Дистанционна форма на обучение

  • 153 576
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 435
to4ica123, аз съм изкарала цялото си следване в Свищов, плюс първата ми магистратура, която също е там. ))
Така че в този град и академия ми се събират общо 5години учене.
Определено съм по-наясно от теб какво е качеството на обучение точно там. )
Не знам кой курс си и каква специалност....но не мисля, че имаш основания за оплаквания.
И пак казвам, че ако ти го караш айляк пром, не излизаш от дискотеките и дремеш на лекции и упражнения....качеството няма как да ти се стори добро. А и никой не може да ти налее акъл в главата....то не е...ххх.-


desymira, много хубава специалност си избрала, моя колежка учеше бакалавър тази специалност. )))
Успех ти пожелавам. )

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 19:16 от Mirama

# 61
  • Мнения: 89
to4ica123, аз съм изкарала цялото си следване в Свищов, плюс първата ми магистратура, която също е там. ))
Така че в този град и академия ми се събират общо 5години учене.
Определено съм по-наясно от теб какво е качеството на обучение точно там. )
Не знам кой курс си и каква специалност....но не мисля, че имаш основания за оплаквания.
И пак казвам, че ако ти го караш айляк пром, не излизаш от дискотеките и дремеш на лекции и упражнения....качеството няма как да ти се стори добро. А и никой не може да ти налее акъл в главата....то не е...ххх.-

Мила ми Mirama,аз просто изказвам мнението си,което съм изградила от обучението там и не знам как явно толкова стриктен човек като теб-уважаващ качеството, не ходещ по дискотеки и недремещ на лекции,се задоволява с това ниво!!!Няма как да си по-наясно,тъй като член на семейството ми преподава във въпросната академия,така че този спор кой е по-наясно е безсмислен,нападките ти също!!!

Изказването ти за наливането на акъл в главата,който не е ХХХ и второто ти висше са перфектното доказателство,4е образованието е на смешно ниво! Peace

# 62
  • Мнения: 22 435
to4ica123, тук не сме да си мерим пишките двете с теб.....член на моето семейство също беше преподавател в академията....така че сме абсолютно на равно по отношение на запознатостта ни с положението.
Това че на теб не ти харесва даден университет и не го смяташ за достатъчно добър, не означава, че за всички е така.
А щом толкова не ти харесва и не го одобряваш, какво правиш тогава там и защо следваш точно в него? Или с някой от рода преподавател е по-лесно?. ))))
Ако не ти харесва обучението....възможности хиляди да се прехвърлиш на друго място. )

# 63
  • Мнения: 89
to4ica123, тук не сме да си мерим пишките двете с теб.....член на моето семейство също беше преподавател в академията....така че сме абсолютно на равно по отношение на запознатостта ни с положението.
Това че на теб не ти харесва даден университет и не го смяташ за достатъчно добър, не означава, че за всички е така.
А щом толкова не ти харесва и не го одобряваш, какво правиш тогава там и защо следваш точно в него? Или с някой от рода преподавател е по-лесно?. ))))
Ако не ти харесва обучението....възможности хиляди да се прехвърлиш на друго място. )

Точно Mirama !Преди малко ти казах,че изказвам личното си  мнение,което явно не съвпада с твоето и следваха едни акъли,х** и тн! hahaha Не следвам на др място,поради лични причини,които не смятам да ти обяснявам  Peace

# 64
  • Свищов
  • Мнения: 874
И сестра ми преподава там, но не уча по тази причина в него. А дали обучението е качествено ще си проличи с времето. Ако си намеря добре платена работа по специалността-значи си е струвало. Специално за някои специалности Академията няма равна на себе си. Счетоводител, завършил СК е ценен и търсен навсякъде. Сега на мода са Финанси и МИО.
И аз съм на мнение, че ако искаш да учиш и си упорит, то няма как да не си доволен. Магистратурата тук определено е пародия, но на мен тези неща ми трябват и ги уча за самата себе си. Хората са ми дали учебници. Мой е изборът дали ще ги отворя и прочета.
И аз мислех да уча дистанционно във Варна, защото това ми беше единствената алтернатива извън София за продължаване на образованието ми в направление "Компютърни науки" в нередовна форма. Но 2 поредни години такава магистратура изобщо не се е сформирала. Тук магистърските програми са изцяло запълнени...Едва ли само малкото на фона на други ВУЗ-ове пари е причината. Всъщност това не е точно така. Задочна магистратура във ВТУ е с около 100 лв на семестър по-евтина. Мен лично много ми се сториха 2145-те лв, които ми струва тази магистратура.

