1001 нощи - сърцето ти си отвори и в приказка се потопи - част 23

  • 30 421
  • 444
  •   1
Отговори
# 375
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Сейда е по-старa Берг да е опъпчена  Simple Smile Сега тя е малко понапълняла a снимките са kaтo по младa.

Не е Сейда, а Джейда.

Момичета турският въобще не е лесен и повече от 50% от турците в България не разбират някои думи, дори и реплики от книовния турски. Тук се говори на диалект . На мен ми е лесно да разбирам нашите турци, цял живот съм сред тях и ги слушам. Имам за съседка едно сладко бабе, с което не мога да говоря по друг начин. Тя много държи да общува с мен, първоначално и казвах, че не разбирам и разменяхме само някой друг лаф, но с времето още когато ме види да се прибирам ме чака с някаква вкусотия или зеленчуци и започваме да си говорим. Преди 14 години го бях понаучила....но мина доста време.
Първо буквите са нагодени за тяхната реч  - о с две точки отгоре е ьо/йо, понякога се четат различно в началото и в средата на думата, с се чете и като "с", и като "ц" и "к" в началото на думата, с черта отдолу Като "дж", s е "с", с черта отдолу "ш". В техният език няма доста свързващи частици, например "Не" - напр. анадън - разбра ли; анамадън  - не разбирам. Другото, което е, словореда им не съвпада  с нашия и когато превеждам първо изкарвам думите и после ги подреждам.
Неудобно ми е, когато чета благодарностите ви, защото не съм спец, а аматьор.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 11:55 от Mishel_

# 376
  • Sofia
  • Мнения: 38
Здравейте момичета! Звездичка, чак сега успях да изгледам последната 6-та част на вчерашният епизод, Благодаря ти пак   bouquet
Леле ама свърши ужасно.... Sad

# 377
Сейда е по-старa Берг да е опъпчена  Simple Smile Сега тя е малко понапълняла a снимките са kaтo по младa.

Не е Сейда, а Джейда.

Момичета турският въобще не е лесен и повече от 50% от турците в България не разбират някои думи, дори и реплики от книовния турски. Тук се говори на диалект . На мен ми е лесно да разбирам нашите турци, цял живот съм сред тях и ги слушам. Имам за съседка едно сладко бабе, с което не мога да говоря по друг начин. Тя много държи да общува с мен, първоначално и казвах, че не разбирам и разменяхме само някой друг лаф, но с времето още когато ме види да се прибирам ме чака с някаква вкусотия или зеленчуци и започваме да си говорим. Преди 14 години го бях понаучила....но мина доста време.
Първо буквите са нагодени за тяхната реч  - о с две точки отгоре е ьо/йо, понякога се четат различно в началото и в средата на думата, с се чете и като "с", и като "ц", с черта отдолу Като "дж", s е "с", с черта отдолу "ш". В техният език няма доста свързващи частици, например "Не" - напр. анадън - разбра ли; анамадън  - не разбирам. Другото, което е, словореда им не съвпада  с нашия и когато превеждам първо изкарвам думите и после ги подреждам.
Неудобно ми е, когато чета благодарностите ви, защото не съм спец, а аматьор.
[/quot




Справяш  се чудесно newsm51

# 378
  • Хасково
  • Мнения: 181
Момичета, честит ви надявам се последен сняг. Разбрах, че някои ще правят  Nature Snowman
Аз обаче си оставам в къщи на топло.
Исках да ви питам нещо, за което не получих отговор преди 2-3 теми.
Само на мен ли ми се струва, че бащата на Берг прилича на актьора, който играе ролята на бащата на Яман? newsm78
Днес е петък и предвид края на вчераната серия за днес ще трябва двойно количество кърпички.  Stop

# 379
  • Мнения: 7 914
Звезди, мечтай си... smile3533 Онурчо е мой, но ще го пускам на лизинг. За приятели с отстъпка...ама  не много голяма.
можеш, клонинг,имитатор, плакат Mr. Green.. истинския Онур си е мой smile3534
 и вече не подлежи на обсъждане smile3533


TraYkovA

 хайдееееееееееее, къде се беше изгубила Hug


давайте идея за анкета , момичета,... аз имах, ама не се сещам в момента... до след малко излизам с дечко да глътнем въздух,ч е май пак ще вали Tired


didi_hs

 сега гледам, че очаквате бебче на 1.04.. хайде да изчакате до 2.04.. че е много хубава дата Joy

# 380
  • Мнения: 1 558
Тук съм,бдя над Мерт и четааааа smile3529

# 381
  • Мнения: 959
Добро утро и то мен. Simple Smile

И аз искам  да правя  Nature Snowman ама с тези болни деца, не смея да излизам още  Sad... нищо, утре ...

# 382
  • Мнения: 10
Цитат
didi_hs
 сега гледам, че очаквате бебче на 1.04.. хайде да изчакате до 2.04.. че е много хубава дата 
 

_____________________________________ 
Аз пък викам да стиска до 03.04 че е още по-хубава дата - тогава имам и аз рожден ден!Момченце или момиченце ще е бебока? newsm32

# 383
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Тема за анкета: Колко бихте платили за една нощ с Онур/Керем/дедко/Мерт/Джем Confused (излишното да се зачертае).

Звезди...хм...май забравих да спомена наградата си за точна стрелба...и големия избор на средства за всяване на респект у дома  Joy
Та...искаш ли го още Онур, или разумът в теб надделява?

# 384
  • Мнения: 3
ЕЙЙЙЙ пак ме разсмяхте!!!!!!!Колко хубаво разпускам с вас!!!!Шмети гледам пак си при Кремчо оправили са подписа.А Мишел ние като нищо не разбираме за нас си ПРОФЕСИОНАЛИСТ Hug Хайде гответв се, че филма идва!!!!!!!И да ви кажа ето защо Онур пее, а той наистина бил Милко, та да не се учудваме ако изпее ''Я ЕЛАТЕ ПИЛЕНЦА ПРИ БАТКО....'' Grinning Grinning Grinning

# 385
  • Мнения: 45
Азис да - мнооого мачо...ама май и той е от неправилния етнос.
Аз гласувам за Филип Киркоров - българо-руско-арменски на кой каквото му хареса.
 Таня Д. - ти 2358422 на опашката а аз с двама - Ердал и Мерт. Кой сега е номер едно  Mr. Green

E аз още в началото казах че харесвам Онур, Керем и Мерт, а ако се абстрахирам от личноста на външен вид и Али Кемал не е за изхвърляне  fiuuuuuu ми то ко стана на три опашки ще се рядя  newsm78 е поне до един със сигурност ще се доредя  Thinking

# 386
# 387
  • Мнения: 45
Ох спрете малко да пишете, че да смогна да ви изчета baby_neutral

# 388
  • Хасково
  • Мнения: 181
Ще стискам колкото кажете!  Laughing
Аз пък съм родена на 6.04. Но дали ще седи мерен дотогава? Момченце ще е.

Ние имаме проблем с Булсатком  #Cussing out така, че се надявам на Звезди. Ако не мога да гледам серията на живо, то поне да гледам на запис.

# 389
  • Мнения: 2
Момичета страхотни сте!Кога изписахте толкова много! Бих ги оставила да се оправят , с вас съм в анкетата!А за въпроса ,колко бих платила за да съм с Онур/ защото него харесвам/ колкото иска той!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт