Баба Марта бърза, на юлче мартенички връзва!

  • 23 153
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 240
Здравейте, радвам се, че ви харесва 1-ва страница.  Hug

Тиция, точно такава роля трябва да изпълнява кръстника, подобно на кумовете при двойките с брак. Аз избрах кръстница за Гергана моята сестричка, тя е най-добрата ми приятелка, във всеки един момент мога да рзчитам на нея, а Гергана я обича наравно с мен, за което съм много щастлива.

Ели, и Гергана е така в църквата. Застава пред всяка икона, покланя се  и се кръсти, пали свещички на всички свещници, иска ми стотинки да слага в купичките и се пръска със светена вода накрая. Пълна програма!

Жоржи, защо така Митето прави? Не свикна ли с яслата?

Ронка, късмет на курса, сигурна съм, че бързо ще влезеш в крачка.

Много са хубави всички снимки, аз скоро не съм правила, трябва да се поправя.

# 31
  • София
  • Мнения: 512
 Hug
Днес Цеци ми каза- чао, мамо, лек ден и влезе в градината с усмивка. Вчера малко е поплакал за мен, защото "ми беше много мъчно за теб", но общо взето е минало добре. Госпожата каза, че си е играл, много и е говорил и тя беше възхитена, че говори толкова много и правилно за възраста му. Не е искал да танцува, но пък е направил много хубаво топче от пластелин и госпожата го е похвалила. Каза, че едно момче го е бутнало от камиончето и той е казал на госпожата, защото аз му забраних да се бие. Разказа ми всичко. Какво е ял- имало чай на закуска, ама той не искал, на обяд пък не искал супата, щото нямало топчета вътре, ял само картофки и хляб. Казал бил на госпожата, че му се пишка, ама тя не го чула и той отишъл да каже на другата лелка. Тя му помогнала да си измие ръчичките преди обяд. Абе всичко, толкова е забавно  Laughing
Сутринта, като го събуждах и каза, че не иска да ходи на градинка, ама после влезе с усмивка, което ме окуражи и мен.

На прегледа вчера доктора е казал, че имаме подобрение, въпреки, че диаграмата на ушенцата според мен е същата и няма промяна. Казал е, че тъпанчетата му се виждат по-добре и сливицата е минала от 3 стапен на 2, т.е. се е поуспокоила. Та назначил ни е още 40дни лечение и пак ще ходим, да видим, как е положението.
Само че се притесняваме, да не би сега в градината, ако започне пак да боледува, да не се влоши, ама надявам се да не стане така  Praynig

Цеци го кръстихме, като стана на 1 годинка. Ходим рядко на църква, но аз всеки ден се моля, напоследък даже все по-често  Tired

# 32
  • Мнения: 1 294
Много, много са пораснали дечицата и са толкова хубави Heart Eyes

Тиция, Коризалията я давам от близо 1г.1/2 и също съм много доволна.Препоръча ми я др. Калудова(Ренито знае за кой говоря) и това ни спасяваше миналата зима, дребната  кара само 3 двудневни хреми за цялия период.Тази зима обаче не успя да ни спаси от вирусната пневмония Tired

Нашите кръстници пък са двама.Кръстника дори не е православен християнин.Преди да влезе в църквата свали от врата си розетката на рода Дуло и на излизане пак си я сложи.Попа го пита "Отричаш ли се от дявола?",  нашия човек  мълчи. Попа пак го пита, той пак мълчи.На третия път вече попа му направи забележка, че не чувал кръстника и на него му стана неудобно и взе че се отрече от нещо в което не вярва.
Още се чудя на мъжът ми защо реши да го измъчи така човека, като го покани за кръстник.Вярно най-близки приятели са, но в крайна сметка това обезсмисли ритуала и кръстника ни направи голям компромис в името на приятелството си.
Добре че поне кръстницата ни с ентусиазъм изпълни мисията си.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Тошето го кръстихме миналата година на рожденния му ден. Кръсти го моята майка, чието име носи. Аз да си призная честно хич не съм вярваща, но семейството на мъжът ми много държат на тези ритуали и го направихме заради тях.
Като чета и се чудя туй мойто зверче от какво тесто е замесено Rolling Eyes - никакви проблеми нямаме с яслата, но за съжаление тази седмица се разделяме с нея. Промениха условията в договора - не искат вече да приспадат от таксата когато отсъства, а по някога се налага, може да е 1-2 дни............ Сега ще се гледаме до юни и после ще тръгваме в нова градина, където се надявам също да се чувства добре.
Пиги хареса ли в Троян плаза? Ние ходихме там преди 2 години и много ни хареса храната в механата.
Рони успех на курса.
Леко бременеене на всички очакващи бебенца!

# 34
  • Мнения: 326
Привет момичета
Хайде бързо оздравявайте аа стига с тези болести.  Hug
Бременлийките как ви завиждам само.... но май не искам за сега на мен да ми се случва  Wink
Да се включа по обсъжданите теми - ние Криси го кръстихме точно на първия му рожден ден. Кръстниците бяха нашите кумове. Те пък са му леля и калеко на Криси (сестра е на Пламен лелята). Така че смятам че са хора, които наистина го обичат а и той тях особено чичо си (така му вика). Обожава го  Party даже като са ни на гости иска да спи при него  Flutter. Леля си по малко, но тя се опитва да го възпитава а нашият е вироглав и не иска много много.

Имуностимулиращо не давам нищо. Ако осетя че ще има проблем давам еднократна доза Еферелган сироп, понякога вит.С няколко чая и да чукна на дърво се оправяме след няколко часа. Рядко боледува по дълго, пу пу да не чуе дявола.
Според мен навременната реакция е най-доброто при всички видове настинки и грип. Колкото по бързо реагираш толкова по малко те държи. Но ... все пак при всяко дете и човек е различно.
Криси до 1 година беше много зле. Нямаше вирус дето да мине и да не лепне. А сега не е така - здраво детенце си е а е в постоянен контакт с разни хора. Мисля си че АМ го стабилизира. Той нали пиеше само АМ до 2 години и 2-3 месеца. Но в промишлени количества а то си е много обогатено.
Имали сме случай в яслата да ми го връщат омазан със сополи при условие че той няма такива и пак да не се е заразявал.
Хайде стига че стана цял ферман
Рони успех на курса.
Рени ще му изям очичките на твоя сладурко Галко.  Hug

# 35
  • Мнения: 1 298
 newsm62

Ивка,много умен тоз твоя Цецко бе  Hug Моя Гали вчера го питам какво прави на яслата ,мами.Той отговаря-Ам-ам,нани,ъ-ъ/това последното е че акал/
 Joy Joy  Joy ХАхахаха

# 36
  • Мнения: 1 341
Момичета, мерси на всички за отговорите относно имуностимулантите. На мен не са ми трябвали до сега, но от септември определено ще ми потрябват.

Деси, много сладки снимки! Heart Eyes Ще ти пиша за мартенички, ама да не те затормозявам.

Дани, може би и това, че децата ни порастват оказва влияние върху болестите.

Ивка, верно голям сладур твоят Цецко. Ема е далеч от това да си казва какво е правила.
Вчера нали я гледа моя приятелка докато бях на курса. После в колата я питам дали й е харесало и какво е правила. Правила е ам, пиши(рисували са) и каки(гледала е филмче, или са чели приказка за каки) Аз знаех как е минало, но Ема е далеееч от подобни задълбочени разговори.

Джорджи, голям бунтар тоз твоят синковец. Не се ядосвай за къдриците, пак ще пораснат. Аз какво да кажа като моята Ема чак сега започна да й расте и сгъстява косата. Mr. Green

Анет, май вече е обща практика на повечето частни ясли. В яслата която ходеше Ема преди повече от година и половина, още когато постъпи вкарваха подобна клауза в която се споменава, че пари не се връщат. Влизаше от септември, и не искаха да ми приспаднат пари за август..та пак разправии. Не стига, че е кожодерство, но поне някаква граница да има.

И аз съм чувала за кръстниците, че трябва да са близки на детето. За съжаление обаче аз съм много далече от моята кръщелница-Лора. Confused Детето сигурно ме е забравило вече.
Април месец като се приберем ще сме кръстници на един пухкав сладур, и него виждаме от дъжд на вятър. Важното е, срещите ни да са съдържателни независимо, че са рядко. Или само се залъгвам?!

Много са хубави всички дечица. Аз не съм снимала Ема не помня от кога....няколко месеца станаха вече.

