МАМИ ОКТОМВРИЙКИ, МАЖАТ ВКУСНИ ПЕЧЕНИ ФИЛИЙКИ - 5

  • 13 894
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 15
здравейте и от мен, аз след много напъни в крайна сметка днес се срещнах с тоалетната отблизо 2 пъти, вярно слабо се представих, но дадох старт
относно спермата-моята половинка каза, че не толкова спермата, колкото оргазма води до контракции.При първата ми бременност не сме ползвали презервативи и е свършвал в мен, никакви контракции не съм имала, първите започнаха около 6 часа преди раждането и всичко стана много бързо.
а аз се записах с покупки за бебо вече.

# 286
  • Мнения: 183
Здравейте и от мен!

Няколко дни бях без нет пак... то добре ми се отрази де! Успях да понауча това онова за изпита.... Иначе все към компа ме влече.

Не съм ви чела подробно. Нямам време! А и в следващите две седмици ще е още по-трудно! Като се върна от София след 10-и март ще се включвам вече по-сериозно.

Сега само да кажа че сме добре (като изключим зверското гадене от време на време). Двете бебета честичко ми напонят за себе си! Ако реша да се разходя малко повече и започват да недоволстват... заболява ме тук там и трябва да си легна иначе просто мога да умра от болки! Според доки това е нормално, още повече заради близнаците. Трябва да лежа повечко за да ги задържим и двамата.... Сега на 4-ти съм на преглед и стискам палци да видя най-после двете сърчица! Дано не се крие вече единия дребосък! Малко съм притеснена, обаче....

Желая на всички нови мами лека бременост и прекрасни бебета!

До скоро! Hug

# 287
  • Мнения: 40
Zdraveite momi4eta,

Strah me e da pi6a,zastoto oste e rano da se vidi sarde4na deinost-sled okolo sedmica ste hodia na lekar. Az imam mom4ence na 4 godini i tri neuspe6ni bremennosti sled tova,poslednata ot koito priklu4i v 15 sedmica,a drugite dve po rano. Mnogo se pritesniavam,no se nadiavam tozi pat da ostana s vas do kraia...Uspeh na vsi4ki!!!

# 288
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!

И при нас има щастие, моят термин - живот и здраве ще е на 9ти.

Аз също сам Везна! Късмет момичета и малки бубички!

Моля ви кажете ми как да вмъкна лентичка?

Amarillo

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 02:42 от amarillo

# 289
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Добре дошли на новите момичета  welcome    bouquet

# 290
  • Мнения: 2 270
Добре дошли на всички нови попълнения!  bouquet

Здравейте момичета и от мен! Стана на въпрос за болничните, та искам да попитам и аз нещо- някой знае ли как стои въпроса с майчинските и болничните? Аз пътувам много и това ме изтощава адски, всяка вечер се прибирам парцал, но пък от друга страна ако изляза в болнични ще ми намалеят майчинските, нали?
Защо мислиш така? Аз вече взех много чсто да срещам това мнение, че ти намалява майчинството! newsm78
Ако си вземеш болничен без прекъсване до края (до 45-дневния болничен преди раждане) за база за майчинството се взимат последните 12 месеца преди излизането ти в болничен - ако не планираш да започнеш да си внасяш по-големи осигуровки или ако последните 12 месеца не си взимала по-ниска заплата от момента - базата за майчинството ти няма да се промени!

# 291
  • Мнения: 958
Добро утро момичета, добре дошли на новите бременлийки,
и честит сърчица разбира се Simple Smile
Аз едвам гледам, моето диване пак не ме остави да спя, а утре идват свекитата на гости, къщата ми е с главата надолу и нямам сили за абсолютно нищо.
И ремонт трябва да почваме, направо не ми се мисли как ще се справим.
Единствено ме крепи. че идват 4 почивни дни.
И най-вече че се задава пролетта.

Аз също не мога да загрея, защо болничният трябва да намалява майчинството. От опит досега мога да твърдя, че като съм в болнични заплатата ми не пада. Това което ми обясниха нашите ейч ари е че болничният е 90% от възнаграждението по договор. Демек необложената сума. И нещата май се уравновесяват  newsm78
Това си е лично мое мнение  Hug


# 292
  • Мнения: 15
Добро утро!
Пратете и на мен паролата на лични за снимка.бг Praynig

# 293
  • Мнения: X
Добро утро момичета!
amarillo, tuncho, Чочка, OnlyOne, и на всички останали нови попълнения, добре дошли и лека бременност ви пожелавам  Hug
Аз току-що говорих с моята лекарка и за съжаление може да ме приеме чак на 9-ти, за да видим сърчицето, защото другата седмица нямало да я има. Не знам как ще изтърпя до тогава  Sad
Пожелавам ви слънчев и лек последен работен ден   bouquet

# 294
  • Мнения: 1 668
Някой знае ли какво става с десиХ2  newsm78...
Мами, не таете надежди за 90% от брутното възнаграждение. Има една малка уловка, която никой не чете. 90%, но не повече от среднодневното трудово възнаграждение. Имахме една колежка, която вземаше 1000 и се надяваше на 900 майчинство. В момента взема 700 някъде... Ако се осигурявате на над 2000 тогава има шанс да вземате 90% от брутото, всички останали ще вземат по-малко.

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 11:03 от Ger4o

# 295
  • София
  • Мнения: 969
Добре дошли на новите бременелки. Желая на всички пухкави и здрави бебчета накрая.
pretty,за болничните аз което знам е - тези дето са преди болничния за бременност и раждане се взима 6 месеца назад. Само за болничния за бременност се взимат 12 месеца назад. Т.е. като сме били болничен, обезщетението което взимаме за него след това също влиза в базата за тези 12 месеца. За него се взима нетната заплата отново или 80% от бруто сумата, което от двете е по-малко. След това за болничния за бременност се взима пак нетото или 90%. Т.е. като сме ползвали вече обикновен болничен се смята вече 90% от нетната сума, т.е. обезщетението, което сме взимали и следователно се намалява с 10% от нетната ни заплата. И аз съм съгласна, че когато болничния е без прекъсване е по-добре, отколкото всеки месец да се взимат по 1-2 седмици. То най-добре за всички ще е когато решат да кажат на работодателите, да помолят счетитата да им обяснат. Те все пак най-добре знаят. Е има и някои непросветени, но това е дуг въпрос. Аз имам болничен ноември месец за 1 седмица, но не мисля, че ще ми намали кой знае колко базата. До края ще ползвам платена отпуска, ако ми се наложи, иначе за мен няма да е хич изгодно да ползвам болничен.

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 419
90% се изчисляват на база заплатата, която се получава след удържането на всички видове осигуровки и данъци. Тоест аз се осигурявам на 600 лева, чисто ми се получава 492 лева като заплата, и ще получавам 90% от нея - около 440 лева.

# 297
  • Мнения: 15
ЩЕ ми прати ли някой паролата?Моля Ви! Thinking

# 298
  • Мнения: 2 270
sofy   е права за 6-те месеца Peace, объркала съм се (нали майчинство ми е в главата Crazy и съответно 12 м)
Благодаря за поправката  bouquet и стискам палци за прегледа (днес беше, наоли?!)

# 299
  • Мнения: 3 641
Здравейте и от мен Момичета, надявам се да ме приемете при вас!  HugПо-вечето ме познават от  подфорума "Искам бебе", там съм доста редовна. Не исках по-рано да пиша защото имам един мисед октомври и изпитвах страх преди да отида на лекар да не се повтори същото. Rolling Eyes Вчера обаче го видяхме мъника и сърчицето също Simple Smile

Хубав и усмихнат ден от мен!

Общи условия

Активация на акаунт