За сръткавите работи в кухнята

  • 2 738
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
ако къщата ми е подредена, изчистена... мъжете ( мъжа и дечко) ги няма.. пога да си пусна нещо по тв-то или на компютъра и да седна да режа, или да се туткам с удоволствие.. но за ежедневие и дума да не става Whistling

# 16
  • Мнения: 9 776
Обичам тези т.нар. сръткави работи. За пръв път чувам тази дума. Аз ги наричам бъзикнета Laughing. Успокояват ме също като теб, така както и гоблените като nani m. Нямам време обаче да се мотая много в кухнята. И затова напоследък и манджите не си харесвам. Все набързо, все се препирам, много се нервя, но няма как. Имам по-важни ангажименти newsm32. Виж, като бременеех, всичкото свободно време на света беше мое. Много бях спокойна, шетах си, беше ми страшно приятно.

# 17
  • Мнения: 581
 За мен готвенето за най-загубеното време.Най-бавната ми и сръткава манджа, която правя е мусака.Падам си по бързите изпълнения в кухнята.Не е от липса на време или нерви, просто не обичам да готвя.

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз съм нервак, няма сръткава работа за мен  Peace
засичала съм - за 40 мин правя пълнежа и свивам една тенджера лозови сърми Sunglasses
всичко оптимизирам Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 1 642
И аз обичам някои сръткави работи, но не всички. Обичам да беля чушки, да завивам сърми, да правя дребни сладки във всякакви формички и с тонове, да меся по нощите и да правя кифли примерно. Но тиквички да пържа не обичам да речем. Най-много обичам да се сръткам в кухнята, когато народа спи - що, не знам. Не е същото като да си сам, хем са си всички около тебе, хем не ти се пречкат  Joy Joy Joy

Разтоврвам се с готвене и гоблени, но нямам време нито за едното, нито за другото. Уви напоследък и нямам достъп до печката, но това е друга дълга история  Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 11 818
аз съм нервак, няма сръткава работа за мен  Peace
засичала съм - за 40 мин правя пълнежа и свивам една тенджера лозови сърми Sunglasses
всичко оптимизирам Mr. Green

И аз така в ежедневието, но напоследък стана нещо като ритуал, да правим с малката дребни сладки, соленки с формички, да мажем и ръсим.. тогава ми е много приятно и съм двойно търпелива, дори и да отнеме много повече часове си заслужава - удоволствието, което тя изпитва е назаменимо!

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
Обичам да готвя, обаче приготовлението на продуктите много ми тежи, ужасно досадно ми е. Беленето, почистването изхвърлянето, всичко това. Ще ми се както в кулинарните предавания всичко да ми е готово в едни купички и аз само да смесвам и да творя  Crazy Това вече ми е приятно.


Мразя сръткавите неща, от все сърце. Лятото когато правя туршии или някаква зимнина - всичко, което е свързано с това ми тежи и го върша само и единствено в името на каузата - през зимата да има това онова  Heart Eyes Тогава съм си благодарна сама на себе си за вложеното търпение.

# 22
  • Мнения: 123

Когато него го няма - използвам за определени дейности безплатен робски детски труд.......
Мамо Цоци, ще ти отмъкна патента и ще го приложа вкъщи.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: X
Като една запалена и тотално спечелена за каузата на кулинарията ...обичам всичко в кухнята.
Като се замислих ,май нищо не ми тежи...е,мразя,като пържа нещо,да ми пръска много мазнина.
Понеже имам време,рядко ми се случва да правя нещо набързо...обичам да се въртя и да се пипкам в кухнята.

# 24
  • Мнения: 2 439
Обичам да подготвям продуктите за готвене. През седмицата готвим аз и неволята, мъжа е от тъмно до тъмно на тръстиката, аз работя от къщи, ученичка посрещам, но през уикенда мъжо е на разположение. Кълцам си на спокойствие, а той майстори манджите. И докато вършим тази дейност, обикновено мълчим блажено, дори гсм-и не вдигаме.

# 25
  • Мнения: 27 524
А, гоблени и аз шия  Grinning

Блонди,такива чушки има и баба ми,само не разбрах какво ще ги правиш?

Не се ли ядат?  Thinking

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Нямам проблем със сръткавите работи. Стига да имам време. Но когато нямам - просто не се захващам. Иначе събота и неделя, когато имам време мога и цял ден да готвя. Разтоварва ме.
И аз съм така, вечер докато се приберем обикновено става 7-8ч и определно нямам нито сили, нито нерви да пека люти чушлета или да точа кори.

# 27
  • Мнения: 1 259
Аз съм същата...! Дори когато по прекаля, започвам да дразня околните! Но ми харесва Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 639
Аз не се притеснявам от сръткави работи( между другото в нашия край тази дума се употребява често), върша ги с удоволствие, още повече, че мъжът ми винаги е до мен и ми помага. За съжаление момичетата ми живеят в друг град и не могат да ми помагат. Иначе какво ли чудо би било - 3 жени в кунята. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт