Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554

  И аз да попитам,като приготвям дроб с доматки на фурна,трябва ли пак да го кисна в прясно мляко преди това?

Ако дробът е свински и имаш време - по-добре да го накиснеш за малко. Просто става по-крехък.

# 16
  • Мнения: 1 176
А кой дроб според вас е по-вкусен? Свинският или телешкият? Приготвям от време на време, но май не съм обръщала внимание какъв купувам  Rolling Eyes .

# 17
  • Мнения: 22 867
А може ли и рецептата за дробчетата с майонеза Blush

И аз исках да питам за рецептата на дробчетата,че някъде съм я пропуснала. Embarassed

Момичета, няма специална рецепта, правех пържоли с майонеза и пробвах и с дробчета - нарязвате си лук, аз режа на полукръгчета, не дебело, обърквате го хубаво в тава с дробчетата и една майонеза и печете. Мазнина не е нужна.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 5 533
А кой дроб според вас е по-вкусен? Свинският или телешкият? Приготвям от време на време, но май не съм обръщала внимание какъв купувам  Rolling Eyes .
На нас повече ни харисва свинският. Телешкият много жилав и твърд ми се вижда.
Лабрекс, благодаря за идеята за дробчетата.  Моите хора само пържени ги харисват, но на мен ми харесва твоя вариант и мисля да пробвам. Hug

# 19
  • Мнения: 1 893
Може ли някой да ми помогне с рецептата на една торта, която преди два ,три дни беше на първа страница. Ставаше въпрос за шоколадова торта с обикновени бисквити и шоколад( мисля натурален). Стори ми се лесна и си помислих, че ако ми се наложи някога да правя торта, ще е тя. Е, наложи ми се по-скоро отколкото очаквах  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 176
beca, това ли е тортата, която търсиш? Копирала съм си я, но мисля, че беше публикувана в темата за ресторантски рецепти.



Бисквитена торта    kar4ita

6 пакетчета обикновенни бисквити от 155 гр.
1л. прясно мляко
1/2 пакетче канела
1кр.масло
150гр. пудра захар
200гр. смлени орехи
200гр.натурален шоколад
бисквитите се трошат на едро при тях се слага захарта ,орехите и канелата , може да се добави малко ром или есенция, шоколада и маслото се разтапят заедно на водна баня ,на края се  добавя студеното  мляко  , оставят се да се накиснат и отвреме на време се разбъркват тортата може да се сложи в купа и да се обърне после но трябва да се сложи фолио на дъното за да може да се обърне по лесно ,отгоре се поръсва със смлени орехи .

# 21
  • Мнения: 1 893
Eclat, супер си newsm51

# 22
  • Мнения: 6 713
Искам да попитам за следното: например днес правих яхния от зелен фасул. Обаче явно сложих много вода, стоеше като супа накрая. Не мисля, че с брашно щях да постигна сгъствяване, просто излях половината вода. Rolling Eyes Как преценявате колко вода да сипете? Уж не сипах много, а то се оказа предостатъчно! Crossing Arms Tired

И още нещо - пак за тази фасул яхния, с какво се застройва после? Аз вече задуших лука и морковите с малко мазнина, има ли нужда от още застройки? Яйца? Аз винаги ям фасула с кисело мляко после, което сипвам преди ядене.

Т.е. моля, дайде рецепта за вкусна яхнийка със зелен фасул! Praynig Hug

 Simple Smile

# 23
  • Мнения: 519
Аз лично правя яхнийката по този начин.
http://ilrai.blogspot.com/2008/09/blog-post_09.html
 А за водата винаги слагам по малко и ако се наложи доливам,особено за продукти,които не "поемат" вода.

# 24
  • Мнения: 1 589
Ще правя сладкиш и трябва да разбия 4 жълтъка с 1 ч.ч. кристална захар.Предния път разбивах,разбивах ....,не помня колко,но накрая миксера прегря и не съм сигурна,че се разби добре.сега мисля вместо кристална захар да сложа пудра захар(ще се разбие по-бързо).как мислите-ще стане ли нещо?или да не експериментирам?

# 25
  • Мнения: 11 607
Ще стане...Ако по рецепта е кристална захар - не заменяй с пудра...Разбий първо жълтъците и после сложи захарта....Бъркай колкото искаш и като ти писне - слагай другите продукти. Можеш първо в жълтъците да сложиш щипка сол....

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да попитам за следното: например днес правих яхния от зелен фасул. Обаче явно сложих много вода, стоеше като супа накрая. Не мисля, че с брашно щях да постигна сгъствяване, просто излях половината вода. Rolling Eyes Как преценявате колко вода да сипете? Уж не сипах много, а то се оказа предостатъчно! Crossing Arms Tired

И още нещо - пак за тази фасул яхния, с какво се застройва после? Аз вече задуших лука и морковите с малко мазнина, има ли нужда от още застройки? Яйца? Аз винаги ям фасула с кисело мляко после, което сипвам преди ядене.

Т.е. моля, дайде рецепта за вкусна яхнийка със зелен фасул! Praynig Hug

 Simple Smile

Аз я правя така: Задушавам глава лук и 3-4 нарязани скилидки чесън в мазнината. Добавям доматите или доматеното пюре и малко вода. Като поври изсипвам зеления фасул - обикновено готвя 2 буркана - и доливам около чаша вода. Оставям на тих огън да поври, след това слагам чубрица и слагаш 2-3 лъжици брашно, разбити в студена вода. Винаги става гъста. С друго не застройвам. Ако го правя с месо, след лука и чесъна и преди доматите слагам месото. Което обаче винаги е предварително обработено. Никога не готвя със сурово месо.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
А кой дроб според вас е по-вкусен? Свинският или телешкият? Приготвям от време на време, но май не съм обръщала внимание какъв купувам  Rolling Eyes .

Телешки не съм купувала никога. Даже не знаех, че се продава.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 253
Искам да попитам за следното: например днес правих яхния от зелен фасул. Обаче явно сложих много вода, стоеше като супа накрая. Не мисля, че с брашно щях да постигна сгъствяване, просто излях половината вода. Rolling Eyes Как преценявате колко вода да сипете? Уж не сипах много, а то се оказа предостатъчно! Crossing Arms Tired

След като сложа зеления боб (грах или там каквото готвиш) го заливам с вода колкото да се покрие. След като заври намалявам котлона да си ври лекичко. Проверявам от време на време и ако е необходимо доливам по малко топла вода. Понякога ми се налага да доливам няколко пъти, но предпочитам така, защото мразя водни ястия, а също не обичам да сгъстявам с брашно.

Иначе готвя зелен боб и грах по един и същи начин - постен Simple Smile. Използвам основно замразен на Бондюел или Ънкъл Статис. Нарязвам лук на ситно. Нарязвам моркови на кубчета. Задушавам лука до омекване и прибавям морковите. След 5 минути добавям зеления боб/граха и заливам с водичка докато покрие. След като заври намалявам котлона и оставям на тих огън. Като омекне бобът добавям размито с малко вода доматено пюре (1 с.л.), малко червен пипер и сол. Оставям да поври още 5 минутки и е готово Simple Smile

# 29
  • Мнения: 7 914
аз нямам въпрос, но вече следя редовно темата Flutter

Общи условия

Активация на акаунт