ефект би имал тривитаминолът, защото нали бета-каротина е всъщност вит. А. Но може би греша, не знам.... Peace

# 73
  • Мнения: 2 110
По принцип, маи си право Облаче ! Hug

А, следва ли от това ,че витамин А ,спомага и за предотвратяването на цъфтежа. И, че които има такива проблеми трябва да наблегне на него ?! newsm78

# 74

Общи условия

Активация на акаунт