Кога давате храна на децата си?

  • 2 820
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Временно
  • Мнения: 788
Дъщеря ми има 5 хранения за денонощие.
Храним се долу-горе на определени часове.
А това за храненето 3 пъти на ден много странно ми идва на тази възраст  Rolling Eyes ,особено в страна като Англия,където видимо народа се храни добре. Laughing

# 16
  • Мнения: 9 973
Биляна,бебето се храни щоам стане леко нервно.
Един растящ детски организъм с 3 хранения през точен час  Whistling айде не и на моето дете.Детския организъм расте с часове и в различните периоди поема повече или по-малко храна.Ако детето е гладно яде,ако не-храни се след 1ч. отново.Не храня детето през определени часове,защото храната е различна и не засища еднакво  Peace

# 17
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми е на 4 хранения от 6-и я и месец .Давам и едно междинно след обяд което е плодов нектар.Мисля че е нормално да се храни 4 пъти детето поне до 2 годинки  Thinking

# 18
  • Мнения: 14 490
за нощното хранене не ми странно това, което ти е казала докторката, но 3-кратното хранене и киселото мляко са ми странни предложения. т. нар. фингър фудс също, макар, че и в моята книга за отглеждане на бебета (американска) пише същото за след 8 - мия месец. аз реших все пак да пробвам и дадох веднъж много мъничко парченце банан и опита не беше успешен та реших в това отношение да не спазвам стриктно напътствията  Stop
иначе дъщеря ми като започна адапте сама си направи режим през 3 часа 6 пъти дневно - от 3 месечна до 6-тия месец като захраних
на 8 месеца постепенно започна да яде на 4 часа и отпадна едното хранене, сега - на почти 10 месеца, яде пет пъти дневно като броя и плодовото пюре, което давам отделно. аз давам храна под час тъй като ако не дам може да не се сети да яде (все пак пълзенето и ровенето във всички шкафове е доста отвличащо от храната занимание Mr. Green).

общо взето голям глад я гони само сутрин и вечер

# 19
  • Мнения: 1 372
За нощното хранене и аз съм съгласна, че е голям и можете да го откажете. Дъщеря ми не яде нощем от двумесечна. За 3 хранения на денонощие на осем месечно бебе ми се струва малко прекалено. Храня  с режим на 4 часа, но и самото дете си огладнява приблизително на такъв период от време. Яде жълтък и кисело мляко някъде от началото на деветтия месец. Давам в ръце праченца хляб или други храни. Яденето с ръце на кисело мляко поне на този етап гледам да го избегнем.

# 20
  • Мнения: 5 940
Преминаването на трикратно хранене толкова рано насилствено мисля, че не се нуждае от коментар. Киселото мляко също. Иначе даването на храна, която дететео да яде с пръсти е хубаво,  ако не се дави. Освен, че е път към самостоятелно хранене, развива и други умения- има теории, че подпомага  и развитието на речта.  Даването на жълтък след осмия месец  е сравнително безопасно и е въпрос на лично решение.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 11:41 от valerie

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Давам храна под час-по 5 пъти на ден през 3,5 - 4 часа.Но последното ни хранене е вечер в 21:30 , а първото сутрин най-рано в 7:00.Като гледам децата ни са горе-долу на една възраст и ми се струва, че 3 хранения наистина са малко.

# 22
  • Мнения: 552
Давам 4 пъти на ден под точен час и това е само,защото не е особено ящен,а режима му повлиява добре на апетита.Но ако случая ни не беше такъв,бих му давала когато е видимо гладен и не бих спирала нощното мляко,детето само ще се откаже!

# 23
  • Мнения: 316
Имаме си график, който спазваме с плюс/минус половин час. Ако не е гладна - не си доизяжда всичко! Храни се на ок. 4 часа пет пъти на ден.
А относно храненето само три пъти на ден newsm78 При нас това е невъзможно! За да се постигне подобно нещо, трябва да се увеличи количеството храна - от там дискомфорт на бебешкото стомахче, ненужно разширяван, злоядо дете...

# 24
  • Мнения: 2 587
Давам по приблизителни часове.Дъщеря ми е на три години,но все още си е на пет хранения,само почивните дни е на 4 понеже става по-късно и "изпуска" едната закуска.

# 25
  • Мнения: X
Ииии три, а за възрастните по два ли е  Grinning
Давам, когато и колкото иска. В момента яде ту четири, ту пет пъти. Но има три сериозни хранения и двете останали са мляко - преди сън, което е доста рано в 19:30ч. - 20:00ч. и ако и се припие пак в 24ч. или сутрин в 05ч. Понякога не и се допива, понякога пийне малко, колкото да не е без хич, понякога си го изпива до дъно - 210мл.  Не мисля, че на човек може да му се постави условие - ядеш три пъти и край. Хеле пък на бебе  Laughing
Обаче каката колко ядешеее, тя се хранеше по 6 -7 пъти до към 6-ия месец  Mr. Green
Слди си детето, ти си знаеш най-добре. Тя и София не е дребна, ама ей на, почна да се пуска да ходи, още малко, като почне да не се спира и ще поотслабне. Нали гледам кака и - не се спира по цял ден, не спи след обед, уж все яде, а е, като пръчица.  Tired При някой по-силен вятър ще литне.

# 26
  • Мнения: 1 080
Моят син яде 4 пъти на ден - окткакто е станал на 8 - 9 месеца.
Не му правя режими и не го храня по схема. Давам му храна, когато е гладен - това се случва при нас 4 пъти на ден, в горе - долу едни и същи часове на деня!!!

# 27
  • Мнения: 14 490
Моят син яде 4 пъти на ден - окткакто е станал на 8 - 9 месеца.
Не му правя режими и не го храня по схема. Давам му храна, когато е гладен - това се случва при нас 4 пъти на ден, в горе - долу едни и същи часове на деня!!!


а как разбираш че е гладен?

# 28
  • Мнения: 591
И ние се храним по 5 пъти на ден като си имаме определени часове. Храненето по 3 пъти на толкова малко дете е лудост за мен, а ако е гладно да го оставиш да нервничи и да плаче  Naughty

# 29
  • Мнения: 2 960
И моят син се хранИ все още по пет пъти.Закуска,обяд ,следобедна закуска,вечеря,преди лягане АМ.

Общи условия

Активация на акаунт