Великденски пости

  • 95 519
  • 495
  •   1
Отговори
# 450
Постя от самото начало засега без прегрешения.Но имам един въпрос в сайта на православието пише, че се яде риба в събота на Връбница, но Връбница е в неделя.Някой по-запознат би ли казал с точност за събота или за неделя е рибата.Благодаря ви предварително.

# 451
  • Мнения: 2 724
В събота е Лазаровден ,в неделя е Цветница /или Връбница/, тогава се яде риба Peace.

# 452
  • Мнения: 3 550
Честит празник, момичета!

# 453
  • Popovo
  • Мнения: 219
Честит Празник на всички!И най-вече на всички именици.  bouquet

Искам да ви попитам знае ли някой какво се прави с върбовите клонки от миналата Цветница. Някой ми казват да ги изгоря,други да ги пусна в река.Какво да направя? newsm78

# 454
  • Мнения: 3 550
Доколкото знам върбовите клонки не са осветени, а само благословени. Не е нужно да ги изгаряш. Достатъчно е да ги изхвърлиш на чисто място, а да не отидат на боклука. Аз ги взимам по време на някоя разходка в парка и ги стривам на прах върху тревата.

# 455
  • Мнения: 81
Задължително се изгарят.

# 456
# 457
  • Мнения: 2 803
И аз знам, че се изгарят.

# 458
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз ги заравям в саксиите с цветята в къщи  Hug

# 459
  • Варна
  • Мнения: 791
 Над върбовите клонки се чете молитва от свещеника, тоест освещават се. Затова не бива да се хвърлят на място, където могат да бъдат поругани. В паркове и блокови градинки, на места, където се разхождат кучета, котки и т.н....
 Аз лично нося старите си клонки в нашия храм, където ги слагаме в печката да изгорят ( но понеже храма е с печка на дърва). Може да се заровят в  личната ви градинка, ако имате такава, или да се изгорят. Но не го възприемайте като нещо, което да има общо с "развалянето на магии" и т.н. като да се хвърля на течаща вода и пр.  Wink
 Идеята е да не бъдат поругани, оставяйки ги на произволни места...

# 460
  • Popovo
  • Мнения: 219
А имали значени на самата Цветница ли се изгарят или може и друг ден? Искам да ви помоля някой дали има рецепта за варени гевреци?Те са постни и се предпочитат за постите.Аз неможах да прочета всичко написано,затова ако някъде има рецепта, ми дайте линка към нея или я напишете.  bouquet

# 461
  • Варна
  • Мнения: 791
А имали значени на самата Цветница ли се изгарят или може и друг ден? Искам да ви помоля някой дали има рецепта за варени гевреци?Те са постни и се предпочитат за постите.Аз неможах да прочета всичко написано,затова ако някъде има рецепта, ми дайте линка към нея или я напишете.  bouquet

Няма значение деня...

Ето рецептата за варени гевречета на Царицата-майка:   chef  Grinning 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374210.msg10565067#msg10565067

# 462
  • Мнения: 175
бреййй, това още си стои на 27 страница, язък ми за зора! Така и нямах време да довърша, но така като гледам не е и нужно!
Хубави празници на всички!

# 463
  • Мнения: 5 228
Olemale, напротив, много хубава и полезна работа свърши, особено за следващите пости ще е много удобно така систематизирано. Не се ядосвай. Някой помоли ли модератор да копира линковете на първа страница?

# 464
  • Мнения: 4 345
те са копирани и темата е закована.
чудесно е за следващите пости..
olemale ,  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт