Пречи ли наднорменото тегло за забременяването?

  • 14 991
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • у дома
  • Мнения: 258
Според мен всичко е въпрос на организъм.
Но определено килограмите са бич за организма.
И аз имам килограмови проблеми, та... Embarassed

# 16
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
килограмите не са основен фактор за забременяване,по-скоро основрн фактор са вероятните здравословни проблеми,които килограмите пораждат.ако сте напълно здрави,макар и по-пухкави,проблем със зачеването не би трябвало да има.
иначе по време на бременността,ако имате много излишно тегло,тогава вече си е сериозен проблем-покачване на кръвно,проблеми със сърцето и много други.
аз затова съм на мнение,че когато се планира бременност,освен другите мерки,които се взимат-витамини,фолиева киселина,спиране на цигари,алкохол и др,трябва да се погрижим и за общата си форма-но по здравословен начин,за да си помогнем,а не чрез диети,които ще навредят още повече.

Ами аз се порових из гугъла и всъщност пише че наднорменото тегло пречи за забременяването,открих че и с МЦ е възможно да има промени при по-пухкави дами.Значи newsm78 трябва да взема да сваля някой килограм ако искам бебе, Thinkingзащото със здравето се чувствам добре нооо......

# 17
  • Мнения: 2
Мразя го този запис, но...   Peace

# 18
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
момичета bowuu страшна тема сте отворили Simple Smile и с интерес изчетох всичко  Joyи сега съм твърдо решила и аз да сваля килограми защото работим за бебче, baby_neutral това за спокойствието е различно - newsm78 среда, хора около теб, мъжът ти също може да ти влияе  - мн. са страничните неща за определяне на факта спокойствие. Naughty Naughty

аз съм 80.5 кг. на 25 г. и май ще тярбва да се стегна, макар че до сега 3 години бях на какво ли не - ликувахме безплодие с моя и минах какво ли не и вече от 2 месеца ми казаха че съм  Peace О'К , така че смятам да се заема с килограмките  Thinking

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Безплодието се лекува с резултат Wink Какво лекувахте ако не е тайна и къде.

# 20
  • Мнения: 850
    Здравейте , аз лично за себе си съм стигнала до извода , че кг много влиаят на този процес ! При мен проблема които имах в следствие на много рязко качени кг ,е че ми спря МЦ то ! Е след лечение на разтроените ми хормони и качване на още кг решение имаше , но не ме удовлетворавяше защото за да имам цикъл пиех всеки месец лекарства ! Така , че реших , спрях да пия каквото и да е и започнах диета и още след 2 месеца и свалени 10 кг ето го и резултата от 4 месеца си имам МЦ и отново се лекувам , но слава богу не качвам!

  Според мен кг са от изключително значение за правилното функциониране и на мъжкия и на женския организъм!
  Хубав ден!  Hug

# 21
  • Мнения: 869
Аз смятам и от личен опит го казвам,че излишните килограми пречат на забременяването.При мен лично когато достигна 90-100 килограма нямам никаква овулация,менструацията ми се нарушава,имам хормонален дисбаланс.Когато отслабна-хормоните ми влизат в норми и менструацията ми се възтановява,въпреки че имам късна овулация и дълъг цикъл при всички полужения.Моята първа бременност настъпи след отсллабване от 100 до 80 килограма.Така,че миличка стягай се....няма нищо по-хубаво и мотивиращо да знаеш,че ти определяш съдбата си.Недей за си "заравяш главата в пясъка" и да не предприемаш нищо.Естествено ,отслабването ще помогне 100% ако нямате някакъв друг по-сериозен проблем.Успех и стискам палци. Hug Hug

# 22
  • Мнения: 9 973
не пречи на забременяването,но все пак води до някои болести,високо кръвно и т.н.

# 23
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
Безплодието се лекува с резултат Wink Какво лекувахте ако не е тайна и къде.

Здравей Хера!

Всичко се зпочна с това като престанахме да сепазим че до 1 год. и половина аз не забременях, което ме накара да се усъмня и така поех по пътя който мн. други жени вече бяха извървели преди мен и след мен ще има още много за мое огорчение и съжаляние.
Който е от буугас, моля ви не се заблуждавайте че някой разбира от безплодие, пълни измишльотини са това, вместо да ти кажат не разбирам, отиди при еди си кого те ме дояха както си искат и колкото могат, след 1 год. загубена за мен от където и да го погледнеш, започваш срам не срам да влизаш в разни форуми и да четеш за тези неща.
за наш късмет моя мъж отиде лятото да работи през отпуската си в едно заведение и там имаше една жена която също има;а проблеми и ни насочи към д-р Бузалов от Стара загора и билките на д-р Кирчева - Пловдив ( в много форуми 50% помогнали на хора и 50% не помогнали - е на мен не ми помогнаха но пък ми подобриха здравето - сега няма да отричам)
Същия доктор след оглед на безкрайни изследвания, пиене на какви ли не хапчета ( аз затова качих килограми, не че съм искала,) ми каза ще ти направим лапароскопия в пловдив аз ще те оперирам и ще вдим нагледно ако имаш нещо го махаме на място, ако нямаш ще видим тогава  че може да е на нервна почва и т.н.
В рамките на 3 месеца станаха ходения до ст. загора за прегледи преди това и утонения и накрая в пловдив - даже минах по здравна каса - направлението си го взех от личнич лекар който отричашече не може да станело това и аз си го смених на монета, слава богу че беше края на година и точно тогава се сменяха иначе за едно лапаро знам че около 900 - 1300 лв. а аз дадох само 250 лв. защото беше частна болницата и за мед. грижи и услуги.
След лапарото доктора ми каза  имала си поликистозни яйчници, отстранихме лошите неща, запушени тръби - І след тази интервенция вече не са , защото на място са ги отпушили и не на последно ясто съм била наистина и мн. неспокоен човек, защото съм чувствителна натура и трябва да се успокоя вече защото всичко ще мине, ще се възстановя и вее край, до 1 год. трябва да зачена, ако ли не пак да тиде при него.

Безкрайно съй благодана на него и целия екип че не ме оставиха и ме оправиха.

Това емоята история, от тогава са минали 3 месеца почти и мисълта че три год. ми е имало нещо не ме е напускала а сега трябва да се успокоя и да започна да си казвам нищо ми няма, нищо ми няма, останаха ми килограмите но ще се заема с тях и хубавата новина.

Лек ден на всички!

# 24
  • Мнения: 3 294
Наднорменото тегло не винаги може да е проблем при забременяването , но със сигурност ако се говори за повишена телесна маса не е никак здравословно . А организма трябнва да е здрав за да може да се стигне до бременност . Също така наднорменото тегло , рязкото напълняване ,могат да бъдат причинени от хормонален дисбаланс , ето това вече би могло да бъде проблем за забременяването ... затова според мен трябва да се отркие причината за наднорменото тегло и да се изследват репродуктивните хормони , а не да се говори наизуст Отслабни , защото там ти е проблема .  Peace

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Пепеляшке д-р Бузалов е специалист но да ти кажа една истина за Стара Загора - моят роден град...ами и тук няма специалисти по стерилитет Mr. Green
И друг въпрос...мъж ти направи ли си спермограма? И ако да къде?
Ние също лекуваме стерилитет но мъжки фактор...за това те питам. Прави единствено и само изследвания в клиники по стерилитет...ходи само е идинствено при такива доктори а те са в Пловдив, Плевен, София и Варна.
Успех ти желая.

# 26
  • Мнения: 1 152
Хера, а д-р Ина Цонева? Преди доста време ми я бяха препоръчали като добър специалист в Стара Загора.  Мислех си ако се окаже, че нещата при нас са по-сериозни да търся нея (аз живея близо до Ст. З.), макар че препоръката ми е само от една моя позната.
Сори, че измествам темата Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 801
Здравейте моята гинеколожка ми каза че наднорменото тегло е сериозен проблем при забременяването за мен защото за 3г съм качила 30кг и тъй като напълняването било рязко организмът ми изпаднал в стрес и за това трябвало да сваля постепенно между 10 и 20 кг за да е наред всичко сега се боря с килограмите свалила съм 5кг за сега но борбата продължава успех на всички

# 28
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
хера, на моя мъж са му правени изследвания точно в клиника само за стерилитет и нищо не му е открито, даже са му казали че може да оплоди всяка жена на земята по два пъти, толкова добра му била. Whistling

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Минди, каза го много точно newsm10 newsm10 Моя случай е точно такъв " наднорменото тегло , рязкото напълняване ,могат да бъдат причинени от хормонален дисбаланс , ето това вече би могло да бъде проблем за забременяването
 След кратко лечение  и нормализиране на хормоните , успях да забременея.За протокола забременях 95 кг,  отидох да раждам 109 , а излезнах от болницата 89 кг".Проблемите ,които имах по  време на бременността ,не бяха свързани с многото кг

Общи условия

Активация на акаунт