От кога царевични пръчици

  • 10 182
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
аз дадох за първи път,когато Алекс беше на 10м. Peace

# 16
  • Мнения: 165
Ако зависи от мен- никога. Това е напълно излишно и вредно.Не мисля, че има смисъл да се дава на децата да опитат от всичко, което възрастните ядат или пият.  Peace

 Peace

Ако толкова ти се яде нещо, неподходящо за 8-месечно бебе, не го яж пред него.

Подкрепям...

# 17
  • Мнения: X
На малката дадох наскоро за пръв път, т.е на 10м. Тя  е много сладокусна и трябва да опита всичко, което някой яде. Кака и ядеше и аз и дадох. Ако не искам да ядат децата ми нещо или не го взимам вкъщи, или не купувам и гледам да не го виждат. Но щом нещо са видели и са поискаи им давам да опитат, без възражения, ограничавам само количеството. Ядат всичко, не искам да правя забранения плод по-сладък, отколкото е. Предпочитам всеки ден умерени количества, вместо да станат ученички и да ядат само това по цял ден, като не видели.

# 18
  • Мнения: 9 973
давам в градинката като го почерпят,но не ги харесва определено

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Покрай сестра си е опитала вече  Crazy , но слава Богу не напира за още и още. Не й купувам и Констанца е предупредена да не яде пред нея. Има време наистина, ще навакса. Това не е храна, а боклук-пържено, оцветено, отделно, че малките частици могат да задавят малкото дете. Има едни варени и по-безсолни-Царевин-те по-стават, но е излишно.

LadyFresh
, дай ми една причина, за да дам на Емма подобен боклук. Не съм вманиачена, но докато мога и зависи от мен, няма да яде подобно нещо.

# 20
  • Мнения: 1 080
Не давам и не искам да давам. Направо не ми се мисли сега като се стопли и почнем по - усилени разходки как ще го опазя като повечето деца набиват снаксове и той ще ги гледа.
Не искам даже и да предлагам такива гадости на детето си и не съм луда и вманиачена - просто ме е грижа за здравето му.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Две зъболекарки ми казаха, че царевичните пръчици са в пъти по-вредни за зъбите от който и да е бонбон, близалка и т.н.Казаха, че по-добре да дам шоколад, отколкото лепящите се по зъбите пръчици.

  По тази причина започнах да му ги давам мнооого рядко.

# 22
  • Мнения: 469
не съм й давала и не смятам да й давам.

# 23
  • София
  • Мнения: 23 096
Не бих давала никога подобна "храна"! Има толкова други полезни неща за даване, че не съм опряла до царевичните пръчици! При положение, че детето ми много обича пресни плодове, как изобщо би ми хрумнало да й давам подобен боклук...

# 24
  • Мнения: 302
Благодаря за нападките.Явно не можете просто да кажете без грозни коментари.

# 25
  • Мнения: 4 335
Благодаря за нападките.Явно не можете просто да кажете без грозни коментари.
Не се притеснявай,аз сьм от онези лошите,безодговорни майки и сьм давала на синьт си царевични прьчки Wink
Дадох преди месец,беше на 10,5.Давам сравнително рядко и по няколко,но да кусвал е.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 7-8м. му дадох да опита.

# 27
  • Мнения: 2 374
След 8 месец някъде започна,но,ако можеш отложи колкото може повече.

# 28
  • Мнения: 15 379


 Две зъболекарки ми казаха, че царевичните пръчици са в пъти по-вредни за зъбите от който и да е бонбон, близалка и т.н.Казаха, че по-добре да дам шоколад, отколкото лепящите се по зъбите пръчици.

  По тази причина започнах да му ги давам мнооого рядко.
Това е съвършено вярно! Наред с оцветителите, мазнината, в която са пържени и консервантите, това е и една от главните ми причини да не му давам подобна "храна". Случвало се е няколко пъти да го почерпят, но той дори не е склонен да опита, директно хвърля на земята Grinning.

# 29
  • Мнения: 1 062
На 1г.6м. е дъщеря ми. Пръчици и подобни неща, не давам.
П.П. Би ли споделила, къде точно видя нападки и грозни коментари? Много интересно ми стана. Аз, тъпи коментари видях, само от майките, които дават, защото, да се стараеш да подбираш само полезни неща, за менюто на бебето си, се нарича вманиаченост.

Общи условия

Активация на акаунт