Как реагирате на хора които се самопоканват да ви гостуват?

  • 4 999
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 611
Патила съм си доста от такива дет се самопоканват (роднини не, ама познати, че даже и непознати) и стоят не дни, а със седмици и вече не ща и да чуя, да вървят на хотел, аз да не съм хан. Че и маса да им слагам, че и преводач да им бъда... не, не и не!  Naughty
Пък нека да ме мислят за невъзпитана! 

# 16
  • Мнения: 2 388
Много зависи кой се самопоканва.
Някои са винаги желани, други при каквито и да е обстоятелства не ги искам вкъщи ( и при двата случая е без значение близки, далечни, роднини или не ).
За преспиването, като цяло не е удобно, защото сме с една баня само. Има хора, за които съм си отстъпвала и спалнята ( не са роднини  ).
По принцип се знае, че съм много негостоприемна ( особено към хора, които очакват да ги посрещна с домашно приготвена храна ) и рядко имам случаи на самопоканване.
Явно ги е страх, че ще ги изгоня в прав текст, а не бих го направила.

# 17
  • Мнения: 1 294
Не се дразня когато мой  близък се самопокани.
Дразня се обаче, когато хора с които не съм се чувала цяла година, се сетят за мен лятото.Живея на  морето.
Последните се научих да ги режа доста брутално(щот много трудно разбирали от намеци) и вече не ми се обаждат hahaha

# 18
  • Мнения: 2 388
Дразня се обаче, когато хора с които не съм се чувала цяла година, се сетят за мен лятото.Живея на  морето.

Лятото това ми е любимо.
Помня миналата година как за отрицателно време намерих хотел. Даже им го платих.

# 19
  • Мнения: 80
Не се дразня когато мой  близък се самопокани.
Дразня се обаче, когато хора с които не съм се чувала цяла година, се сетят за мен лятото.Живея на  морето.
Последните се научих да ги режа доста брутално(щот много трудно разбирали от намеци) и вече не ми се обаждат hahaha


е това наистина е гадно.

При мен пък брат с който не се чуваме изобщо/не сме скарани, но никога не сме били близки/, щом разбере, че майка е у дома, и веднага гледа да дойдат със снахата да поседят уж да видят майка и да оставят детето да им го гледа майка у нас. Пък аз да се оправям да приготвям вечери, легла... имам ли сили, възможности, понякога съм просто скапана, но никой не го е грижа. Било нормално?! незнам, аз ли съм ненормална, че не ми се вижда нормално?!
И най- се дразня, че не ме питат мен може ли , удобно ли е, а майка ми, и тя нали е майка не може да отказва на деца и внуци, и аз постфактум разбирам, че след майка ми ще дойдат и братовото домочадие / с преспиване на малката/, а често и нейните сестри, минавали на близо да се отбият.

# 20
  • Мнения: 2 100
Зависи кои са хората. Има хора, дето се моля да се самопоканят, че и без това сме се затъжили за тях  Heart Eyes Но се намират и нахални такива. И аз живея на морето и е много обидно като се сещат за теб само лятото. Никой не идва у дома неканен за толкова време. Казваме им, че е неудобно и толкова.  Peace

# 21
  • Мнения: 194
Зависи от хората.

Зависи и от моментното ми настроение Mr. Green

# 22
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Никой не се самопоканва у нас. Аз първа се сещам да ги поканя. Обожавам гости и бих настояла /искрено/ да останат вкъщи, а не на хотел.

# 23
  • Мнения: 419
Как реагирате на хора които се самопоканват да ви гостуват, ако са роднини, с които не се виждате и чувате често , но като имат нужда се самопоканват?
Никой не се самопоканва у нас  Thinking , без значение дали са родители, братя, снахи и тем подобни. С приятелите ни също се виждаме, след като се уговорим  Peace.

# 24
  • Мнения: 156
Досега не ми се е случвало някой да се самопокани.Незнам как ще реагирам, ако това се случи Rolling Eyes

# 25
  • Varna
  • Мнения: 2 595
И аз съм от морето. Имаше такива опити навремето за такова самопоканване въпреки, че живеехме на квартира във боксониери или най много във гарсониери. Имахме само едно диванче и пак бяха нагли.
Мъжът ми е пич. Скръцна със зъби и нещата замряха Wink

# 26
  • Мнения: 1 639
Случвало се е преди време някой да се самопокани и не ми е било много приятно. Сега обаче времената са други и всички мои приятели се съобразяват кога и как да дойдат. Трябва да отбележа, че и ние също не ходим никъде без да сме канени. Дори и при най- близките ми хора ходя на кафе само след предварителна уговорка.

# 27
  • Мнения: 348
Като цяло, не съм любител на гостуването. Смятам, че има по-интересни места за срещи от къщата на някой, а и после никой не идва да ти изчисти.
Допускам само най-близките си у дома. И то с покана.

# 28
  • Мнения: 1 289
Как реагирате на хора които се самопоканват да ви гостуват, ако са роднини, с които не се виждате и чувате често , но като имат нужда се самопоканват?
Аз, произхождайки от едно соц семейство, в което домът беше хан, в който всеки пътьом или не, щом реши може да дойде, мине, преспи, хапне и по живо по здраво, съм възпитавана , че не се отказва особено на роднина, но никога не ми е било приятно и в дома на родителите ми и сега в моя.
Вече, няма хора които да идват без да се обадят, но пък се обаждат и се самопоканват, когато имат нужда те я от място за преспиване, я от място където да си оставят детето докъто те са някъде и така...
Никак не ми е приятно, обаче възпитанието ми ме кара да изпитвам вина за нежеланието ми да посрещам така, и чувство на дълг.
Глупаво, но факт.
Как е при вас?

Не ми е приятно и нямам чувство за дълг, особено когато хората не са ме търсили никога или не съм ги виждала 20 години. В тези случаи се чувствам използвана - да. За това ако първия път не го избегна, със сигурност няма да се повтори изпълнението. Говоря от личен опит.И наистина много се дразня на такива роднини-използвачи.

# 29
  • Мнения: 223
нямам такива проблеми,пък и не ми се е случвало

Общи условия

Активация на акаунт