# 65
  • Мнения: 22 435
krem4et0, за намирането на подходяща работа най-малкото, което играе роля е къде си завършил.
В някой случаи само гледат и отдават значение на това, и както каза ти, в 90% от обявите за работа в София за счетоводител търсят завършил в СА "Д.А.Ценов" - Свищов.
Същото е и по отношение на специалност Финанси.

Да, магистратурата може да се нарече пародия....но иначе учебниците са добре написани и ако човек ги прочете, наистина може да научи доста.
Но за толкова пари, толкова.
За сравнение един семестър в НБУ е към 1500-2000лв. Едва ли там ги учат на нещо кой знае колко по-различно.

# 66
  • Мнения: 1 006
Магистратурата дистанционно е 1050лв. в Нов Български Университет. Аз карах там бакалавър Икономика и бизнесадминистрация, пак дистанционно и съм много доволна.

# 67
  • Мнения: 2 018
А в близост до Варна  има ли университети с дистанционна форма на обучение?

Свободния няма ли такова? Провери там.  Peace

# 68
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Абе, и мен тази година нещо ме е "присърбяло". Пак.
Разрових се в сайта на НБУ, ама, ужас, бе! 1000 и кусур за семестър?
Пък ми се учи. Имам две вишита  Flutter , но искам още да се развивам.
Ще поумувам, има време.

# 69
  • На брега
  • Мнения: 1 482
А в близост до Варна има ли университети с дистанционна форма на обучение?

Свободния няма ли такова? Провери там.  Peace

Сигурно, но ми се ще да разнообразя с друг Уни... Ще огледам Търновския. Там май гледах преди известно време "Медии и реклама" или нещо подобно.

# 70
  • Мнения: 108
Темата ми е актуална и я прочетох с интерес. Останах с впечатлението, че почти всички писали тук, учат финанси и други "директорски" специалности.
Има ли някой, записал счетоводство и контрол, стопански и финансов контрол, стопанско управление, публична администрация? newsm78
Конкретно ме интересува за Стопанската Академия в Свищов, тъй като изкарването на магистратура там засега е най-приемливия вариант за мен.
Първоначално бях решила да запииша в УНСС, понеже София ми е по-удобна и близка дестинация. Отказах се заради теста за кандидатстване и по-високите семестриални такси. Confused

# 71
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

Има ли някой, записал счетоводство и контрол, стопански и финансов контрол, стопанско управление, публична администрация? newsm78
Конкретно ме интересува за Стопанската Академия в Свищов, тъй като изкарването на магистратура там засега е най-приемливия вариант за мен.

Има, има  Mr. Green Аз съм от счетитата. Питай каквото мога ще кажа

# 72
  • Мнения: 108
Супер! Тази специалност ми е на първо място в списъка с предпочитанията. Ще те питам на лични, за да не отклонявам темата. Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 09:28 от Grönebееr

# 73
  • Мнения: 2 386
А в НБУ (доколкото знам) може да се прекъсва след всеки семестър и да се презапише, когато  си решиш, така ли е?
Че аз да взема да изкарам още една магистратурка за 2-3 годинки покрай прибиранията ми в България.  Crazy

# 74
  • Мнения: 4 300
Това не е вярно обаче:
В някой случаи само гледат и отдават значение на това, и както каза ти, в 90% от обявите за работа в София за счетоводител търсят завършил в СА "Д.А.Ценов" - Свищов.

Ева, а магистратурите на НБУ признават и се, и всички ли имат акредитация?

Общи условия

Активация на акаунт