не иска да лази

  • 7 458
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Има много деца които първо прохождат и после се научават да лазят.
Споко, ще се научи Hug

# 16
  • Мнения: 139
Здравей! Моето момиченце е на 11 месеца почти и не иска да лази! Peace

# 17
  • Мнения: 1 745
И моето дете проходи и после започна да пълзи!
Според мен няма връзка дали лази и кога ще проходи! Rolling Eyes Въпреки,че на мен свеки ми викаше да не я оставям да се научи да пълзи,защото после щяло да й е по-лесно да пълзи и няма да иска да ходи! ooooh! Аз пък толкова обичам пълзящи бебчета... Heart Eyes Много са сладки и много го карах моето,но не!Е,сега пълзим заедно и се спуква от смях! Mr. Green

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 529
Щерка ми тъкмо на 9 месеца започна да пълзи. И аз, като теб чаках с нетърпение това да стане, но причината за да го желая толкова силно - беше притеснението да не проходи рано.

# 19
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми проходи на 9 месеца и половина, но се научи да лази след като навърши годинка.
Аз също не съм лазила, нито племенниците ми.

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Има много деца, които директно прохождат без изобщо да са лазили. Не е нещо, от което трябва да се притесняваш. Аз не съм лазила например. Но пък дъщеря ми беше като хлебарка, също и синът ми.

# 21
  • Мнения: 9 973
възможно е да проходи без да лази

# 22
  • Мнения: 165
Синът ми проходи без да лази, дори и сега не иска да пълзи. Ако падне се изправя и продължава. Peace

# 23
  • Мнения: 1 090
Дъщеря ми проходи без да лази. Така и не се научи.

# 24
  • София
  • Мнения: 418
Първо до авторката:
Не се тревожи. Детето е малко и има достатъчно време да развие всички умения. Моята дъщеря пълзи едва от няколко месеца. В началото се влачеше по дупе на подскоци Simple Smile Доста интересна гледка представляваше...
Сега искам да споделя,това което мен ме тревожи,въпреки че не знам до колко е сериозно1защото педи твърди,че няма проблем.
Моето момиченце е вече доста голямо почти 1г и 9м и мога да кажа,че ходи бързо и стабилно,но само ако има опора - мебели или нечия ръка. Тя твърдо отказва да се пусне и ако се опиташ да я оставиш по средата на стаята без опора започва да плаче и почти моментално сяда па пода. Явно доста се страхува. В началото това не ме тревожеше,защото си мислех,че е нормално. Минаха обаче 4 месеца и промяна няма. Аз започвам да се питам дали всичко е наред и защо е този голям страх. Не е падала по време на ходене и изобщо като цяло сериозни падания има само две,които останаха без последствия.
Как мислите, мамчета, защо е толкова страхливо моето дете? Мога ли да и помоган някак? За сега гледам да не я насилвам и чакам да тръгне сама,но притеснителното чувство си остава.

# 25
  • Мнения: 1 322
Моят сладур изобщо не е лазил като малък.

# 26
  • Мнения: 473
Здравейте мами, моето бебче навърши 9 месеца, а все още не можи да лази Rolling Eyes.Щом я сложа по коремче наддига дупето мисля че прави някакви опити но неуспешни, а много бих желала да лази вместо да е в проходилката която я правим на "луда". Ако може да ми кажете как да й помогна по някакъв начин да се научи моля кажете ми го, а можеби няма да лазим а направо ще проходим  newsm78 възможно ли е   

Няма място за притиснение. Каката ми се научи да лази на година и шест месеца, а вече си ходеше. Малчо и той до към 9-10 месеца лазеше като морски пехотинец, а сега е бърз като хлебарка  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 6 713
Какво значи "не иска"? Simple Smile Не се тревожи на първо време, всяко дете си има свой ритъм.  Hug

# 28
  • Мнения: 187
Привет, за твое спокойствие, всичко е нормално. Митко пролази 1 месец след като проходи. Много мъници избягват този период изцяло.

и при нас беше така Peace

# 29
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Някои деца направо тръгват, без да лазят.
Което е и по-добрия вариант, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт