Великденски пости

  • 95 398
  • 495
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 110
Добро утро! Simple Smile

futura, по време на Великият пост е редно да няма сексуални контакти. Това, обаче, е решение което се взема в семейството. Съпругът ми не е не е от вярващите в Христа. Не съм му натрапвала решението си да постя и не съм изисквала от него нищо. Ограничавали сме се (по съвет на свещеника ми) от контакти през първата, последната седмица на поста и през и иначе постните дни - сряда и петък. Тази година той сам реши да спазва тази част от поста (за което съм му безкрайно благодарна!). Решението трябва да е доброволно, не наложено, за да няма раздори в семейството - това е последното нещо, което трябва да правим по време на пост.

Днес смятам да направя една копривена супа. Защо така, предният път ми стана една горчива и със страшно натраплив аромат. Копривата си я бера от двора и е от светлата (не с червените крайчета). Не разбирам къде сбърках.

# 316
  • Мнения: 120
Благодаря на ina15 и на Царицата -майка за отговора.
На мен също ми допада идеята за въздържание от всички деликатеси и ограничение от това,към което сме пристрастени.Ето защо аз не пия кафе/мислех ,че това е невъзможно no/ и не пуша./много съм горда yes/Не използвам никакви заместители на любимите ми белтъчни храни- соева кайма,соев кашкавал,маргарин.
Вас  изкушава ли ви храната и как се справяте?Споделете опит.

# 317
  • Мнения: 5 228
Аз пък точно поради тези причини не ям шоколад и др. сладки неща, единствено щрудел или тиквеник

# 318
  • Мнения: 175
днес:
салата от кускус с кисели краставички
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314920&pid=11171200
гъбени моркови с ориз http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314920&pid=11171198

бананови бисквитени точета по идеята на Тandori за захарни сливки - голяма вкусотия стана - бъркоч от натрошени обикновени биквити, банан, нарязани сушени сливи, мед, какао, 1 с. л. маргарин, орехи, кокосови стърготини за овалване
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314920&pid=11171203

ето ги и спаначените картофи, този път верния линк  Mr. Green  - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314920&pid=11130463
(същите с доматен сос) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314920&pid=9213963

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 10:43 от olemale

# 319
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
След 3 седмици постене вчера и днес се изкуших и хапнах няколко парченца кашкавал,козунак и шоколадов бонбон.незнам и аз защо го направих дали и като се изповядвах свещеника ми каза че след като постя за първи път ще ми е много трудно и дори и да не успея да не се отказвам.Каза ми че най важно била първата и последната седмица на поста.Мисля да продължавам и дори и леко да се изкоша да не се отказвам.Вие какво мислите по въпроса,изкушавате ли се и вие?

# 320
  • Мнения: 175
Падаш, ставаш и продължаваш  Peace

# 321
  • Мнения: 930
и на мен всичко ми се прияжда, затова гледам по-малко да се застоявам в този форум Embarassed Blush

# 322
  • Мнения: 4 344
olemale ,всичко изглежда страхотно!  bouquet
mdr ,и аз бях така първият път и последната седмица беше стриктната.след това нямах проблеми повече.но аз започнах 7-ми клас и ме изкушаваха останалите около мен...ще успееш! Peace

# 323
  • Мнения: 55
Царицата-майка, днес правих твоите палачинки с газираната вода. Много ги харесаха вкъщи  Peace

Спретнах и една салата от форума - варено червено цвекло, варени картофи, кисели краставички, лук, олио, оцет, сол. Също е интересно и вкусно решение.

Иначе мотивите ми да постя не са религиозни. Да, вярваща съм, обаче по мой си начин и с моя си трактовка на нещата. За първи път го правя, но някак свикнах вече и ми се прияждат малко неща. А странното е, че вместо трапезата ми да обеднее, започнах да се храня много по-здравословно. Преди често действах по линията на най-малкото съпротивление и не ядях особено добра храна, докато сега основното са плодове, зеленчуци, ядки. Оказа се, че могат да се сготвят много постни неща. Месото не ми липсва, но млякото, сиренето и яйцата - да.

