Лекарско безхаберие!

  • 4 498
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Е,как кой?!
Аз.
Защото не съм разбрала навреме,че ми расте вече изваден зъб и не съм отишла два етажа по-нагоре. Whistling
Ей,много се ядосвам всеки път,като се подсетя. #Cussing out

# 16
  • Мнения: 5
Днес бях шокирана от споделеното от една моя приятелка  Shocked Винаги съм знаела, че има доктори, които те мотаят, за да изкарат някой леФ от теб, но това ме довърши. Та въпросната приятелка е много близка с педиатърката на децата си. На раздумка преди няколко дни се възмущавала от това, което толкова много се тръби напоследък по ТВ-то за вредните храни, които ни се предлагат на пазара и как може да има такива хора, на което педиатърката отвърнала :"Какво очакваш, П...., мои колеги казват 'Ние гледаме на клиентите си като на движещи се банкноти , като влизат в кабинетите ни...' "  Tired

Вчера бях при личния си. Той също е много разочарован от системата, въпреки, че е част от нея, но преди всичко е човек. Та той потвърди това, което винаги съм подозирала - лекарствата, които ни се изписват, също са част от тази мрежа, която са си оплели, за да взимат паричките на такива като нас, притеснени за здравето си  Tired

Аз вече се страхувам и пристъпвам с огромна доза мнителност и песимизъм, когато прекрачвам прага на лекарски кабинет  Tired Дай Боже никому да не се налага  Praynig
Най-лошото е, че няма реално функционираща здравна система в България. Един път плащаш на здравната каса осигуровки, но тъй като личните лекари не са специалисти, винаги опираш до такъв, на който плщаш, защото или няма направления или не ти се чака един път при личен, после и при специалист, а колко единият е личен, а другият е специалист си е плод на въображението ни...Всички рецепти , които ни дават и ние купуваме лекарства от аптеките носят приходи в джоба на лекарите под формата на комисионни - това е информация, която имам не от един източник. В Това няма лошо, ако не се опорочаваше от някои не дотам добронамерени специалисти...А уж беше най-хуманната професия...

# 17
  • Мнения: 200
Цитат на: Prashinka
Всички рецепти , които ни дават и ние купуваме лекарства от аптеките носят приходи в джоба на лекарите под формата на комисионни - това е информация, която имам не от един източник. В Това няма лошо, ако не се опорочаваше от някои не дотам добронамерени специалисти...
Taka си е!Аз Бях подтикната да купувам адаптирано мляко в най-ранна детска възраст за малкият син,който най-вероятно след направената му ваксина в Родилното трудно се преборваше с жълтеницата и почти не се хранеше.Педиатърката беше много активна в обясненията как адаптираните млека били дори по-полезни от кърмата,Която повярвайте ми имах в изобилие.И благодарение на прекараното време на лекторските семинари на Списание"9Месеца" и по специално на Елена Василева   bouquet цедих и давах мляко в шише, докъто малкия възвърна силите си.

# 18
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Да.Ами каде другаде ще го заразят с жълтеница освен с ваксината от родилното.Ами това все пак е човешки живот.Тези лекари май забравят от време на време за Хипократовата клетва.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да.Ами каде другаде ще го заразят с жълтеница освен с ваксината от родилното.Ами това все пак е човешки живот.Тези лекари май забравят от време на време за Хипократовата клетва.
Е как ще го зарязат с жълтеница от ваксината,що ли не се позамисляте като пишете глупости.
Да вярно е че докторите вземат комисионни за изписаните лекарства.Също така е вярно,че ти лепват и различни диагнози за да си вземат паричките от ЗК.Няма да забравя разказа на потребителка от форума как са сложили диагноза пневмония на детето и.Натъпкали са го с АБ за този дето духа.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
danaeka това е за теб
Причина за бебешката жълтеница, позната още като хипербилирубинемия, е фактът, че бебетата се раждат с повече червени кръвни телца, отколкото са им необходими. Когато черният дроб разгражда излишъка от тях, се образува жълт пигмент, познат като билирубин. Тъй като незрелият черен дроб не може да се изчисти бързо от него, излишъкът се отлага по кожата и около ирисите на бебето. Това е т.нар. физиологична жълтеница.

# 21
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Да и при мене имаше  подобен случай.Беше ми казано,че имам камък в жлъчката.Пих какви ли не лекарства,който не действаха.Сега пак ми казват,че имам и ми се изписват лекарства едно след друго,който не помагат.Така ще е личните ще си вземат парите и ще изписват скъпи АБ.

# 22
  • Мнения: 0
Не съм специалист но всичко в темата не ми звучи абсурдно след като прочетох една статия от вестник Стършел. Ето източника в случай, че не го знаете:
http://www.starshel.bg/?pos=8&artid=702

Ето и статията:
.............................
МРЪСНИ БЕЛИ ПРЕСТИЛКИ


Болните сами си купуват спринцовки, хартия за ЕКГ, плащат за рентгенови снимки и всякакви други консумативи, а поликлиниката не си плаща тока, парното и водата, всичките є сметки са запорирани поради дългове от над 1 мил. лева, всеки момент съдия изпълнител ще затвори сградата и 140 000 столичани няма да има къде да се лекуват. Не, това не е ужасен спомен от лукановата зима, това се случва днес. С ХХII поликлиника, докарана до фалит от нейния шеф д-р Никола Славчев.

Невероятната алчност на медика може да се сравни само с неговото безочие при ограбването и източването на здравното заведение. От сключването на 14 договора без конкурси все с един човек (бизнесмена Пламен Пантов) до разпродажбата на медицинска апаратура, нереални ремонти и закриването на цели отделения. Унищожаването на поликлиниката започва още през 2003 г. пред очите на Столична община и на здравното министерство, които години наред не забелязват нищо. Дори такива скандални факти като сключения договор за месечен наем от 18 000 лв. за ползването на нов ядрено-магнитен резонанс, струващ 30 000 лв. за срок от 3 години. "Новият" апарат обаче е... втора употреба и никога не проработва, докато му се изплаща наемът. Такава тотална липса на контрол може да съществува само при диктатор с неограничена власт. Д-р Славчев не е нито Кадафи, нито Ким Чен Ир, но прави каквото си иска с ресурсите и финансите на цяла поликлиника.

Години наред държавата ни равнодушно наблюдава как подобни ужким медици съсипват здравеопазването ни. Какъв медик може да бъде пловдивският лекар Атанас Танев, бивш директор на дебелариума в Лъки? Той не мисли как да лекува болните, а как да мие безплатно трите (!) си коли. Показва в автосервиза набързо лекарската си карта, казва, че е началник на пловдивската Криминална полиция и заповядва: "Аз съм полковник Танев! Мийте, че ще ви изпратя проверка!"

И цяла година безплатно мият автомобилите на този доктор (с извинение), докато криминалистите дочуват, че "техният" шеф получава услуги, без да плаща, проследяват го и разкриват измамата. Какъв медик може да бъде д-р Петьо Атанасов, шеф на хирургията във великотърновската онкология, който е арестуван в кабинета си с белязани банкноти, докато взима 250 лева от възрастна оперирана онкоболна? Освен това този доктор (с извинение) е и общински съветник от "Атака" и освен за здравето на болните трябва да се грижи и за благото на града. Опазил ни Бог от грижите на такива медици, загърбили главното изискване на Хипократовата клетва - примо: нон ночере (първо: не вреди).

Но престъпниците в бели престилки са спокойни, защото нито ги съдят по бързата процедура, нито влизат в затвора. Доктор (с извинение) Никола Славчев също не е в килията. През юли 2008 г. той е уволен заради корупция, понеже е арестуван от икономическа полиция в момента на получаване на подкуп с белязани банкноти. Вместо да влезе в затвора заради съсипването на ХХII поликлиника обаче, д-р Славчев открива собствено частно заведение - "Медицински център за психично здраве - 1". И развива отличен бизнес - взима за преглед по 50 (!) лева от всеки пациент.

Е, как да не са прави управляващите, когато твърдят, че България е добро място за бизнес?

Сергей Трайков
......
Това би трябвало да е хумористичен вестник, но кой знае защо никак не ми стана смешно ...   Confused Confused

Общи условия

Активация на акаунт