Дистанционна форма на обучение

  • 153 791
  • 745
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 11 032
Успях да се свържа по телефона, но ме отрязаха, че няма вариант да доставят по куриер. Трябва да се вземат на място и да се остане после за някаква презентация... ooooh!

# 106
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Linofrina , за каква презентация става въпрос? Това за всички специалности ли?
Има ли някоя от вас, която да е записала финансов мениджмънт?

# 107
  • Свищов
  • Мнения: 883
Има презентация, на която обясняват основните параметри на обучението-колко семестъра, какви дисциплини, срокове, получаване на обща оценка...Не е задължителна но е строго препоръчителна.

# 108
  • Мнения: 1 043
Ох, и аз звънях цял ден на посочените телефони, но никой не благоволи да ми вдигне. Исках да питам дали, ако е възможно да отида да се запиша в събота?  Rolling Eyes
П.С. Аз съм завършила бакалавър Европеистика. Учила съм малко икономика, като например микро и макроикономика, но специалността ми се води неикономическа.

# 109
  • Свищов
  • Мнения: 883
Ако не греша, мисля че записват събота и неделя до 13 часа, но това трябва да се провери. Носи си дипломата за висше обрзование да ти признаят изпитите. Ако не искат-пусни 1 молба до заместник-ректора доц. д-р Андрей Захариев. Той отговаря за магистрите. Свободен текст, придружен с копие от дипломата да ти признае тези изпити. Би трябвало да стане.

# 110
  • Мнения: 4
Здравейте, аз уча втора година дистанционно обучение към чужд университет.Доволна съм ,защото избираш сам темпото на обучение.Ето аз например ще завършвам сега- ноември месец.Всичко е през интернет,но не е както много хора смятат ,че можеш да си изкарваш ей така оценката.Пращат ти изпита ,имаш време -45мин. Изпита е тест с отворени въпроси по 2-3 листа...или знаеш и пишеш или не знаеш.Не можеш да копваш и пействаш защото както знаете има проверка на тестовите документи и излиза когато си го правил.
Удобно е ,че е по и-нет,аз съме решавала тест и от чужбина,от почивка,от където ми е удобно.
Дистанционно уча одит,иначе съм завършила Европеистика-бакалавър.

# 111
  • Мнения: 1 371
Момичета, а има ли някоя от вас, която учи дистанционно МИО в УННС?

Решила съм да се прехвърлям дистанционно, но...

Прекъснах в първият семестър на редовна магистратура. Сега май ще ме карат да държа пак кандидатмагистърски изпит. Чета в сайта за тази форма на обучение - и естествено си задавам въпроси. Всяка събота и неделя ли се ходи в периода на семестъра? Може ли да пропускаш лекции? Как става с подписите? Изобщо по-лесно ли е от тази гледна точка? Не питам за учене и изпити. Това си зависи от мен.

Много ще съм благодарна, ако някой се включи към моето питане.

# 112
  • Свищов
  • Мнения: 883
При дистанционното обучение ходиш 1 път в семестъра за по 3-4 дни. Тръсват ти учебници и семестриални казуси и се оправяш. Имаш собствен акаунт в специален модул. Там се намират най-важните съобщения, учебния план, тестове, оценки. В модула към всяка дисциплина има затворени тестове, всеки от които правиш по максимум 10 пъти. Казусите си решаваш у дома и ги пращаш по пощата. Тестовете+казуса ти съставляват половината оценка. Другата половина се формира на присъствения изпит. На практика имаш 3 ходения годишно, но не са само почивни дни(поне 1-2 работни се засичат). Подписи не се събират-разписват ти се само срещу оценката на самият изпит. Няма задължителни часове. То часове няма изобщо. В общи линии се оправяш сам.Това е за дистанционното в Свищов. В другите ВУЗ-ове не знам.

# 113
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Здравейте, аз уча втора година дистанционно обучение към чужд университет.Доволна съм ,защото избираш сам темпото на обучение.Ето аз например ще завършвам сега- ноември месец.Всичко е през интернет,но не е както много хора смятат ,че можеш да си изкарваш ей така оценката.Пращат ти изпита ,имаш време -45мин. Изпита е тест с отворени въпроси по 2-3 листа...или знаеш и пишеш или не знаеш.Не можеш да копваш и пействаш защото както знаете има проверка на тестовите документи и излиза когато си го правил.
Удобно е ,че е по и-нет,аз съме решавала тест и от чужбина,от почивка,от където ми е удобно.
Дистанционно уча одит,иначе съм завършила Европеистика-бакалавър.
Би ли пуснала линк , кой е университета

Много се радвам ,че темата се е насочила към Свищов , предстои ми държавен изпит на 15 септември , завършвам неикономическа специалност в СУ , но магистратура бих искала да запиша икономическа и съм се насочила точно към Свищов и това което прочетох тук ми беше полезно . Благодаря момичета !
За съжеление срока го изпуснах сега , но разбрах,  че и март месец може  Praynig
Е май не съм разбрала Sad 
За учебната 2009/2010 година приемът се ор­га­ни­зира еднократно – м. август-септември 2009 г. (дипломиране м.IX.2011 год.). 

# 114
  • Мнения: 1 371
Мерси, Кремчето.
Но явно в УНСС не е точно така, ако съдя от написаното в страницата:"Дистанционното обучение съчетава елементи на електронно обучение с присъствени занятия, които се провеждат само в съботни и неделни дни. Хорариумът за присъственото обучение (консултации) е редуциран на 30 на сто от съответния за редовната форма."Зимен семестър (събота и неделя) - от 05.10.2009 г. до 17.01.2010 г. = 15 седмици.

Това са си почти 4 месеца с непрекъснато заети съботи и недели...
 

# 115
  • Мнения: 576
Здравейте,

Аз уча в МВБУ дистанционно бизнесадминистрация бакалавърска степен. Сега съм трета година и съм мн. доволна. Оценката се състои от два компонента - казус, който се разработва вкъщи и може да се състои от 1, 2 или 3 теми, но е съобразено да не надвишава 10-15 печатни страници като обем, т.е. ако темите са три, то те са такива, които не изискват голям обем по отделно. Вторият компонент е изпитната оценка, като изпита в 99 % от случаите е тест със затворени въпроси. Двата компонента могат да са в различно съотношение спрямо крайната оценка по преценка на преподавателя ( 50/50 ; 40/60 и т.н.). В семестъра (поне до момента) са 4 дисциплини, като за всяка има назначени дати за консултации с посещение в университета (по 2 на дисциплина или общо 8 ) и онлайн консултации с преподавателите (скайп, чат, ЛС). Таксата в момента е 620 лв. но няма избор на дисциплините за бакалавър (само Бизнесадминистрация за момента). В таксата са включени учебници и всички необходими материали. Има т.нар. платформа, на която се публикува всякаква информация - обща и лична, свързана с обучението. Ако имате въпроси съм на разположение (ама ме сръчкайте на лични, че тичам по другите теми).

# 116
  • Свищов
  • Мнения: 883
Значи добре се ориентирах да продължа в Свищов. Прием по документи, по-ниска такса с около 300 лв на семестър и никакви посещения. Всъщност аз вече и дипломна работа предадох и чакам до дни рецензия. В началото на октомври съм на защита. Казусите ни бяха най-вече отворени въпроси за допълване с по 1-2 изречения. Имаше и писане на програмен код, задачи с офис пакета, както и типични казуси-влизаш в роля и оценяваш информационната и комуникационната инфраструктура на дадена фирма. Изобщо интересно беше...За изпит съм чела учебниците толкова, колкото да си направя казусите и онлайн тестовете...

juliana_p, ще има мартенски прием. Просто ще е за учебната 2010-2011 г. Няма начин да се изпуснат 1 куп заминали на бригада бакалаври, които ще се дипломират януари. Просто няма начин.

# 117
  • Мнения: 1 043
Такааа, да се похваля вече, успях да се запиша днес.
Признаха ми 2 изпита, та сега имам само 2 за 1-ви семестър.
Хубавото бе, че ми дадоха и учебниците, а и присъствах на препоръчителната презентация от 13 ч.

# 118
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Момичета, има ли някой , който изучава " Международен алтернативен туризъм -ДО" в НБУ? Имам нужда от повече информация за специалността.

# 119
  • София
  • Мнения: 3 889
момичета, да се включа и аз, че ми е актуално.
завършила съм две бакалавърски специалности в УНСС-София и съм на финала на магистърска във ВТУ Велико Търново. знаете, че в УНСС образованието никога не е било на кой знае какво високо ниво, във ВТУ е направо смешно. но е облекчено тъй като не се посещава изобщо през семестъра, теглиш си лекциите по интернет, пишеш курсови работи и пращаш по мейли на преподавателите и се явяваш само на изпити (като и в ИИ към БАН може да се явяват софиянци). фасулско е с една дума. препоръчвам го на всеки, който бързо и лесно има нужда да вземе магистърска степен. ако някой обаче очаква да се образова и да научи - да забрави. (обучение - 605 лв. на семестър).

заради това аз се ориентирах и най-сетне избрах моя университет където да завърша втората си Магистърска степен. това е единствения акредитиран чужд университет в България - City University of Seattle, където излизаш с диплома призната в цял свят. имам колежка, която го е завършила, с огромно уважение приемат дипломата й навсякъде, тъй като Университета е изключително престижен и отвъд нашите граници. нивото на студентите, които се обучават е много високо, преподавателите са само американци. влиза се с изпит по английски език, тъй като обучението е изцяло на английски.

Общи условия

Активация на акаунт