Как давате плодовите пюрета?

  • 5 835
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Временно
  • Мнения: 788
Давам плодовите пюрета единствено като десерт след обяда(макар че понякога направо си обядва с тях,защото не иска зеленчуковото или месното пюре,което и предлагам ooooh!).

# 16
  • София
  • Мнения: 1 735
Добавях към кашата.Педиатърката така ми препоръча.

# 17
  • Мнения: 770
И аз смятам да ги добавам към кашата!

# 18
  • Мнения: 342
Добавях към кашата.Педиатърката така ми препоръча.
По колко пюре добавяш към кашата - в какво съотношение с основната течност (вода или мляко)?

# 19
  • Мнения: 405
Главно между храненията, но добавям от тях и в кисело мляко в комбинация с бисквити например или пък с чисто кисело мляко....и др.

# 20
  • Мнения: 316
Давам плодовото пюре с каша, с овесени ядки, от една седмица и с бисквитки и мляко. Все още не съм давала като самостоятелно хранене, защото си мисля, че няма да може да се нахрани с него. И няколко пъти го давах за десерт на обяд, но тогава ми намалява следобедното хранене /за сметка на обедното/.

# 21
  • Мнения: 6 713
Давам ги като добавка към каша, овесени ядки, сутрин между храненията, следобед между храненията.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 222
В чист вид-само докато захранвах с плодови пюрета.
След това-добавени в каша или кисел. Много рядко съм давала пюре в чист вид-общо взето, когато се е налагало да залъгвам глада за известно време, ако по някаква причина не мога да дам следващото "сериозно" хранене.

# 23
  • Мнения: 2 111
Давам плодовото пюре само като добавка към кашите.
Дъщеря ми яде само безмлечни зърнени каши/ориз,царевица,елда,овес,ръж,ечемик,просо/,които са с по-особен вкус и няма начин да ги хапне без пюре.
Кашата я приготвям на око,не спазвам количествата на опаковката,правя я с консистенция каквато обича детето и прибавям толкова пюре,колкото е нобходимо,за да се маскира вкуса на кашата.
На вашата възраст гледам,че съм правила кашата с 3-4 ч.л. сухо вещество,необходимото количество вода  и 30-40 мл плодово пюре.
Не бих добавяла пюре ако кашата е  бисквитена,бананова и др.Те са вкусни.Тогава бих давала пюрето самостоятелно.

# 24
  • Мнения: 2 334
Давах плодовото пюре между храненията Peace

# 25
  • Мнения: 1 512
Плодовото пюре давам като отделно хранене най-често смесено с  грис или натурално нишесте, в чист вид само докато захранвах.Кашата винаги давам чиста ( според мене е абсурдно да даваш  бананова каша с някъкво друго плодово пюре например).

# 26
  • Мнения: 1 740
Като отделно хранене

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Винаги съм го давала като отделно хранене Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Между храненията съм ги давала, после за десерт.

# 29
  • Мнения: 493
Предимно давах между храненията,но и като добавка към каша съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт