Бременност и епилепсия?

  • 88 781
  • 230
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5
Здравеите,от много време чета този форум и реших и аз да пиша ,лекувам се от епилепсия от 10 години ,имала съм 8 пристъпа за това време,моята е придобита ,но така и не ми казаха от какво е придобита/вероятно тъи като  бях студентка и от притиснения покраи изпити малко по-малко се е натрупало/,искам да се запозная с дурги момичета,които имат този "проблем",тъи като при всеки протича явно различно,сега съм бременна започвам 6 месец,искам да попитам някои знае ли дали не е по добре секцио да се роди и също дали мога да кърмя.Скоро имам конторлен преглед при моя лекар,но все пак искам да чуя и дурги мнения от момичета родили вече или са вече бременни.Ако иска някои да си пишем скаипа ми е benitas5708 ,много ще се радвам да си говоря с момичета със същият" проблем".

# 136
  • Мнения: 5
В момента пия конвулекс по 500 мг на ден и 5 мг на ден диазепам.

# 137
  • София
  • Мнения: 154
Моят лекар каза , че мога да родя нормално или секцио както аз реша. Това според мен значи , че не е опасно, но зависи и от състоянието ти  Peace
Аз реших от шубе да не стане нещо по време на раждането да е секцио, после ми казаха , че съм била с тесен таз и пак е щяло да се стигне до там. Така че не съжелявам за избора си  Peace
Аз  взимам само ривотрил 0.5 мг и не знам при теб как е с твоите лекарства, но със сигурност лекар трябва да даде мнение  Peace
Леко бременеене и успех   bouquet Аз си имам едно сладко слънчице , коет оми дава още повече кураж с тази гадна диагноза  Hug

# 138
  • Мнения: 1 290
бенолина,

правилно ли разбирам, че всеки ден пиеш диазепам?!
Моята Епи също е придобита някак и пак около студентството.
За последната година обаче 2 пъти се наложи по спешност да ме хоспитализират заради много припадъци един след друг и загуба на памет.
Иначе за бремеността и раждането си съм писала напред в темата вече няколко пъти - всичко е въпрос на твой избор, споделен естествено с невролога и гинеколога ти. Няма правило.

# 139
  • Мнения: 2
Здравейте,
направо се разплаках като четях!Браво на всички майки! Аз от 1 седмица съм в някаква параноя във връзка със заболяването ми /като вашето/. Правя по 2 припадъка пред 3 години-2001р 2004, 2007. оттогава нямам. пия трилептал общо 900 мг на ден. чувствам се добре. омъжих се /също като вас/, ходя на почивки в чужбина и т.н. - с всичко това искам да кажа че животът ми не се различава от този на останалите НО.....съществува големият страх да не се повтори......вече 2 пъти бях пред спиране на лекарства. /по лекарско предписание, разбира се!/ и тогава ставаше. на 28 съм. никога не съм се притеснявала или чела. просто знам, че ще оздравея. ама сега един глас се прокрадва-ама ако пак се повтори? и така....цикълът се затваря. вие притеснявате ли се за тези неща? докторът ми казва, че септември, ако всичко е напед, ще започна да спирам. да й се не види и болестта - не е ангина да се излекува и да приключи! и аз вече си мисля за детенце....и пак започват онези мисли....

# 140
  • Мнения: 1
Здравейте всички!Аз съм с диагноза епилепсия от преди 3 години,от тогава пия невротоп ретард от300мг.Сега съм на 35години имам една дъщеря на 13години и искам да имам още едно дете,но се претиснявам от лекарствата.Не съм правила пристапи от 2 години,но и моите пристъпи не са с припадъци.Моля ако някои е пил това лекарство да ми пише

# 141
  • Мнения: 5
здравеите,аз вече съм в началото на 8 месец и да чукна на дърво нямам някакви проблеми,след писаното и от  мен виждам ,че не само аз имам този проблем(заболяване),това изобщо не ме радва,а ме радва факта ,че повече и повече маики споделят своите проблеми,и някак си се опитваме тук да си помагаме.във връзка с лекарствата които пием,единствено лекуващият лекар може да каже дали ще продължим да ги пием или не.моя лекар ми каза например ,че  преди да родя да си направя изследвания,заради Конвулекса,дали ще мога да кърмя или не,в александровска болница се правели,но дори и съдържанието на Конвулекс да е малко в "мен",аз  мисля  да не кърмя,стига толкова където  пия лекарствата ами и в кърмата,дори  малко количество. ще се радвам ако някои си даде скаипа да си пишем и съветваме.

# 142
  • Мнения: 5
моят скаип е  benitas5708,които иска може да ми пише.извинявам се за лошият словоред,но много ми се спи ,а бързам да  пиша.

# 143
  • Мнения: 106
може ли да ми дадете координати на невролози в София или Пловдив за лица над 18 год. По време на бременността не се ли консултирате и с гинеколог?Не трябва ли да има комуникация м/у двамата доктори

# 144
  • Мнения: 5
моят скаип е  benitas5708

# 145
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,и аз като вас имам същият проблем.Епилиптичка сам от 10 години,детенцито ми е на 9 годинки,тогава повреме на бременоста пак пиех лекарства,но синът ми няма епилепсия,като беше на 5 годинки му направих ЕЕГ.Сега искам второ дете,пия конвулекс 600мг.на ден и трилептал 600мг.на ден,за сега невролога ми каза да не бързаме с второто детенце.Трябва да спра напълно лекарствата и тогава ще можело  Sad.Догодина кам пролета ако дотогава нямам пристъпи ще съм спряла лекарствата и ще правим бебче,дано всичко е ок до тогава.skype ми е:vesulko.

# 146
  • Мнения: 75
имам позната,която роди две наистина здрави деца и им няма нищо.така,че не се притеснявай,но все пак го обсъди с лекар Simple Smile

# 147
  • Мнения: 56
Здравейте момичета моля ви за съвет. Сестра ми пие Ламиктал 100 и Трилептал 300 по едно от двете сутрин и вечер тя е 4 месец и не е намаляла лекарствата не се е консултирала с невролога си когато е забременяла сега ще ходи зная че е късно но  newsm29 Въпросът ми е лекарствата и количеството им опасни ли са много за бебето

# 148
  • Мнения: 2 069
лягушка несъм лекар и не мога да каза със сигурност дали е опасно но аз на нейно място много бих се притеснила от листовката на Ламиктал 100

.............Уведомете лекуващия лекар възможно най-скоро, ако забременеете или планирате да забременеете по време на лечението с Lamictal. Една причина за това е, че в едно проучване е съобщавано за повишен риск от цепка на устната или цепка на небцето, свързани с прием на Lamictal по време на първите няколко месеца от бременността.........

дано всичко е наред  Praynig

# 149
  • Мнения: 56
трилептала е 600 извинявам се за грешката,но тъкмо се бяхме върнали от лекар и бях много притеснена.До 24 седмица трябва да отидем при доц.Димитрова във МЦ ФЕМИНА.Дано всичко е наред,защото много се притеснявам.Защо не е казало това момиче  #2gunfire Калака благодаря ти за подкрепата.

Общи условия

Активация на акаунт