Тук се спри и погледни-МАРТенско човече ти шепти!

  • 11 085
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 267
rusana, не се настройвай предварително за болежки в зърната. Моите също са много нежни  и чувствителни, но не съм имала грам проблеми при кърменето. А за пликчетата: по сайтовете никъде не е описано как се използват Close . Съветвам те да отидеш до някой магазин (напр. Пиги'с) и да си ги разгледаш всички. На опаковките отзад имат много хубави инструкции Peace . Аз тези идващите 2-3 дена ще ходя до там за други работи и ако искаш, ще погледна. Към кои си се насочила Grinning ?

честно да ти кажа идея си нямам,гледам само тези дето някой беше пуснал линк към тях  newsm78,едните бяха на лансинох,др ги забравих.За жалост съм от Хасково,а тука няма пигис хаус и затова се чудех от къде да ги взема,трябва от нета да ги поръчам,ама не съм на ясно със използването,дано както казвах да е добре обяснено на опаковката,ако вземеш нещо пиши кои си взела

# 16
  • Мнения: 3
natsti  ,да питам... тези справки си ги правите в сайта на НОИ,само ако имате ПИК или може и по ЕГН?

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета!

Честити бебчета на вече родилите и леко раждане на всички останали!  Wink

Минавам само да ви кажа, че синът на Елвинг се казва Александър  Simple Smile Мернах, че при вас още си стои без именце.

# 18
  • Мнения: 1 187
И аз да се разпиша.

Изпратих каката към свеки,та ми е едно криво...както всеки път.

Цял ден съм с високо кръвно,сутринта ми беше лошо добре че успях да дремна с домашните за два часа след обяд,че май и нощес няма да се спи. Tired  Повръщах малко като станах...абе имах един чудесен ден. Outta Joint

rusana на мен не ми се виждат голяма философия тия пликчета на Лансиноx-отваряш и пълниш(на ръка или преливаш от шишето на помпата).Имат двоен"цип" за по-голяма сигурност,място за дата и грамаж да ги надпишеш,макар че те са разграфени до 180мл.мисля.В указанието пише,при затварянето да се изтегли излишния въздух до горе с два пръста и така да се слагат във фризера.
Eто линк от първа страничка  Wink  http://www.biberonbg.com/info/karma_v_shishe.htm

# 19
  • Мнения: 74
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Във горния сайт се проверяват болничните , на какъв статус са дали са въведени,дали се обработват , дали са изплатени , но не може само с ЕГН, трябва и ПИК да има  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 263
E, nana77 , хебаво инфо ни даваш! А мама и бебе, как са?
rusana , пликчетата на Плейтекс са за употреба с техните шишета и помпа. На Лансинох са за съхранение.
natsti , незнам вече с тези от НОИ  #Crazy, аз още нямам преведени пари за янури, а съм от 15ти в болничен по термин...
Има един мейл, който работи, но незнам откъде взима инфо човека- аз в петък си писах с него и доста бързо ми отговаряше.
Benefits@sofia.nssi.bg

Някоя мама ползвала ли е помпата на Чико, където има едно дълго маркуче? После в какво си я замразява кърмата?

Аз взех да се замислям дали да не съм в обикновенна стая в ТК... Можете ли да ме посъветвате нещо?

# 21
  • Мнения: 361
хайде   bouquet и от мен
ей сега сложихме пердето в спалнята  Joy писна ми вече. То не ми се и плаче, а ми е смешно. Закъсах с ремонти и т.н. Първо 2 месеца банята, после 2 седмици спалня още не можем да оправим. Ами сега мама и зет  не се разбрали за пердето (то ни е подарък от мама)- той и казал 2.5м и тя така го поръчала жената. Ама той и казал цялата дължина на стаята Laughing сладури. И сега пердето се влачи. Та тези дни свеки ще го оправи лекичко.

Белла-  Hug айде, че то както е тръгнало може ти да си ми майката вестителка (майтапя се- не искам да излиза преди 10 март)

# 22
  • Мнения: 1 170
rusana, аз си взех на ПлейТекс, но ето тези: http://family-bg.com/prX_2628.htm .  Те не са специално за съхранение, но аз ще си ги приспособявам. Те стават за всякакви шишета, защото нямат пръстен отгоре, който да ангажира определен размер на гърлото. На Лансинох са на същия принцип и също би следвало да стават за всякакви шишета.
Други, за които сега се сещам са на Медела. Ще ги погледна и тях и ще ти пиша Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 459
Цоп и аз в новата темичка. Белла, както винаги си се справила страхотно   bouquet

Честито бебче на мама Цветка! Живо и здраво да е, и много щастливо, а на мама и тате - само радости пожелавам.

Ние днес правихме основно чистене на спалнята и сглобихме кошарата да видим как сме с мястото... ами доста е зле положението, едно тясноооо. Ако нямахме наш си апартамент, който е почти готов и само заради неразбории в така любимата на всички ни държавна и общинска администрация, не можем да влезнем в него, може би нямаше толкова да ми е криво и щях да съм благодарна и на това което имаме, ама.... (леле, какво изречение написах... дано някой е разбрал какво имам предвид  Embarassed).
Сега ме чака една пералня с бебешки чаршафи за гладене, а утре ще пера и горното ниво на кошарата. Като наглася всичко, ще снимам и покажа.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Хайде един запис и от мен в новата тема.
Й да ми оставите сватята на мира, че ще има  #2gunfire
Стига сте му давали зор да зетя, той ще чака на тъщата рожденния ден след 4 дена и тогава ще се появи  на бял свят

# 25
Белла,мерси за новата тема!И тя да е толкова кадемска като предните и с отлични новини в нея!(на първа страница пише 16 бебета,а по долу 10 момичета и 7момчета ,май е за оправяне сбора newsm78)Хайде пожелавам ти в тази тема да се честити на тебе вече
natsi-сгъваемите кошари имат тънкост.Посредата това нещо на дъното дето се дърпа за сгъване да седи издърпано нагоре ,и така постепенно се щракат механизмите по страниците и накрая се пуска надолу дъното.ако го пускаш надолу дъното нищо не става!Дано си ме разбрала какво искам да ти кажа newsm78


Моя бебо вече много слабо се движи,и ако се обръщам на едната или другата страна и  то цялото се изсипва от нея страна.
Обземат ме много странни мисли вече към края.хем нямам търпение и да отивам да раждам вече,хем много ме е страх,хем имам чувство че има много време и така си свикнах с корема,замислям се често и виждам колко много ще се промени живота ни с второ дете,мисля че ще е много хубаво и страшно интересно,ДАНО  Praynig

Утре нямам търпение да стана и да отида на преглед да си го видя  на къде е обърнато,колко е голямо,има ли признаци за наближаващо раждане!От 2.02 не съм ходила на преглед,изобщо не ме вика моя доктор,та утре ще се самопоканя Crossing Arms

лека вечер ,да поспите и утре е да е чуден ден за всички ни!!!

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 19:00 от marussia

# 26
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте милички,
Не съм влизала от петъка, че почти не съм се застоявала вкъщи... Гледам, имаме 2 нови бебчета от тогава - това е прекрасно!!!
Честито на Zora* и на cvetka-koketka!!! Да са живи и здрави бебоците и много да ви радват!!! Много се развълнувах... Бързо възстановяване на мамите и скоро да си гушкате сладичките съкровища!!!
Влизам първо да им честитя и да ви дам малко инфо от зеленкото и се връщам да чета назад...
Зеленкото е ОК, Калин е вече на 4 дни, и цитирам: "Няма промяна в състоянието му, още е на системи и не ми го дават. Но няма влошаване, а и вече имам кърма, която му нося, за да му дават. Остава да чакаме и да стискаме палци. Аз съм добре, малко се уморявам от чакането да стане 12.30 (тогава започва даването на сведения), а и заради кърмата ставам в 5 и лягам в 24 ч. Все още не мога да спя през деня, но понякога успявам да подремя поне. За друго не се сещам в момента. Целувки на всички!"
Това е от днеска, и вчера си писахме и пак каза, да ви предам поздрави на всички! Стискам палци малчо бързо да наддава (радвам се много, че вече му дават от нейната кърма) и се моля съвсем скоро вече да се гушкат!!!  Praynig
Бела, мерси за новата темичка, много е хубава!!! Отивам да чета и сигурно пак ще ви пиша...

# 27
  • Варна
  • Мнения: 222
Някоя мама ползвала ли е помпата на Чико, където има едно дълго маркуче? После в какво си я замразява кърмата?

Моята беше такава - беше към 25лв (сега май пак са толкова) и се помпа като апаратче за кръвно налягане. Ако е същата, мога да кажа, че не съм имала проблеми. Има един уплътнител, който много внимавах да не загубя, че нямаше резервен, а без него не се получава вакуум. Веднъж беше влязла вода и в самата помпичка (това дето се стиска) и ставаше мноооооого бавно, но като изсъхна и пак си работеше както трябва. Самото цедене не става много бързо, заети са и двете ръце - едната държи помпата, другата помпи, но пак казвам - изкара ме докрай и не ми е създавала проблеми. Но никаква друга помпа не съм ползвала, та не мога да сравнявам. Сега си взех на Медела най-малката, електрическата, че не мисля, че ще се оправя с цеденето, докато две деца чакат да им обърна внимание. Но пък няма как да я пробвам още и само се надявам, че всичко ще е наред.

Ползвах пликчета за еднократна употреба на Плейтекс за замразяване на кърмата. Нямат специален механизъм на запечатване, но вършат работа и са на прилична цена. После си ги слагах директно на самите шишета и ми беше много удобно.

# 28
  • Мнения: 68
Здравейте и от мен,аз днес цялден чистя и оправям.
Преместихме на каката леглото в другата стая,за да можем да зглобим новото легълце на бебо,голям зор видяхме,то небяха части и детайли.Надявам се да успеем тази вечер.
За протокола на първа страница ,това ми е втора бременност.

# 29
  • Мнения: 2 495
Маруся, майките са 16, бебоците са 17(нали си имаме близначета)
Поли,ей сега ще се поправя!

Общи условия

Активация на акаунт