13 sedmizi bremenna s kafiavo techenie malki petna

  • 2 445
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Аз лежах два пъти в болница заради такова течение. Беше ми отлепена плацентата (на два пъти), слава богу, нищо фатално не се случи, балгодарение на лекарите. Това, че е кафяво означава, че не е прясна кръв, но това вече какво значи, не знам.
Да се включа, тъй като и аз имах такива преживявания, та разбрах какво означава....
Означава, че някъде е имало "кръвоизливче" и сега тази кръв трябва да "излезе"...
Което, принципно е по-добре, защото означава, че не е "стича" някъде вътре...
Но като цяло не е много добре, защото все пак е важно да се разбере къде е било това "кръвоизливче" и да й се каже на мацката да почива, да си лежи повече и да пие хапчета, или инжекции да й се бият...
За това казах, че трябва да посети лекар...
И не знам какъв е тоя лекар, дето нищо не е казал за кървене в 13 седмица....
  Shocked

# 16
  • Мнения: 4 516
Аха, посто вече съм забравила какво са ми обснявали (аз си бях и доста шашната де), но така с спомням, че е по-добре от 'прясна' кръв.  Confused Абе каквото и да е, не е много хубаво. Странно поведение на лекаря наистина - само един видеозон... Макар че той би трябвало да покаже, ако причината е отлепване.

# 17
  • Мнения: 6 274
Така е, но със сигурност има НЕЩО, за да тече кръв..
А това НЕЩО съвсем не е "нормално" и най-малкото, което е, той е трябвало да види и да каже от къде е тази кръв...

# 18
  • Мнения: 5
Triabvashe da sa bliznazi, no ednoto za sagalenie ne otzelia i lekariat kaza, che tova techenie moge da e ot tova che paketa kadeto beshe drygoto se zatvaria.

# 19
  • Мнения: 9 973
нищо ли не ти каза лекаря?

# 20
  • Мнения: 5
Na videozona bebeto izglegdashe normalno, posle pogledna matkata i kaza, che shiikata e ztvorena koeto e dobre, no ne mi kaza nishto za lekarstva ili ingekzii. Moge bi shte triqabva da popitam.

# 21
  • Мнения: 617
Аз също съм с такова зацапване вече 5 дена.При мен имаше отлепване на плодния сак и от там идва работата.
И сега ще попитам нещо свързано с моята бременност, за което се извинявам, че е в твоята темичка, но не ми се искаше да пускам нова.Та кога според вас мили мами може да се види сърчицето на бебо.Защото аз съм в 6 седмица и 6 дена и вчера моят гинеколог не видя и не чу нищо.Само да уточня, че преди 1 седмица не можа да го види, та от там аз се съмнявам, че забременяването е станало по-късно.Другото, което ме притеснява, че според него плодният сак расте, но плодът не бил мръднал за 3 дена.Във вторник пак ще ходя и ако не види сърчице всичко свършва.А и това кървене...
Моля ви помогнете, ако някоя е била в подобно положение.

# 22
  • Мнения: 2 197
Аз имах такова зацапване, което съвпадна с цикъла ми. Реших, че просто този месец ми е бил по-кратък и изобщо не се замислих. Чак следващия месец, когато въобще не ми дойде се установи, че всъщност съм бременна. Така че аз не съм правила абсолютно нищо по повод зацапването - нито съм почивала, нито съм пила каквото и да било. Все пак гинеколога е този, който трябва да прецени. Но мога да ти гарантирам, че има доста майки, които са родили деца и при такова кръвотечение. Не се стряскай излишно, просто бъди по-внимателна и след седмица отиди пак на видеозон. А след като лекаря не ти е дал лекарства явно няма нужда.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 7 794
В повечето случай става въпрос за отлепване на плацентата. Което си е гадно. Но както и ти самата писа може да е от второто сакче. Според мен трябва да полежиш в болницата за да не стане някоя беля. Както са писали момичетата преди мен това че е кафеникаво е добре, но трябва да се следиш.
Аз съм така вече седем месеца, като преди три седмици осъмнах плувнала в кръв ( буквално). Полежах една седмица в болницата, закрепихаме, и сега съм вкъщи с една шепа лекарства.
Търси второ мнение. Аз вече ходя на трима доктори, за да случа поне на две еднакви мнения  Mr. Green
Късмет  Hug

# 24
  • Мнения: 6 274
Na videozona bebeto izglegdashe normalno, posle pogledna matkata i kaza, che shiikata e ztvorena koeto e dobre, no ne mi kaza nishto za lekarstva ili ingekzii. Moge bi shte triqabva da popitam.
Той сам трябва да ти каже, а не ти да питаш, но щом нищо не е казал, попитай го...
И за сега си почивай повече, да не стане беля....
Успех и да пишеш какво е казал (а може и друго мнение да поискаш).... 
Peace

# 25
  • Мнения: 79
Потърси съвет от друг лекар

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Винаги се информирай максимално от лекарите, които посещаваш.

# 27
  • Мнения: 105
Аз също съм с такова зацапване вече 5 дена.При мен имаше отлепване на плодния сак и от там идва работата.
И сега ще попитам нещо свързано с моята бременност, за което се извинявам, че е в твоята темичка, но не ми се искаше да пускам нова.Та кога според вас мили мами може да се види сърчицето на бебо.Защото аз съм в 6 седмица и 6 дена и вчера моят гинеколог не видя и не чу нищо.Само да уточня, че преди 1 седмица не можа да го види, та от там аз се съмнявам, че забременяването е станало по-късно.Другото, което ме притеснява, че според него плодният сак расте, но плодът не бил мръднал за 3 дена.Във вторник пак ще ходя и ако не види сърчице всичко свършва.А и това кървене...
Моля ви помогнете, ако някоя е била в подобно положение.
В болницата при едно от поредните ми влизания бях в една стая с жена, чията преходна бременносте приключила по-рано заради кухо яйце. Споделяйки какво е било ми каза, че много лекари са прекратявали бременност на свои пациентки заради такома яйце, което последствие се е оказвало грешка защото не ебило кухо.Моят съвет е да не се доверяваш на мнението само на 1 лекар. Задължително посети поне 2 за да си убедена в това, което ти казват. Успех и дано всичко е наред и когато си му дойде времето да гушкаш здраво бебче Hug
А за сърчицето- към 7-ма седмица. Така, че още малко търпение. На следващия преглед да видиш малката пулсираща точица

# 28
  • Мнения: 7 723
Я и аз така помежду другото да вметна нещо за т.н. "кухо яйце".
При тази диагноза плодът просто спира да расте.
Т.е.- в тринайста седмица, плодът отговаря по размери
на не повече от 6- 7 г.с. Няма сърдечна дейност.
Всъщност, дори и не става ембрион, а си остава някаква пихтиеста маса.
Малко вероятно е тази диагноза да се обърка,
освен, ако доктора за първи път вижда такова нещо.
От друга страна пък, в 6 г.с. е прибързано да се поставя такава диагноза.

# 29
  • Мнения: 370
И аз имах такова зацапване,но беше по няколко капки само за ден-два.Бях на гости в друг град и не отидох на лекар.Обсъдихме го с приятелка и разбрах,че и тя е имала и се е появявало около датата на цикъла.Проверих си календарчето и наистина се оказа така.Не съм ходила на лекар,но и не продължи.

Общи условия

Активация на акаунт