какво представляват контракциите

  • 29 895
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 924
Усещах ги като остра режеща болка през средата на корема.Започнаха силно и така бяха докрая.Само интервалът се променяше.Но се търпи,не е нещо ужасно.

# 16
  • Мнения: 4 434
Като менструални болки.

# 17
  • Мнения: 270
Като менструални болки.

Абсолютно същото,придружено с втвърдяване на корема. Peace

# 18
  • Мнения: 6 274
Който и да ти обяснява, както и да ти ги описва, докато не ги почувстваш няма да разбереш !!!  Naughty
А веднъж започнат ли, повярвай - няма да ги сбъркаш.....
  ooooh!

# 19
  • Мнения: 610
Не се притеснявай няма да ги объркаш.Леко раждане. Peace

# 20
  • Мнения: 2 960
Така си се вторачила в това"що е контракция и как да я разпозная" или пък " моля бъдете честни-разкажете за другите раждания- демек не лесните ,а трудните "ooooh!""как да раждам"......... Crossing Arms  и тем подобни ,че не оставяш място на хубавите мисли и приятни емоции ,които те чакат при срещата с бебето ти.
Не е ли  за предпочитане да се срещаш с аверки ,да се хилите ,да си бъбрите за глупости ,да четеш или гледаш нещо весело newsm78Да си подреждаш бебешките джунджурийки ,да си мечтаеш за малкото уханно бебе ,което ще имаш ThinkingЯ спокойно ,няма да объркаш контракцията с други чисто човешки нужди Joyи състояния...по hahahaсилата ще я познаеш...контракцията де Joy
А какво казва доктора ти за преносването-пишеш термин 16.02....какво ти казва newsm78

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 15:47 от daninka

# 21
  • Мнения: 2 374
Започнаха с лека болка и стягане на корема,болката се увеличаваше с всяка изминала контракция и коремът ми се стягаше на камък.Няма да ги пропуснеш спокойно. Wink

# 22
  • Мнения: 137
Така си се вторачила в това"що е контракция и как да я разпозная" или пък " моля бъдете честни-разкажете за другите раждания- демек не лесните ,а трудните "ooooh!""как да раждам"......... Crossing Arms  и тем подобни ,че не оставяш място на хубавите мисли и приятни емоции ,които те чакат при срещата с бебето ти.
Не е ли  за предпочитане да се срещаш с аверки ,да се хилите ,да си бъбрите за глупости ,да четеш или гледаш нещо весело newsm78Да си подреждаш бебешките джунджурийки ,да си мечтаеш за малкото уханно бебе ,което ще имаш ThinkingЯ спокойно ,няма да съркаш контракцията с други чисто човешки нужди Joy
А какво казва доктора ти за преносването-пишеш термин 16.02....какво ти казва newsm78
emi kazva 4e razmerite na bebo sa po malki i e veroqtno prosto da mi e obarkan termina i molq drugite maiki da ne me napadat taka za6toto naistina me e  strah mnogo ne se glezq tarpq na bolka no ne i na strah

# 23
  • Мнения: 2 960
dideta90 ,мила аз не те нападам.Сериозно мисля ,че никак не е здравословно да си мислиш само и постоянно за това.А  поредицата ти от темички-показва именно това...В страха си ти се задълбаваш още повече. Thinking..Кому са нужни подробности от други раждания....не ти трябват.Твоето ще си е единственото и уникалното за теб. bowuu
Вярно е ,че хората са разбични и се паникьосват.Това не е глезотия.Обаче се опитай да мислиш за други неща ,докато бебо реши да почука на вратата ти.
А защо не споделиш този страх с близките ти ,нека те ти вдъхнат кураж и вяра в собствените сили и възможности.
Сподели bowuuТе са близо до теб и присъствието им би могло да е далеч по силен стимул да се вземеш в ръце и да овладееш страха си.  bouquet

# 24
  • Временно
  • Мнения: 788
dideta90,за 9 месеца не се ли настрои психически,че рано или късно ще родиш и независимо по какъв начин(нормално или секцио) болка ще има?!
Мисли си положители неща - виж само колко хора се разхождат по улиците,и те всичките са били раждани.Помисли колко много майки раждат по 2 и повече деца-ако беше толкова страшно щяха ли да се навият?
Да,болка има.Но това е най-приятната болка.Не е като да си болен и да не знаеш от какво боли.Боли,защото идва нов човек-твоето дете!
Запази спокойствие само.Убедена съм,че ако преносиш още някой ден и вече няма да имаш търпение за среща с малкия човек!
Успех ти желая!

А контракциите са точно това,което са ти обяснили всички преди мен - втвърдяване на корема,съпроводено с болка,същата като менструалната,но на определен интервал от време.Аз лично болки в кръста нямах и това го отдавам на факта,че бебето ми така и не успя да слезе в таза и  въпреки постигнатото пълно разкритие родих секцио.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 17:44 от eva_merry

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
Болки в кръста и втвърдяване на корема,беше при мен....
Ако имаш контракции, бе трябвало да са се видяли на записа на тонове, на който трябва да ходиш всеки ден  от терминът ти до сега.

# 26
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
При всяка е различно.Мен започна да ме боли кръста и така до раждането имах чувството , че някой ми чупи кръста на две.Тези коремни болки или ниско долу при мен не се появиха.Желая ти леко раждане!
И при мен беше така Peace Леко раждане, не е толкова страшно колкото си мислех smile3521

# 27
  • Мнения: 2 013
При мен започнаха точно както,преди да ти дойде цикъла.Пресвиване ниско доло в корема и в кръста.Но за разлика от тези при цикъла,контракциите са на равни интервали.Първите ми контракции бяха на 30-35мин.С всеки изминал час стават по-осезаеми и силни.
Най-силна е болката малко преди да започнат напъните! Peace
Започнат ли напъните,болката от контракциите намалява за сметка на тях!
Тогава трябва да вложиш цялата си сила за да напъваш правилно и най-важното,да изпълняваш точно това което ти казва доктора или акушерката!
Успех!Леко раждане!   bouquet

# 28
  • Мнения: 98
Дидета90,благодарна съм мза темичката,защото и аз все това се питам.Досега не съм имала никакви болки,а "стягането" на корема ми е по-скоро,когато изпъкне някоя част от бебето(лакът,дупе и т.н.). Мисля си,че досега не съм имала подготвителни контракции и малко се притеснявах.Явно чак,когато започне самото раждане ще разбера какво е усещането Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 763
При мен имаше болки в корема, кръст не ме е болял. Така и не разбрах дали ми се е втвърдявал коремът, но сигурно е. Като гледам, май при всеки е различно.

Общи условия

Активация на акаунт