Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Така си е, аз имах предвид, че някой все пак може умело да се прикрива, знаейки си кусурите, жената може бързо да се окаже бременна, а той да се развихри на воля вече женен. Жените са много склонни да прощават изблици "от ревност", мислейки, че се дължат на голяма любов и т.н. Въобще трапа е доста покрит с шума в много от случаите.

Самата аз нямам преки наблюдения над насилие в семейството (никога не ми се е случвало), но косвените ми впечатления са, че жените полека почват да приемат за нормално първо малки, после доста по-засилени прояви на избухливост на мъжа си, като единствената им цел е "да го щадят да не избухне", да не го "ядосат" и т.н. Това при положение, че той би могъл да им скочи и за 1 неизмита чиния или нещо подобно... Абе супер гадно ми е като си го помисля дори. Не трябва да се търпят такива неща и това е.

# 16
  • Мнения: 561
Tess, така е. Жените го приемат, бавно и целенасочено насилниците ги превръщат в жертви. Но как` Сийка е права. Сигнали има и трябва овреме да се гледа. Аз познавам домашното насилие отблизо. Аз и майка ми бяхме системно пребивани. По-често тя. Баща ми се изхитрява да я пребие бременна с мен, деветнайсетгодишна, без никакъв социален опит, защото говорила по телефона с бивш приятел, който и гадже не й е бил!!! Е, уплашила се, ама той после много се извинявал, съжалявал и така до безкрай. За справка - баща ми алкохол не близваше. После се женят, идват в България, /майка е рускиня, запознават се в Университета/ и започва тормоза, изнудването, гони я, да се маха, а мен да ме остави, тя, милата как да го направи, не може да ме остави, роднини няма, посолството не се интересува от нея, дори я изключват от Комсомола, че се жени за "чужденец", години наред я пребиваше без повод, колко медицински си е вадила и аз с нея при съдебния лекар. Така и не й стигнаха силите да се разведе, пък и някак си той я пречупи, заживя си с мисълта, че е жертва. Мен не успя, развих трайни феминистични поведенчески реакции, които и до днес ми пречат понякога. Познавам не една жена в моето положение, пребивана жестоко като дете, или се смазват, или се еманципират болезнено и не търпят мъже. Затова приветствам новия Закон за домашното насилие, по мое време не съществуваше такъв, а баща ми беше образован човек, с много добро социално положение. За насилието трябва да се говори и никак не ме е срам.

# 17
  • Мнения: 5 710
малко ми е странно как така изведнъж решават да бият, да пият ... Rolling Eyes.
мъжът ми не се е променил на милиметър, откакто сме се оженили, все същия си е.
сляпа никога не съм била, колкото и да съм била влюбена.
 ... аз се омъжих на 32, жизнения опит сигурно си казва думата, когато решаваш " е този е моят човек".

# 18
  • Мнения: 12 666
Така излиза малко, че жените са били виновни. Със сигурност би трябвало да има признаци преди това, но жените често си мислят, че всичко е временно и ще се оправи. Дали и професията не предразполага към насилие не знам.

Не малко, а много.
Той я удрял още като била бременна с първото. Тя родила още 2. От него! Съжалявам, но не я разбирам.
Удрял само като пиел. Проблем - да спре алкохола - не съм съгласна. Алкохолът освобождава нещо, което си го има.
Професията - не. Но ниското интелектуално ниво - да.

# 19
  • Мнения: 561
 
 [/quote]Професията - не. Но ниското интелектуално ниво - да.
[/quote]
Тук съвсем не съм съгласна, от безброй разговори с адвокати, побойниците у дома не са никак слабо оброзовани, даже са често с чудесни професии, уважавани хора в обществото и с добри постижения в професията, има ги и другите, лумпенизирани пияници, но в никой случай не може да се обясни профила на насилника с ниско интелектуално ниво..

# 20
  • Мнения: 2 556
Ужасно е, дано все повече жени намират смелост да се измъкнат час по-скоро от това положение.

# 21
  • Мнения: 561
малко ми е странно как така изведнъж решават да бият, да пият ... Rolling Eyes.
мъжът ми не се е променил на милиметър, откакто сме се оженили, все същия си е.
сляпа никога не съм била, колкото и да съм била влюбена.
 ... аз се омъжих на 32, жизнения опит сигурно си казва думата, когато решаваш " е този е моят човек".

Ама 10cent's, така е, на 32, жена с опит, професия, а 18-20 г. девойка, 1-ви курс студентка, бременна от 3-тия път!! Искам да кажа, че може и да е грешка да си без опит, но в никой случай на жената не бива да се вменява вина, защото видиш ли опит нямала и дай сега да търпи денонощни побои.

# 22
  • Мнения: 2 556
Естествено, на всеки може да се случи, въпроса е да се спаси после!

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен най-важното е, ако се случи и 1 драстичен пример на избухване или насилие, жената да си повтори 5 пъти, че този мъж НЯМА да се оправи и да бяга през глава, ако ще да е с 3 деца. Не е срамно да ти се случи такова нещо, срамно е да се търпи с години...
Така е. Само дето между избухване и насилие разликата е много голяма. Всеки може да избухне, но не всеки посяга да удари.

# 24
  • Мнения: 2 556
РЕНИ, разбрах те, имам предвид избухване, при което мъжът се развилнява и може да нарани околните

# 25
  • София
  • Мнения: 604
Цитат
Според мен например е много лош показател за един мъж да е лесно избухлив, да се ядосва от дреболии, да чупи и троши вещи. Обаче има жени, според които това е едно нищо, темперамент и т.н. Е, не знам на какво има да се чудят после... 
Цитат
Според мен най-важното е, ако се случи и 1 драстичен пример на избухване или насилие, жената да си повтори 5 пъти, че този мъж НЯМА да се оправи и да бяга през глава, ако ще да е с 3 деца. Не е срамно да ти се случи такова нещо, срамно е да се търпи с години...
съгласна съм и с двата постинга! За съжалние аз съм от тъпите , дето простиха. Мъжът ми е от тези, които избухват от нищото , счупи ми и коппа с ритници веднъж! После оправдания, извинения...Досега ми е посягал няколко пъти, и на последния път се стигна до разеляне вече.(не ме е пребивал, не е дори бой, но това не трябва да е за негово оправдание). Давам си сметка на 100% че такива мъже нямат оправия, и все пак му простих. Но не мога да забравя случилото се , той много добре знае, че ако още веднъж се "издъни" , няма да се поколебая и дотук с брак и всичко!

# 26
  • Мнения: 1 761
Аз като млада ,без опит и глупава,натрупах доста негативен опит с такива екземпляри.Баща ми майка не е бил,ама нас с брат ми ни смазваше от пердах.Такава ненавист имам към руси,синеоки мъже,дето са физически силни,маниаци на тема лов,риболов,оръжия и спортове,капризни на храна,вечно недоволни,ревниви и разглезени,залепени за полата на мама,че по едно време даже и не исках никога да се омъжвам.
Исках обаче да имам бебенце,да го гушкам и да се грижа за него...

Понякога си давам сметка как модела на поведение на таткото неволно се повтаря от сина.А ако таткото го няма...



Мъжът ми ми стана интересен точно защото беше коренно различен от всички други мъже,които съм срещала.Ако нямах този лош опит преди да го срещна може би не бих го оценила и понеже той е скромен човек вероятно не бих го и забелязала.За мен е много важно,4е каквото и да му кажа,колкото и да е ядосан никога няма да ми посегне.

# 27
  • Мнения: 19 303
Ами ако не можете да напуснете страна без детето както е било в случая с майката на  kalinuccia?
Не знам как е в България в момента, но честно казано дълбоко се съмнявам, че полицията действа отговорно по въпроса.
Малко далеч от темата, но една моя приятелка беше нападната от шофьор на такси в София, защото имала едри пари. Повикала полиция и те започнали да й се смеят, че сигурно тя го е предизвикала.

# 28
  • Мнения: 1 761
Аз имах една съуЧениЧка,която забременя на 16 години.Майка и не я пуснала у тях,понеже закъсняла  веЧерта и момЧето,което я изпратило я завело у дома си.Ожениха се,роди им се бебе и той запоЧна да я пердащи.Веднъж едва не я убил,толкова я бе насинил.Тя се обадила в полицията,че мъжа й ще я убие, а те и казали ´като те гледаме мърдащ още,няма стращно,ако те убие ще го хванем.´

П.С.Нещо ми стана с клавиатурата,някои букви излизат други.Извинете ме.

# 29
  • Мнения: 25 633
Тук съвсем не съм съгласна

И аз не съм. Много високоинтелигентни, образовани и уважавани в обществото мъже са домашни насилници. Просто знаят как да се прикриват по-добре. Знаят и как да изнудват жените и децата си да мълчат, защото имат много повече за губене. Едно е да се разчуе, че жената на бай Пешо Огняра яде пердах, друго е, че д-р Едикойси пребива редовно жена си и децата си, особено, когато самата съпруга е уважавана и популярна личност. Много жени предпочитат боя пред унижението да влязат в хорските усти.

kalinuccia, съжалявам за това, което ти и майка ти сте преживели. Сигурно е кошмар да израснеш в такова семейство...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт