Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема № 34

  • 14 336
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 136
Дразнителят се е излекувал вече. Заради него най-вече дойдох на работа - иначе ще ми се обажда през 5 мин. Тази сутрин си поговорих откровено с него, казах му: или си сядай на задника и започвай да вдяваш от моята работа, ня която те обучавам от сумати време, или забрави ти да поемеш моите задачки, докато ме няма.И директно си му казах, че заради него не мога да си позволя и половин ден болничен да си взема. Да не говорим, че е толкова тъп, че не може да вдене каква възможност му се отваря малко да се поразвие професионално, като поеме моята работа. Ама човек като не е амбициозен, колкото и да му говориш, не вдява... bash

За среща и аз прочетох на няколко пъти, ама така и не разбрах какво става с нея. Аз още не знам кой ден ще мога, защото чакам родителите ни да си сверят графика и да правим втори опит за запознаване (миналият се провали заради снега). Но с удоволствие бих се видяла отново с вас.  

SabiVasi мисля, че място за паника няма, при всяка жена коластрата се появява по различно време или изобщо не се появява. Много е индивидуално.

Мен пак ме пресвива стомахът, мисля да си ходя след малко и да си върша работата вкъщи. Добре че имам повик само през задните канали, не бих преживяла още едно перорално прочистване  #Crazy

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 14:10 от Gydelichkova

# 256
  • Мнения: 9 814
SabiVasi, спокойно, това е коластра.
Гъди, абе жена като не си добре къде си се юрнала на работа. За два-три дни вкъщи нищо няма да се случи на тези в работата, а пък и нали "дразньо" е на линия.
Е, сега ми е съвестно, че съм в болничен и не ходя на работа, но пък като се замисля, ако стане нещо лошо едва ли ще ме наградят за саможертвата да вися на работното си място.
Sv. , мисля че, трябва да излезе към края на тази седмица с новия брой на списанието.

# 257
  • Мнения: 5
Здравейте!Аз съм от майските майчета!Мн.ви е хубава темичката,но искам да попитам:
Somebody как ще раждаш в Токуда и колко са ти казали,че ще ти излезне???
Fate ти ориентирала ли си се към някои доктор там...?
Предварително ви благодаря!!!  bouquet
Лек и усмихнат ден на всички!!!  bouquet

# 258
  • Мнения: 1 475

Somebody как ще раждаш в Токуда и колко са ти казали,че ще ти излезне???

Засега нормално, ако не излезе нещо непредвидено - цената е 2100лв/1600лв избор на екип+500лв неонтологичен пакет за бебето, който включва освен грижите за бебето и прегледите по време на престоя в болницата, още два прегледа през първия месец или два на бебето/ , ако искаш упойка още 300лв  и ако искаш таткото да присъства още 300лв! Та всичко излиза 2700лв! За Вип Стая се плаща допълнително, ако желаеш 125лв на вечер! Shocked И нещо важно, което прочетох в други теми не ти дават  бебето, докато не си платиш на изписването- рекетьори!! #2gunfire Whistling

# 259
  • Мнения: 57
И нещо важно, което прочетох в други теми не ти дават  бебето, докато не си платиш на изписването- рекетьори!! #2gunfire Whistling

Бати парадокса... не се учудвам, само констатирам. Вместо ти да платиш някакъв остатък до 2 месеца след раждането, когато вече и конци нямаш, и бебето е поето от педиатър.... то все едно ти го продават!

В МБАЛ "Света София" ценоразписа не е актуализиран от миналата година и секциото е 1800лв с всичко  newsm78 ще ме изненадат и мен ми се струва, докато дойде юни...

# 260
  • Мнения: 9 814
somebody , не само в Токуда са така.
Във всяка една болница първо се плаща, после ти дават бебето.
Една приятелка роди в Токуда преди няколко месеца. Така и не заведе бебето си на безплатните прегледи през първия месец. Когато отишли чакали повече от два часа и мъжа й, изнервен ги изкарал от болницата.

# 261
  • София
  • Мнения: 2 658
леле, много скъпо в Токуда.  Shocked

# 262
  • Мнения: 0
mama@cvety  , аз съм се ориентирала да раждам в Шейново, за сега, защото има алтернатива и за Правителствена ( но най-вероятно ще е Шейново ). Ако искаш по-подробно инфо - ще ти пиша на лични Grinning

# 263
  • Мнения: 111
Здравейте момичета аз от доста време не съм писала но чета редовно при нас с бебо всичко е наред само дето сега ме е хванала някаква кашлица и е някакъв ужас
Честит рожден ден на всички мами през последните две седмици   bouquet
За лентичките за хъркане те не са само за това де с мъжа ми ги пробвахме не се спира хъркането изцяло но определено хърка по-малко а аз спах много добре диша се толкова свободно все едно си в планината на чист въздух
Видях че доста от вас се оплакват от свекървите моята горката нищо не казва няма и притенции за име или нещо подобно родителите ми също но свекър ми е нещо друго той догато не си изкаже мнение не може и всеки път като ходим да ги видим все "Димитърчо какво прави" Викам му Димитърчо друг път  Laughing
Днес мисля да правя ястието на Аяс аз съм правила нищо подобно но под форма на руло и вътре се слага запържен преден лук магданоз кашкавал и пиле  Simple Smile За готвене винаги съм на линия когато и да ми хрумне нещо ставам и почвам ако някой иска мога да му споделя рецептички за сладкиши от които ще си оближете пръстите  baby_neutral

# 264
  • Мнения: 136
Франчи, Fate послушах ви и си тръгнах от работа, вече съм си у дома  Peace  А утре следобед ще отида при лекарката си и ще си взема болничен до сряда включително. Работата си е работа, ама както казвате, никой няма да ми вика Евала, че съм била там всеки ден.

Според мен болниците трябва да въведат услуга "раждане на лизинг", щото с тея цени са се...това, което аз правя от два дни  Joy  Или поне да работят с кредитни карти и най-вече с Транскарт  newsm78  

# 265
  • Мнения: 0
Току що се връщам от докторката. Каза да си пия хапчетата и това е. Питам аз да не стане белята-да не тръгне а тя ми казва нямало да е раждане а аборт и толкова спокойно.Не знам какво да мисля нека Господ да ни пази,но и ние сами трябва да го правим особено през тези месеци докато пораснат жизнено-способни бебетата ни. Ще си търпим болките стига всичко с малките да е наред и пазете се не се преуморявайте.

# 266
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте и от мен! Simple Smile
За съжаление здравеопазването в България се превърна не в пазарна икономика, а в черноборсаджийство вече! Twisted Evil Понякога се вбесявам много, когато се сблъскам с икономически проблем от такъв характер! Нямам против да се плаща, защото това е най-скъпоструващата инвестиция - здравето! А лекарите и сестрите наистина са с много ниски заплати..... От там все още идват и парите взети на ръка.  Naughty
 Но искам или да се вдигне още здравната вноска, или най-накрая да заработи качествено допълнителен здравен фонд, който да гарантира подобно плащане! Искам всички болници да са чисти и уютни като Токуда и да имат специалисти като МД. За всичките 40-45 години трудов стаж, които ни се искат за пенсия толкова ли не сме заслужили едно, две или три нормални раждания!?!?
.....Няма да пиша повече, защото усещам как се вбесявам.....
Донякъде разбирам и ръководството на Токуда за тези цени, защото това е първата ЧАСТНА болница, която не може да "ревне" като Пирогов или ВМИ пред правителството и да получи допълнителни финанси.
А МД си е старата олюпена сграда, в която родих сина си преди 17 години и коридорите й все още приличат на катакомби! Сменени са само чаршафите от тогава Sad.......Е, и някоя и друга кръпка-ремонт изглеждаща като ненужен кич сред тоновете лекьосан  и изпочупен мрамор, убийствено зелен и похабен фаянс и многократно боядисвани, но все така олюпени, дървени, скърцащи врати!
Не ми се живее вече в теб, Българийо!......
Но какво да правя като те обичам!!!

# 267
  • Мнения: 165
tan4e22 дано всичко е наред с вас, повече спокойствие и почивка. Колкото до това дали е аборт, СЗО от 1975г. препоръчва до 22г.с. да се счита за аборт, а след 22-ра преждевременно раждане, но у нас доколкото знам все още е след 28 седмица, четох че от 2009 и у  нас лекарите уж щели да бъдат задължени да се борят за живота на бебчета родени след 22 седмица, но все още не е факт. Направо се смайвам като прочета за майчета в трийсет и някоя седмица и лекарите  пак така най-спокойно им заявяват че е аборт.

# 268
  • Мнения: 193
tan4e22 не се притеснявай ами мисли позитивно.Тя тая лекарка е станала с д...то нагоре сигурно.Тези хора не се ли научиха,че по-добре за някой неща да си държат езика зад зъбите.То не стига за една майка притесненията около всяка една болка и непознато чувство,ами гледат още повече да те стресират с изказванията си.Добре,че е форумът поне малко да ни разсейва от ежедневието,което е пълно само с необмислени изказвания от всякакви "доброжелатели" Angry .То ако не сме ние да се подкрепяме и нашите любими същества,няма кой друг.Така че горе главата и споко. smile3525

# 269
  • Мнения: 0
Гъди, радвам се, че си си в къщи. Ти и Красавецът сте най-важни!!! Hug Почивай и мързелувай.

vodica , напълно подкрепям гневът ти. Преди няколко седмици бях ужасно разстроена и огорчена ( и гневна ) именно от бездушието и непукизма в България. Вече се опитвам да гледам по-позитивно....................Всъщност позитивност няма в цялата гледка, но се опитвам да не обръщам внимание, защото иначе ще изтрещя.

tan4e22, щом вече всичко е ОК, не го мисли. Не се натоварвай допълнително и излишно. Пази си силичките за бебока  bouquetМного усмивки.

За пореден път се убеждавам колко голям късмет съм изкарала с моя доки. А толкова случайно го открих............по-скоро май той мен ме откри. И по обяд му се обадих ( за едни лекарства ), и се разбрахме да се видим края на седмицата ей така - не в болницата или за изследвания, а просто на кафенце да си побъбрим и полафим.........( той ми предложи за срещичката ).

Общи условия

Активация на акаунт