Имате ли права?

  • 5 487
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Мопси, отговарям веднага. Това, че повечето участнички от форума казват, че не знаят колко се плаща, защото мъжете им плащат, за мен означава само едно, че ако има проблеми или високи сметки щяха да знаят. И стига с тези задължения! Кой не си плаща тук? Циганите. Затова ние им плащаме сметките, защото имаме задължения. И когато някой тръгне да си търси правата, веднага го натискат по главата - първо задълженията. Нали? Ти ще се съгласиш ли да плащаш чужда сметка, защото другият не иска или не може?
Това ме навежда на въпроса - там където сте как реагират на въпросите ви, опитват ли се да ви отговорят или вдигат рамене и ви казват така трябва, плащайте.

по принцип (някой го беШе написал и по_назад) първо плаЩаШ, после обжалваШ. вдигане на рамене няма, но пък губиШ месеци, дори и да си прав. бЮрокрацията е огромна и 4есто се раз4ита на 4овек да ми писне да се занимава, особено ако става въпрос за малки суми.

един път само се принудих да блокирам плаЩанията на интернет провайдера, но бях наистина бясна, 6 месеца плаЩах за неработеЩа връзка и все не успяваха да я оправят. е, оправиха я, платих се, подариха там някакви 4асове, но съм сигурна, 4е ако имах време и желание да се обърна към някаква потребителска организация, можеха и пари да ми върнат.

не се сърди за резките понякога отговори. и на нас ни е леко писнало, въпреки доброто желание, да отговаряме конкретно и да сме постоянно подлагани на съмнение, или да ни се обяснява колко не сме наясно как е в България и как в страната, в която живеем.
пове4ето сме съвсем наясно и с двете  Peace

# 61
  • Мнения: 1 132
S_avenue, самата ти в един пост по-нагоре си възмутена от лихвите за просорочка. Това визирам. Затова и ти отговарям с примера с банката, че не мога да си просроча задъженията.
Сметките са разпределени на равни месечни вноски и свикваш с месечните си задължения.  Затова не се усещат толкова осезателно.
Плащам 300 и лято и зима. Ако зимата трябваше да плащам 1000 щях да пищя. Но и лятото вместо  50, плащам 300. При нас специално първо плащаш, после си търиш правата. В целия свят е така. Като си купиш хляб в магазина, след като го изядеш ли го плащаш.  Thinking
Вместо да си хабиш енергията във форума, си я спести за ЕНергото. Дори и да ти отговори човек,  то веднага оспорваш отговора, какъв е смисъла да пишеш и питаш!? Оплакваш ли се? И аз имам да се оплача от  хиляди неща тук, но занимавам институциите с това , не форума.

# 62
  • Мнения: 1 049
Това ме навежда на въпроса - там където сте как реагират на въпросите ви, опитват ли се да ви отговорят или вдигат рамене и ви казват така трябва, плащайте.
Тук говориш с кол център, които обикновено те правят на луд, за да получиш достоверна информация  се налага да стоиш с часове на телефона,  да говориш поне 2-3 пъти с различни оператори.  Peace
Тук да спомена, че на мен лично ми идва на нагорно отоплението на къщата зимата ,  смятам в най- скоро време да мина на отопление с дърва, нещо което почти всички съседи вече са направили.  Peace

# 63
  • Мнения: 110
Е и от наша страна се получава същото усещане. Аз питам, защото искам да съм наясно преди да си потърся правата. Защото нали се сещате, че тук за пример все чужбинта ни се дава и аз като не съм наясно, ще млъкна и толкоз, а те може просто да ме пързалят. Затова питам за какво ли не. Като им кажя, да, но другаде е еди как си итрябва да намерим решение по средата може би, е друго. Лошото на тези форуми е че няма как да потърсиш и намериш, ако е писано по твоя проблем, без да изчиташ всички мнения. Hug

# 64
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Тук говориш с кол център, които обикновено те правят на луд, за да получиш достоверна информация  се налага да стоиш с часове на телефона,  да говориш поне 2-3 пъти с различни оператори.  Peace
същото е.
прехвърлят те на различни оператори като на всеки започваш да обясняваш историята си от началото
понякога бройката на операторите може и да надхвърли 5, което може би има за цел всичко това да ти писне и да се откажеш.

# 65
  • Мнения: 110
Относно операторите съм се чудила дали е като тук и дали може тук да се ползва чужд оператор (ако е по-изгодно, но няма как да е, защото ползват услигите на нашите, за съжаление). Наистина ли и навън са задници и гледат да те цакат? Чувала съм различни истории и ми е правило впечатление, че вярват на думата ти (поне някъде, Англия).

# 66
  • Мнения: 5 710

Май повечето от вас, които разчитат някой друг в семейството да плаща сметките, забравят какво точно е тук.

как го направи този извод, бе жена?  Shocked




сигурно с 'повечето' визираше мен, тъй като аз наистина не знам къде се плащат сметките, както и колко са ( по-точно имам много обща представа). мъжът ми се грижи за следнето на тарифи, негово задължение евда ходи с бележките в пощата да плаща, освен в мн. редки случаи, когато ходя аз.  това е част от начина по който сме си разпределили задълженията вкъщи.
авеню-то обаче разбра друго, ама карай ...

аз много рядко си 'търся'правата, защото по принцип не знам какви са.
за сметка на това задълженията някак ми се лепят и дори да не знам все се намира кой да ме подсети.
ръкавица да не си сложа от входа на магазина и аха посегна към доматИто, веднага се появяват двама трима да ме уведомят за задълженията ми. какво остава за по-сериозни работи ... късмет.

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 17:22 от 10cent's

# 67
  • Мнения: 653
сега се сетих, 4е като дойдох тук си купих една книжка "права и задължения на имигранта" ама не броШурка а от Юриди4еска книжарница
естесвено по4нах 4етивото от правата ...  Laughing

# 68
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
да ка4а не виждам как като каже6 на някой от институциите какви права имат хората навън, те 6те тире6ат проблема
просто си търси правата и това е
Когато ми се налаго да си търся правата в Бя,  действам, без да им обяснявам как е тук или там.....



# 69
  • Мнения: 1 049
Извинявай не е оператор, думата на български е телефонист, поне за това което говорих аз.
 Според мен, зависи на кой ще попаднеш в тези случай.  PeaceНякой от телефонистите въобще не са наясно как да ти помогнат.  Peace
Никой не ти вярва на думата, особено ако си чужденец. Peace
Не гледат на теб като бог, само защото си чужденец, както е в България.   Peace

# 70
  • Мнения: 5 710
aaa, молим, зависи от акцента  Laughing

# 71
  • Мнения: 1 049
При нас вече и акцента не важи  Peace

# 72
  • Мнения: 653
Извинявай не е оператор, думата на български е телефонист, поне за това което говорих аз.
 Според мен, зависи на кой ще попаднеш в тези случай.  PeaceНякой от телефонистите въобще не са наясно как да ти помогнат.  Peace
Никой не ти вярва на думата, особено ако си чужденец. Peace Не гледат на теб като бог, само защото си чужденец, както е в България.   Peace


с местните се държат по съЩия на4ин, такава е системата

# 73
  • Мнения: 110
сега се сетих, 4е като дойдох тук си купих една книжка "права и задължения на имигранта" ама не броШурка а от Юриди4еска книжарница
естесвено по4нах 4етивото от правата ...  Laughing



gioia, не знаех, че има такива книжки. Това за коя страна е?

Да ви кажа, докато я нищим тая тема се разболях, един господ знае що за грип е това и разтройство ми се лепна, така че енергото ще почака, защото едва гледам.
Вие обаче сте супер. Информацията ми е полезна. Аз знам, че сметката ми е висока, защото вместо нощна часовникът е отчитал дневна. Да видим какво ще се случи. Междувременно писах до омбудсмана. Защо да е мое задължение да следя часовника след като е собственост на енергото. Мога ли с фенерче да вися долу и да гледам кога ми се включва нощната, та да спестя 100 лева #Crazy Освен това няколко пъти казвам на инкасаторката за това, а тя вдига рамене.  Ама аз плащам.  #2gunfire

# 74
  • Мнения: 110
Момичета, напредък. Малко светлинка в тунела. След жалби и обяснения, казаха, че ще ми приспаднат разликата дето са ми я взели и ще сверят най-сетне часовника. Алелуя Hug Ще чакам следващата сметка, за да видя дали наистина са точни и колко ще ми приспаднат newsm78

Общи условия

Активация на акаунт