Курс за бъдещи и настоящи мами - ПАЗАРДЖИК 4

  • 12 465
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 77
Деси,  Heart Eyes!

Днес видях Ивка, съпруга и и малката Марианка. Heart Eyes

Нинка, надзърни в линка по-горе! Hug
Аз не кърмя от 1 година, пък като пийна 1-2-3 бири Mr. Green и спокойно ще мога да накърмя новородено. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Хахах, тогава да не мисля много. Като ми се наложи да пътувам, купувам ти литър и половина бира и ти оставям Митака, гладен нема  да седи.
Къде пък я видя малката принцеса, студено беше за разходка.
Хайде, хайде да се събираме, какво ми се скатавате всички. Поне веднъж на две седмици....чакам предложения и организация, че аз не мога да се заема сега.
Айре, че издивявам нещо напоследък Embarassed

# 256
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Е за курса все се каня да дойда и все нещо се случва- утре нашия татко е на работа - няма кака да дойда Cry.

Гери и на мен много ми течеше кърмата, постоянно бях мокра, слагах си от тези подплънките ама ми пускаха много влакна от памука по зърната и спрях, после почнах да слагам тензух, под сутиена и под потника през нощта, малко примитивно ама ми беше най-добре така. И се "родих" само сменях тензусите през 5,6 часа и ги перях всеки ден разбира се
А за раждането, Иве много си изчерпателна, аз като четох разказа ти направо като приказка, раждане без болка- ама това е супер, ама аз са мен си да кажа: след първото раждане се заканвах че другите деца ще ги раждам секцио - раждането ми не беше дълго ама си беше мнооого интересно Mr. Green, ама сега след 2 години съм напълно убедена че искам да си родя пак нормално, НО със епидурална упойка, и в тази връзка искам да питам;
1. Колко струваше това приказно раждане(в добрия смисъл го казвам)? - може и на лични да ми отговорите.
2. Д-р Даскалов изражда и нормално, но с епидурална упойка ли или без упойка? newsm78
3. Изобщо можете ли да ми разкажете нещо за нормално раждане как биха стояли нещата в тази болница ако сте чували нещо по въпроса?
И още един въпрос; обезболяване - браво, ама това са си медикаменти все пак Thinking, няма ли малко или много да се натрупат в кърмата, според мен не може поне малко да не се отрази на бебето newsm78, или може?

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 10:40 от koteto_

# 257
  • Мнения: 941
Сончето ражда в СЕЛЕНА, при д-р Даскалов, нормално.....така че тя ще ти даде повече инфо Peace

# 258
  • Мнения: 77
Привет, мамчета и бъдещи такива!
Ние се връщаме от ортопед, отидохме в ЗДраве с идеята да ни прегледа Д-р Пещерлиев, но от януари не работи там.Точна информация не ми дадоха.ТА реших да не се мотаме в този студ, вятърът е непоносим, има паднало дърво в отсечката между пощата и ОББ...
Прегледа ни Д-р Йотов, беше любезен.Каза, че при Митаче всичко е нормално.НА въпроса за проходилка каза след 7мес, но че е по-добре да не се използва, да свиква само и да укрепват мускулите.ЗА сядане-на 6 навършени месеца. ЗА профилактични гащи го питахме, че имаме от братовчеда, каза че е късно, че се носят първите месеци по принцип.Ние нямаме нужда. Та така отговори ми на всички въпроси, не е обяснителен, но си беше нормално. Дори го питах дали днес работи без сестра и ми обясни човекът, че баща й е болен и т.н и се наложило да излезне.Доволна съм.
Не били нужни повече прегледи ми каза занапред за момента. ЗАбравих да го питам нормално ли е това, че Митака си свива краченцата и петичките и му стават като на футболист, като О, разбирате ме какво искам да кажа....Гледа само тазобедрените ставички, явно от там се разбира има или няма проблем.А МИтака слушка, спеше, събуди се, дори се усмихна после, на мама златното момченце-Дадох подробен отчет.
ГЕри
, ти Д-р Кръстев ли избра за педиатър на ДАни?
ДЕска, как си пиле? Държиш фронта нали?
Нинка, как сте с децата?
Иве, Марианка слушка ли?
С НЕлка сме се разбрали, че при нужда й оставям Митака и бира и немам грижи...
ХАйде поздрави на КАтето и до скорошни срещи на бира в някоя пицария или кръчма и да не ми се скатавате ама хич, че ще шляпам дупарите Laughing

