Квасите ли кисело мляко?

  • 49 625
  • 530
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 776
Днес ми се пресече млякото-4литра Close
Аз слагам сода за хляб при варенето- 1 щипка ,лято е ,жега е,кравите се дояд вечер май  newsm78,та къде мислиш се съхранява това количество мляко....в хладилник  Wink
Можеш да си направиш чудна извара от него  Hug
Но да ти кажа ,не се ядосвай,това с пребиването е по добрия вариант,тук при нас някой млекопродавачи блъскат млякото с някакви химии,три дни да стои в хладилник ,пак не се пребива след това при варене   Tired

# 526
  • Popovo
  • Мнения: 219
    За пресичането на млякото най-често се попучава от недобре измити съдове.Някога мойте родители гледаха крави и от тех знам някой неща.Или съдовете на млекаря не са добре измити или вашите.Неискам да обидя никого,това и на мен ми се е случвало, но майка ми ме научи на една тънкост и от тогава никога не ми се е пресичало мляко при варене.Първо в съда в който ще варя млякото сипвам малко вода колкото да покрие дъното и слагам на котлона да заври и оставям 2 - 3 минути.Изсипвам водата и наливам веднага млякотото.От както правя така никога не ми се е пресичало млякото. Peace

# 527
  • Мнения: 3 164
Днес ми се пресече млякото-4литра Close

И на мен така, обаче 3л.От село си го носех-сварено.Та сега извара си направих Wink
Как се прави изварата Embarassed

# 528
  • Мнения: 3 164
    За пресичането на млякото най-често се попучава от недобре измити съдове.Някога мойте родители гледаха крави и от тех знам някой неща.Или съдовете на млекаря не са добре измити или вашите.Неискам да обидя никого,това и на мен ми се е случвало, но майка ми ме научи на една тънкост и от тогава никога не ми се е пресичало мляко при варене.Първо в съда в който ще варя млякото сипвам малко вода колкото да покрие дъното и слагам на котлона да заври и оставям 2 - 3 минути.Изсипвам водата и наливам веднага млякотото.От както правя така никога не ми се е пресичало млякото. Peace
Мдааа и аз това го знам, за това следя стриктно за тези съдове, в които го варя Winkнямаше нещо необичайно, но аз това в по-големият съд се усетих навреме и му сложих малко сода и днес направих с него млечна баница Simple SmileОстана ми около 1л пресечено Confused

# 529
  • Мнения: 389
Как се прави изварата Embarassed

Ами ти си я направила.Млякото като се пресече става на извара.Трябва само да я оставиш да се изцеди в марля или тензух.А ако искаш да пресечеш читаво мляко, капваш няколко капки лимон или оцет.

# 530
  • Мнения: 3 164
Как се прави изварата Embarassed

Ами ти си я направила.Млякото като се пресече става на извара.Трябва само да я оставиш да се изцеди в марля или тензух.А ако искаш да пресечеш читаво мляко, капваш няколко капки лимон или оцет.
  bouquetблагодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт