За нашите по-"непухкави" кърмачета

  • 6 674
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 317
Аз пред време се разписах, ама пак да кажа! Simple Smile Ние сме на 1 година и 1 месец, както се вижда от аватара и линийката, и сме 8 300 кг и 73 см! Вече качваме по 100 гр на месец, но пък Вики не се спира изобщо на едно място, само ходи, тича, играе! И аз не се притеснявам за това, че сме по-финни. Другите бебета като ги гледам са по 11-12 кг, имам предвид нашите връстници, но ние си вървим с френски мерки! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 85
Цоп и ние в темичката Simple Smile
Аз си мислих, че само моето тамагочи е такова "малко наддаващо", а то не сме били сами.Направо ме успокоихте  bouquetНа година Стефко беше 8 900кг, 76см.Имаше месеци, в които наддаваше по 100гр, но педито ме успокояваше, че важното е да наддава, а не с колко. Иначе не се спира и за минута, спането определено не е от любимите му занимания, виж сукането е друго нещо Laughing

# 47
  • Мнения: 429
Ние дори и за тази тема не сме  Embarassed  Embarassed Embarassed Май сме рекордьори (колкото и да не ми се иска  Confused)  На 4 месеца и 16 дни, Петя е около 4800 и 57 см...роди се 2900, 49 см! Винаги сме имали проблеми с наддаването на грамчета и сантиметри, яде супер малко Cry Кърмя я, а тя отказва всички видове шишета (независимо дали са с АМ или изцедена кърма).

# 48
  • Варна
  • Мнения: 78
Записвам се и аз в този форум с моята фина бебка. Ние сме на 3 месеца и 12 дни и тежим 4700гр, 56см. Последният път бяхме наддали само 350гр, което ме притесни, но не се отказвам от кърменето /само на кърма сме/. А в последно време имаме и следният проблем: пищи като й давам да хапва, защото си мисля че е гладна. Дали е нормано да не иска примерно на 3-я час да яде? Макар че аз съм за принципа кърмене на поискване, но тя сама си създаде такъв 3 часов режим.  Thinking Направо се видях в чудо. А и определено има предпочитания от няколко дни към едната гърда. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

# 49
  • Мнения: 429
riccie , вие сте с нашите мерки, само дето сте с 1 месец по-малки  Hug

# 50
  • Мнения: 354
Eто ни и нас. Синът ми Християн се роди през 37 седмица с тегло 2.300 и ръст 46 см.Захранен е на 5.5 месеца. На една годинка беше 9.300 и 73 см. Често се изумявам от порциите твърда храна , които изяжда. Достатъчни са да се нахрани предоволно и възрастен.В денонощието има по 5-6 кърмения.Идея си нямама къде събира толкова много храна. Последните няколко месеца качваше по 100 грама.

# 51
  • Мнения: 2 401
Riccie, много бебета проявяват предпочитания към едната гърда, така че това не е нещо необичайно, при кърмене предлагай първо по-малко любимата. За другото, което те притеснява трябва да дадеш малко повече подробности, всеки път ли когато и предложиш гърдата се държи така, след като е започнала да суче ли започва да пищи, по колко пъти на денонощието се кърмите, от двете гърди ли кърмиш? Относно наддаването, ако предните месеци сте наддавали добре тези 350гр може и да не са притеснителни , тъй като бебетата не винаги качват равномерно.
п.с. ако искаш можеш да пуснеш и отделна тема

# 52
  • Варна
  • Мнения: 78
Riccie, много бебета проявяват предпочитания към едната гърда, така че това не е нещо необичайно, при кърмене предлагай първо по-малко любимата. За другото, което те притеснява трябва да дадеш малко повече подробности, всеки път ли когато и предложиш гърдата се държи така, след като е започнала да суче ли започва да пищи, по колко пъти на денонощието се кърмите, от двете гърди ли кърмиш? Относно наддаването, ако предните месеци сте наддавали добре тези 350гр може и да не са притеснителни , тъй като бебетата не винаги качват равномерно.
п.с. ако искаш можеш да пуснеш и отделна тема
До преди десетина дни си се хранихме от една гърда на всяко ядене. След това започна да се дърпа от едната гърда след 10 минути хапване и аз предлагам другата. Има обаче хранения /по обед обикновено/ когато започва да пищи след 8-10 минути и да не мога да я накарам да хапне повече  Thinking А все си мисля, че не се е нахранила. Давам залъгалка за да се успокои. В началото си мислех, че намалянето на струята я дразни, но и при нормална такава се е случвало да имаме претенции. Предите наддавания ни бяха ОК: 1м - близо 1кг, 2м - 700гр.

# 53
  • Мнения: 2 401
Много вероятно е  да е започнала да се наяжда по-бързо, може би знаеш че най-сигурният начин да се разбере поема ли достатъчно кърма бебето  е като се следят напишканите памперси за денонощието трябва да има поне 5-6 напишкани памперса, ако е така значи нямаш повод за притеснение.
Все пак, можеш да пробваш когато бебето е неспокойно да го разхождаш и полюшкваш докато го кърмиш, може и след като си му давала биберона за успокоение пак да пробваш да му предложиш да суче, също така можеш да го кърмиш докато спи и да му предлагаш по-често да суче. Ще трябва да прецениш дали има смисъл да полагаш тези усилия, защото както ти писах е твърде вероятно просто бебчо да е започнал да се храни по-бързо. Успех! Simple Smile

# 54
  • Мнения: 386
Да запиша и аз моя хубостник- 5 месеца и 6400, връстничетата му гонят 7, че дори някои и 9 колограма #Crazy Само на кърма е, нито АМ, нито друга храна иска, да не говорим за шише Sick Педиатърката ми ме успокоява, че е горе доло добре, но ми писнаха забележки че е бил слабичък....Инче е много жизнен- само се преобръща, опитва се да пълзи (само си вдига дупето за сега, но важното е че опитва), даже се напъва вече да става седнал и почти успява.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 78
Да побутна малко  - вчера бяхме на консултация и вече сме 5200гр /4 месеца и 1/2/. Нормално е наддала, но явно ще сме си фини Wink Все още сме само на кърма, смятам може би другият месец да почна захранване  newsm78 Макар че все ми се иска да го отложа колкото се може повечко.

# 56
  • София
  • Мнения: 357
Май и аз съм за тая темичка...

Моят Стефко се роди 3700 гр, 51 см, първите месеци уж добре наддаваше, последния хич не е качил, а предния само 200 гр. В момента на 6.5 мес е 7200 гр, 70 см, ще е висок и слаб като татко си Simple Smile
Ама си е доста активен и на мен лично много ми харесва такъв слабичък, не ща да е някое пухкаво слонче. Кърмим се още, на 5.5 месеца захраних, но още в малки количества и не замествам все още.
Малко се притесявам само, че нищо не е качил последния месец, ама си мисля, че може да е от жегите, а и му излязоха 2 зъбчета.


# 57
  • Мнения: 1 710
Ето ни и нас с бебчо,и ние сме за тук.За неговите 50 дни сме станали от 3600 на 4300.Май рекорда е наш.Опитваме се да спасим кърменето,защото неговият личен лекар иска да го охрани с АМ.Но педиатърката ни каза,че не може всички да наддават по таблиците в учебника,а и нужно ли ни е дебело дете Simple Smile

# 58
  • Мнения: 25
И моето е тук. Роди се 2.500, 48 см. За 2 месеца стана 5.00кг и 53 см..и после..малко по малко. От 6 месечен, когато се научи да пълзи, почти не е наддал. Сега, на 13 мес, е 8.100 кг и 74 см.Хапва си доста солидни порции твърда храна +кърма по 100 пъти+ постоянно гризе я плод, я бисквитка. Но не се спира, все бяга насам-натам.
Но аз изобщо не се притеснявам, защото е много жизнено и палаво дете.
Да са ни живи и здрави Laughing (пък и ние покрай тях, че не е лесно Mr. Green)

# 59
  • Мнения: 386
Май и аз съм за тая темичка...

Моят Стефко се роди 3700 гр, 51 см, първите месеци уж добре наддаваше, последния хич не е качил, а предния само 200 гр. В момента на 6.5 мес е 7200 гр, 70 см, ще е висок и слаб като татко си Simple Smile
Ама си е доста активен и на мен лично много ми харесва такъв слабичък, не ща да е някое пухкаво слонче. Кърмим се още, на 5.5 месеца захраних, но още в малки количества и не замествам все още.
Малко се притесявам само, че нищо не е качил последния месец, ама си мисля, че може да е от жегите, а и му излязоха 2 зъбчета.


И ние сме същите като вас baby_neutral. Д нес става на 6 месеца,-6950гри 69см. Този последния месец е качил добре, но явно е заради захранването Thinking

Общи условия

Активация на акаунт