Когато се случват само лоши неща....

  • 14 133
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 216
Да случвало се е миналата година.Първо баба ми претърпя тежка операция ,след това аз - катастрофа.Казах си едва ли може да се случи нещо по-лошо , можеше.Есента получи тежък инсулт вече дори не ме познава ,а месец след това ме обраха вкъщи ,само гащите сигурно ми бяха оставили.Вече не си казвам ,че няма по-лошо ,защото май има.Тежко е ,но такъв е живота.Аз обаче се промених и май разбрах кое е наистина ценно.Успех!

# 16
  • Мнения: 592
Има една много вярна простотия която се върти из мейлите и нета: "Ако светът беше едно село от 100 души и т.н." Ако си наядена, образована, имаш покрив над главата си, компютър - ти си по-добре от повече от 80% от човечеството. Така че вдигни главата и си свиркай.
Винаги след лошото идва хубавото - готви се, но не искай да дойде утре сутринта - то си знае кога!

# 17
  • Мнения: 23
vaflichka, имаше една песничка от филм, май на Братя Мормареви :"Тече, всичко тече...". По принцип не давам акъл особено във форуми, но проверено и изпитано е - тежка болест или загуба на близък са непоправимите неща, тези, които обръщат живота завинаги...всичко друго "тече" и ...или ти ставаш друга, или обстоятелствата се променят...живота е динамичен, надежда винаги има. Каквото и да ти се е случило - желая ти сили и успех Simple Smile

# 18
  • Мнения: 194
Само не се депресирай и не изпадай в " дупки" Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 429
Бъди като евреите:смей се когато ти е тежко и плачи,когато ти е хубаво.Всичко е кръговрат и знам че скоро ще излезеш от лошия цикъл  Peace

# 20
  • Мнения: 359
Трудно, тежко, ужасно, но живота ни е само един и само от нас зависи как ще го прекараме! Вземи съдбата си в свои ръце и не чакай нещата да се случват около теб, а ти да бъдеш само наблюдател! За мен тежките периоди започнаха още 1994, но с много сили се измъкнах от дупката, когато си мислех, че нищо не мога да променя!  Peace

# 21
  • Мнения: 1 547
Когато се случват само лоши неща, значи не вървиш по правилния път и в правилната посока. Най-лесното е да се огледаш и да почувстваш причината - обикновено човек си я знае и няма нужда от кой-знае каква мисъл по въпроса. Не е вярно, че съществуват непроменими факти и фактори, можеш да влияеш върху всичко в живота си, стига да искаш и да ти изнася. Понякога се налага да се върнеш доста назад, за да поправиш това или онова, но добрата новина е, че винаги имаш шанс да получиш живота, за който мечтаеш. Не се примирявай, не се изживявай като жертва на Голямата Лоша Съдба и знай, че ти си тази, която може само за ден да обърне монетата. Успех!

# 22
  • Мнения: 2 478
Когато се случват само лоши неща, значи не вървиш по правилния път и в правилната посока.

crazy това е най-трудното WinkДа намериш правилният път.Хем знаеш,че не си на правилната посока,хем не можеш да я видиш.
Човек трябва да владее малко по-добре самопознанието ,за да го намери,пътя към щастието.
crazy  Hug

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Повтарям си, че няма да все така и вярвам в идването на по-добри времена.
Също така си мисля, че изпитанията не са случайни...
Приемам ги като предизивкателство за преодоляване.

# 24
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не всичко е черно и бяло. Съвет не мога да ти дам, защото от известно време и аз съм в дупка, която ми се вижда много дълбока. Имам и хубави мигове, но са малко и кратки и за съжаление неприятните неща ми помрачават и тях. Просто се надявам и моля, нещата да се оправят, тези които не зависят от мен, а за това , което зависи от мен, се старая да намирам правилната посока.

# 25
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Когато се случват само лоши неща.....
Не мисля за тях, като за поредица. Всяко събитие е само за себе си. Така не се отчайвам.
Но, това голямо НО. Лоши и лоши. Ежедневните неприятности, които са толкова маловажни - да счупиш нещо, да неуспееш в нещо, да ти вгорчат деня за нещо....
И лошите, които даже не искам да изричам.....За тях нямам "система", нямам спасение. Само мога да се надявам, че няма да се случат. Другото е болка.
Иначе, винаги има утре... Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 167
Казват, че за да видиш красотата на пеперудата, трябва да изтърпиш гъсеницата. Нищо не е нито само лошо нито само добро, просто си направи линомада от лимоните и погледни към "пеперудата". Усмихни се и давай напред, всеки си има черните дупки на моменти и хубавото е че отминават, за добро или лошо нищо не е вечно.Vafli4ka  Hug

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... наблюдавам важни за мен неща отстрани т.е не ми се случват по една или друга причина.  Sad
Значи не е толкова лошо положението (щом "не ти се случват"). Научи се да приемаш нещата философски и да мислиш по-позитивно.

# 28
  • Мнения: 13 512
Когато ти се случват само лоши неща и не виждаш изход, когато усещаш, че всичко е против теб, кои са правилните решения? В последно време живота ми е точно това. Чувствали ли сте се така и какъв е изхода?
Винаги си представяй,че всичко това , което ти изглежда ужасно, би могло да има и фатален край. Визуализирай си колко по-зле би могло да бъде. Това ще ти даде сили да приемеш ситуацията, в която си за урок и ще ти даде сили да продължиш напред.

# 29
  • Мнения: 278
Или примерно да си спомниш в миналото, когато си мислела, че имаш голям проблем, как ти се е струвало, че от това няма накъде по-лошо да става, а после си го решила и си се смяла, как може толкова дълбоко да приемеш нещата.

Общи условия

Активация на акаунт