# 259
  • Мнения: 529
 Коте, в по-старите теми описах подробно раждането си при Даскалов в "Селена".
Вярно,че всеки ще си похвали неговият лекар (а там всички са добри), но за мен той е №1  Hug
При него може да родя още пет деца без упойка.  Получих пълно разкритие много бързо и докато дойде анестезиолога (родих в 23.30 и той бе на повикване), нямаше да ме хване  епидурална упойка, така че ми сложи в системата друго обезболяващо.
 На първият ти въпрос не мога да отговоря,защото не знам цената в момента - очакваше се увеличение. Може би Гери или Ива знаят все пак колко е в момента.
 На втория - може да родиш както искаш Ти при него.  Peace

А за самата клиника може да прочетеш отзиви тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374744.0 

НЕЛЧО и аз подивях, само да се оправи времето......... няма да се приберем в къщи  Mr. Green

# 260
  • Мнения: 3 497
Всички (почти) крачета на бебоците са на О. Нелчо, вътрешната кост расте по-бавно от външната, освен това това е физиология на плода, за да може да се свие в матката .  След прохождането до втората година се оправят. И Али беше така, пък сега е с прави крачета. Разбира се, при някои хора може да останат малко по-извити, но не всички можем да имаме "прави" крака. Peace

Целувки и поздрави на всички. Днес наш`то тати си е у нас, че нещо съвсем се уморих Tired

# 261
  • Мнения: 305
Е Нинка, браво за подкреплението от мъжка страна! Цецо червени точки нещо трупа! Laughing

# 262
  • Мнения: 3 497
Е Нинка, браво за подкреплението от мъжка страна! Цецо червени точки нещо трупа! Laughing

Алюна тия дни си е у нас, че пак е сополива и ми дойдоха в повечко... Mr. Green Той като ме видя , че съм като г`з сутринта, и предложи да си остане вкъщи...  (Предната нощ спа при бебето Mr. Green Mr. Green Mr. Green)

# 263
  • Мнения: 529
Той се е притеснил да не го заточиш и тази нощ пи бебето сигурно  Heart Eyes

# 264
  • Мнения: 941
ГЕри[/b], ти Д-р Кръстев ли избра за педиатър на ДАни?

Нелка , при д-р Кацарова сме...не стигнахме до Кръстев  Grinning  , по лесно ми е в ХИГИЯ да ходя...

Деси как си? Стискаш ли?  Hug

Как мина днес курса? БЯх се запътила да идвам да ви видя, ама като видях какъв ветрилник е и се отказах  Blush

Kaжете ми моля ви,  ползвате ли активна гимнастика? и има ли смисъл от нея?, и на каква марка сте доволни? и от Пз ли си я купихте? Praynig

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 00:17 от mother-of-pearlS

# 265
  • Варна
  • Мнения: 858
Екстра съм, момичета, все още 2 в 1  Mr. Green  Ама имам чуството че вече съм се разкрила отдолу та утре ще ида да ме видят за всеки случай  Mr. Green  Незнам имам много странно усещане  Rolling Eyes
На курса беше супер, като на изпроводяк ме изпитаха  hahaha  И така, иначе има още нови мами и Нелката снима, и мен ме снима как кърмя Гого  ooooh!  Ама още не е сложила снимките.

# 266
# 267
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Zdraveite momicheta,kursa e prekrasen i vie sahto.Bravo Neli-mnogo barzo si kachila snimkite.Desi dano vsichko pri teb mine nared,stiskam palzi. newsm44

# 268
  • Мнения: 413
Kaжете ми моля ви,  ползвате ли активна гимнастика? и има ли смисъл от нея?, и на каква марка сте доволни? и от Пз ли си я купихте? Praynig

Ние ползвахме такава:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2088403
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2088425

Аз лично съм доволна, Вики се заглеждаше по играчките, опитваше се да ги хване, заиграваше се.Само факта, че по половин час и повече кротуваше там мисля, че има смисъл.А след като порасна, махнахме пръчките от горе и я ползвахме за килимче, да си играе върху него.Нашата е купена от Пазарджик, от магазина срещу сухите фонтани. Peace

Dessiss, то не останало.Леко раждане! Peace

# 269
  • Мнения: 305
За Личката не съм ползвала активна гимнастика, защото той все се въртеше някак си махайки с ръце и крака и все се изместваше! Не би седял на това килимче и за минути! Иначе сме купували за кръщелника ни на Чиполино от магазин Бимбо, срещу сухите фонтани!

Дани започна ли да се заглежда и да вижда по-ясно предметите?
Дребната започва да следи вече, обръща се към посоката, от която чува шум! Леле много неща съм забравила как са били с Личката!

Общи условия

Активация на акаунт