книги чиклит

  • 4 702
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ох, на мен много добре ми идва някой чиклит след поредица от тежки, интелектуални забавления.  Laughing За съжаление, много малко са добре написаните (то, сюжетът е ясен Laughing).
П.П. Коелю е притч-лит.  LaughingИли шит-лит, както би казала нетактичната днес Василиса.  Joy Но седи на фронт роу на Шанел-ско ревю, нали?  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 274
А има ли "пичлит"? Че ми се чете нещо леко...
Нещо от рода на " Селинджър носи Дзеня" ..нещо такова....

# 17
  • Мнения: 6 993
Ха, тъкмо мислех днес да си взема някаква такава книжка за разсейване.
Че много ми дойдоха френските класики тая сесия Rolling Eyes
Странното е, че съм чела няколко, но нито една не помня как се казва  Crazy
Освен Бриджит и Дявола...
А, сетих се една : Re: Някой като теб. Но е издавана преди доста време и едва ли я има вече.
Много е смешна.  Grinning

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А има ли "пичлит"? Че ми се чете нещо леко...
Нещо от рода на " Селинджър носи Дзеня" ..нещо такова....

Има. Ник Хорнби.
http://kragozor.com/?viewID=7&aid=8&bd_id=87
Става.  Laughing

# 19
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ей, бях го забравила този Хорнби. " Ега ти животът" не беше никак лоша. Peace

# 20
  • Мнения: 8
Куелю чиклит ли е сега, аз не разбрах?
Естествено, че Паоло Коелю не пише чиклит. Просто имах предвид, че след прочета на няколко негови книги, последната от които беше "Захир", ми се чете нещо не толкова ангажиращо  Wink
Освен това chick означава не само пиленце, но и млада жена, а lit идва от literature или литература, т.е. литература за млади жени или по-всеизвестното - дамска проза!

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 14:52 от evee

# 21
  • Мнения: 12 665
Луиз Бегшоу - даже не бих го нарекла чиклит.
"Яхнала метлата".

# 22
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Куелю чиклит ли е сега, аз не разбрах?

Разбира се, че е чиклит - това е любимият автор на всички манекенки  hahaha

По темата, макар че Василиса почти е изчерпала въпроса, Елена Колина ми е любима и на мен, пише в под вид руски чиклит  Laughing

Хелън Филдинг е добра, но само книгите за "Бриджет Джоунс".
Цялата поредица за Беки Б. ми идва тъпичка дори за чиклит.
Лоран Уайсбъргър не ми допада, Кандис Бушнел е по-добрият вариант.

Като цяло си е доста еднотипен жанрът.

# 23
  • Мнения: 274
Куелю чиклит ли е сега, аз не разбрах?
 
Освен това chick означава не само пиленце, но и млада жена, а lit идва от literature или литература, т.е. литература за млади жени или по-всеизвестното - дамска проза!

Аха. Мноо ти благодаря. Аз си мислех че означава пиле на литър водка. Т.е. пияна кокошка, нещо такова.

# 24
  • Мнения: 3 634
Когато ми се чете нещо истински забавно и смешно си взимам Удхаус. Между чиклит и торба женски списания почти не правя разликата.

# 25
  • Мнения: 8
 hahaha Joy
Разбирай го както искаш, Марадона! Всъщност всеки си има свое виждане по въпроса, особено мъжете!

# 26
  • София
  • Мнения: 4 042
Това лято реших да се запозная с този стил, че е срамота нищо такова да не съм чела. Чудесни за за плажа и не ти пука,че ще се поизмърлят.
Та определено Лорън Уаизбъргър най-много ми допадна. И трите и книги са добри. В сравнение с останалите от жанра, естествено.
 Софи Кинсела ме побърка. Божкеее, само 2 Беки Б.-та прочетох, но ужасно се уморих. 'Бах тоя шопинг! Ужасно досадни.
Хелън Филдинг-Не беше зле, но съм я гледала и не ми беше интересно.

До там са ми познанията, лятото свърши.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 176
Аз рядко чета таковО нещо, но бих препоръчала
Бар „Последен шанс“  (Last Chance Saloon, 1999) — Мариан Кийс
Тайната на Марша Мелоу  (Marsha Mellow and me)   — Мария Бюмон
Софи Кинсела и на мен ми досади.

# 28
  • Мнения: 148
Аз съм му фен на този жанр. Последно четох "Нещо ново", Нещо синьо", "Нещо назаем". Наистина последната книга на авторката на Бриджет не ми хареса. Сега зачетох "Денят не се познава от сутринта". но я зарязах. Не ми допадна.
Сега съм взела на Софи Кинсела, авторката на Беки Б. "Повелителката на метлата".

# 29
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Когато ми се чете нещо истински забавно и смешно си взимам Удхаус. Между чиклит и торба женски списания почти не правя разликата.

Удхаус също е готин, но е толкова задълбочен, колкото са най- добрите представители на чиклита. Т.е. 3-3,5 по десетобалната.

Общи условия

Активация на акаунт