Много ми е приятно обаче като чета, че има хора, които постят и то така, както църквата повелява и с искрена вяра. Поздравления.  bouquet

# 324
  • Мнения: 120
Olemale-подсети ме за кус-кус,не съм яла от арабския си период преди 10 години.Ще си спретна - нещо средно между салата и основно ястие.От тази целулозена храна/зеле,боб,леща,ряпа,цвекло,зелен фасул,грах,ябълки,ябълки,ябълки/ много ми се разбунтуваха червата и се наложи принудителна диета в поста.От вчера съм на вълна -
печени ябълки,които също не съм приготвяла от години.В издълбаните кладенчета на ябълките сложих лъжичка мед,стафиди и бадеми. Пекат се около 20 мин на 200 градуса.Чудесни са! Диетични и вкусни!
А за утре ще спретна едни спаначени картофки-по изпитана рецепта.
Не е ли време да  започнем подготовка за Благовещение?

# 325
  • Мнения: 175
drugoselec, наистина постите прочистват и начина на мислене по отношение на готвенето и задръстената представа, че ако няма мръвка или яйце, храната е мизерна.

healthi, я извади нещо постно от тоя арабски период, че и аз съм пропищяла за разнообразие (то аз и извън пости пищя, няма угодия  hahaha ), пък ако някой има индийски период, да не се свени. В моята глава тия две сфери са пълни с нестандартни постни  вкусотии. Примерно морковен сладкиш (полудях с тия моркови  Shocked), грис халва и други такива.
И почвайте с рибните рецепти, да има време да се избистрят и отлежат   chef

# 326
  • Мнения: 120
Olemale бях писала някъде любимият ми арабски ориз със стафиди и бадеми
Ето още идеи от арабският ми период
Макарони с патладжани
1пакет макарони-/от по-дребните/
3-4 средни сини домата
1 буркан цели червени домати или 6-7 пресни
1 глава лук,чесън - пресен 1 връзка,черен пипер ,босилек или магданоз
Макароните се сваряват според инструкцията
Сините домати се ражат на кубчета /като за мусака,но малко по- големи/ и се запържват в олио ,на силен огън.
Прави се доматен сос от лука,чесъна, пасираните домати/оригинала е с пресни ,нарязани на дребни кубчета/и подправките. В намаслена тава се редят -ред макарони,ред патладжани.Залива се с доматения сос и 1/2 ч.чаша вода.Пече се около 20 мин на 200 градуса.
Може да се яде и топло и студено. Може да се поръси с кашкавал/в нашия случай-соев/

# 327
  • Мнения: 120
Ето и още едни зеленчукови питки - с любимите на olemale-моркови Laughing
250г спанак- сварен и накълцан или от замразения
2 тиквички
2 моркова
100 г маргарин или олио
150-200 г хладка вода
1/2 кг брашно +200г за измесване
1/2 пакетче суха мая
2 щипки захар,2 щипки сол
Морковите се настъргват и се сваряват Добавят се тиквичките -на кубчета.Когато и те добре се сварят се прибавя  готовият задушен спанак-пасиран.Всичко това се отцежда добре- натиска се с ръка и се оставя да изстива.
От брашното,водата,маята солта,захарта  и мазнината се замесва твърдо тесто.Добавят се охладените и объркани заленчуци.Омесва се отново,ако трябва се добавя още брашно до получаване на еластично тесто.
В намазана с маргарин/олио/и набрашнена тава се подреждат кръгли питки-на разстояние. Втасва около 30-40 минути.Пече се в загрята фурна на 180-200 за 15-20 минути
Арабките ги разрязваха на две и слагаха вътре риба тон от консерва- като сандвич.

# 328
  • Мнения: 5 228
За Благовещение със сигурнсост ще направя рибена супа - правя на дъщеря ми много вкусна рибена супа от бяла риба (обикновено пангасиус или мерлуза) и зеленчуци. За вечеря още не съм измислила, но ще е или сьомга, или пъстърва, че са ми любими.

# 329
  • Мнения: 175
смейте се вие, ама я вижте тука  Shocked http://www.kulinarno-joana.com/2009/01/carrot-candyes/
healthy и двете рецепти звучат обещаващо   bouquet  помисли пак, да не би да знаеш още някоя и да си я стискаш   Laughing
ако някой знае как се прави грис - халва, като в Етъра в Габрово, еееееееееех  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт