Отбелязваме 136 години от обесването на Васил Левски.

  • 1 526
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
Поклон пред идеите и делото на Левски,мисля,че той винаги ще живее в сърцата ни!!!
"Българинът не ще бъде роб,а свободен!"
"Братство с всекиго,без да гледаме на вяра и народност!"
 bg bg bg

# 16
  • Мнения: 1 273
Ако беше живял в наши дни и на него щяха да му намерят кусури.

Между другото тоя човек наистина не е ли имал поне един кусур. Не е възможно нормален, жив човек да няма нито един кусур все пак. Освен ако не е някой светец, но мисля че Левски си е бил съвсем нормален човек. Защо никой не споменава поне едно негово отрицателно качество а само го възхваляват. За малко даже щяха да го канонизират.

Ами има, ама темата явно е само са възхвала и ще пропусна да ги напиша  Naughty

# 17
  • Мнения: 1 217
Аз понеже божества не познавам,от простосмъртните съм,първо гледам да си оправя моите недостатъци,после да гледам хорските,особено пък на онези,които са заплатили с живота си факта,че ме има.
 bg

# 18
  • Мнения: 19
ПОКЛОН ПРЕД ПРЕД ПАМЕТТА НА НАЙ - ВЕЛИКИЯТ БЪЛГАРИН!
Да не забравяме своите герой и това че са дали живота си за нашата свобода!

# 19
  • Мнения: 1 938

Завръщането на Васил Левски

И пак е 18 февруари.
С цветя в ръцете, чинно коленичим.
Изплакала очите си – България,
почита свято своя син обичан.

Усетила как тежките му стъпки
отекват през едно превратно време,
тя вижда Левски да върви по пътя
и българи да падат на колене.

За прошка молим. Дълго и горещо.
С ръце високо вдигнати към Бога.
Нали за нас, душата го болеше -
издъхвайки, въздъхнал бе: - НАРОДЕ ????

И днес върви. Земята гневно тръпне,
потресена от дребните ни страсти.
Обичаме героите си – мъртви.
Живеем тихо. Кротки. Безучастни.

Докато дойде Левски да ни пита,
за болната ни съвест. За куража.
За кривиците в мислите ни скрити,
за раните от алчната ни жажда…

При нас се връща. Влиза във сърцата
да търси в тях възкръсналата вяра.
Върху която няма отпечатък
със дата 18 Февруари.

автор: alkaltchev

# 20
# 21
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Поклон.

# 22
  • Мнения: 18
И все по-рядко се споменава името му дори на днешния ден Rolling Eyes Днес не го срешнах на сайтовете , които отворих, нито го чух в новините по радиото, докато шофирах ooooh!

Може да се дължи на факта, че Левски всъщност е обесен на 18ти(6ти стар стил), а не на 19ти. През 1916 преминаваме от Юлианския към Грегорианския календар, като погрешно прибавяме 13 дни вместо 12. Датата 19ти за отбелязване на събитието, макар и погрешно, вече е наложена Confused Не знам дали вчера са го отбелязали, не съм гледала новини...

Nellina, много е силно.

# 23
  • Мнения: 822
Поклон. Flowers Rose

# 24
  • Мнения: 3 826
и националният ни герой е собственост на една банда идиоти , коя друга страна ще го допусне ? една банда тъпаци да се закачи с името на нац. си герой ...тук , в тази държава има нещо много гнило , фундаментално гнило ...
"Честването на Васил Левски е традиция и задължение на нас като клуб, който носи името на Апостола. Най-малкото, което можем да направим, е да почетем с по едно цвете неговото име и неговата памeт заради това, което той е направил за нашия народ", заяви изпълнителният директор Константин Баждеков.

# 25
  • Мнения: 1 217
Не съм чела държавен вестник,кога е станал собственост? Това име- Константин Баждеков, нищо не ми говори.
Винаги е имало и ще има хора,които преиграват понякога за да си направят реклама,но аз лично не вярвам,повечето от почелите паметта му да са такива.

# 26
  • Мнения: 1 470
Поклон!!!

Не мога да проумея къде е изчезнал този велик народ,с такива велики герои?!Загубил се в посипаната с прах история?!

Левски е велик,точно защото е бил обикновен човек!!!Той винаги ще е светлика който ще огрява моят път...Но докато оставяме нещата просто да се случват,така както в момента...ще ме е срам да оставя цвете пред паметника му...съжалявам...

# 27
  • Мнения: 3 826
абе , какъв велик народ ?!
 кой велик народ ще чака 500 години ?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Единствената личност в нашата история, която ме е вълнувала.

Опитвам се да си спомня кой беше казал, че Левски е един от малцината, които могат само да спечелят от от по-задълбоченото "разрявяне" на биографията му. Thinking

 

# 29
  • Мнения: 1 217
ana_karenina ,никой тук не се съмнява,че щеше първа да рипнеш с оръжие в ръка,само се чудим на коя страна newsm78

Общи условия

Активация на акаунт