Сега ви казвам чао, защото с Ема ще обядваме. Сигурно съм пропуснала някого, да ме прощава. Wink

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Рони знам, че е така, но той ходи от края на август и аз имам подписан с тях договор. Изведнъж този месец ми тикнаха някакъв анекс да разпиша, с който променят плащанията. Не можаха ли да изчакат още малко до май, до като изтече договора, или пък да има някакво заварено положение.......... Ядосах се и малко на инат го спирам Тошко. Криво ми е защото той наистина се чувства добре там и много израстна - знае песнички, има си приятели там, дърдори непрекъснато..........
А все забравям да ви кажа моя Тошко в какъв любовен триъгълник е попаднал в яслата - латиносериалите бледнеят  hahaha
Върна се миналата седмица леко ударен по нослето - една Борянка го ударила. Питам аз на другия ден в яслата, първо ми отрекоха, после разбрах, че Борянка много го харесвала и щяла да се жени за него, а пък Тошко се целувал с Дона и Борянка от ревност го ударила Joy
Все забравям да питам - няма ли тук други фенки на Мадона. Изнудих мъжът ми да дойде с мен на концерт. Не мога да го пропусна - това ми е любимата певица от детството.

# 38
  • София
  • Мнения: 309
newsm62

Ивка,много умен тоз твоя Цецко бе  Hug Моя Гали вчера го питам какво прави на яслата ,мами.Той отговаря-Ам-ам,нани,ъ-ъ/това последното е че акал/
 Joy Joy  Joy ХАхахаха
Joy Joy Joy Joyвсе едно за Влади говориш!И ние сме още на бебешки..
Ивка-верно голям бърборан малкия-браво!
Ние още не сме кръстили Влади,защото аз самата не съм кръстене.Наскоро чух,че може едновременно да ни кръстят,но решихме,че искаме малкия да има спомен и впечатления от церемонията и отложихме за по-нататък.Кръсник ще е най-добрия приятел на мъжа ми,той е много добър човек-хубав и усмихнат и много обича малкия-надявам се да му е добър наставник в живота.Много рядко ходим на църква-срамота е,но е така.
Ронка-снимай малката!Нищо не каза как  мина курса?
Жоржи-дано пак посвикне малкия,че иначе е голямо притеснение.
Анет-какви са тия любовни драми! LaughingА иначе много кофти за плащанията-тъпо е да плащаш услуга,която не ползваш-няма никакъв смисъл!Аз съм фенка на Мадона и имам билети,беше абсурд да пропусна такова събитие,още повече стадиона е близо до нас!

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 16:38 от didito.

# 39
  • Мнения: 1 294

Ние още не сме кръстили Влади,защото аз самата не съм кръстене.

didito, това че ти не си кръстена, не пречи да кръстите детето.Задължително е обаче кръстника да е кръстен.
Аз лятото кръстих един малък Мартинчо, неговия баща не беше кръстен. В църквата искаха само моето свидетелство за кръщение.

# 40
  • Мнения: 2 481
Tizi аз се зачудих къв е тоз хотел,не го бях чувала,добре че е имало места във Старосел,ние веднъж ходихме и нямаше  Rolling Eyes но да не си разваляте впечатлението за Хисар от този циганин сега  Naughty

Пиги да така е!А сега като си гледам и колежките които са набор 89-въобщеее не им се учи(е има си изключения) но като гледам нямам конкуренция,дано завършим всички де! ooooh! Grinning

# 41
  • Мнения: 132
Добро утро  Hug
Не съм писала отдавна но не ми остава много време.Дениз беше 2 седмици в къщи с хрема и от понеделник пак е на ясла PeaceЛошото е че ходи два дена и пак гледам че се опитва да се разсополяви  Sad Иначе в студа успявам да изведа бебка по малко че иначе няма издържане в нас  #2gunfire
Поне да беше топличко да може да се разхождаме с Денко и да си е в нас няма да е толкова зле положението, ама той милия няма къде да изразходва тая енергия.Като навит на прожинка е  Joy
Щеше ни се да отидем малко на почивка до Сандански харесах си един хотел и пуснах запитване вече два пъти и никакъв отговор Confused

# 42
  • София
  • Мнения: 512
Е вчера много сме се изложили в градината. Нали го оставих за цял ден и е оревал света. Не искал да яде, не искал да спи, не искал да играе на игри с децата, както той каза "нищо не искал".  Казаха ми, че не бил социализиран, щото е гледан сам, ами ще трябва да го социализират им казах. Госпожата също каза, че другите деца, които реват го правели тихо и само подсмърчали, а наш Цеци ревал с цяло гърло. Та така. Днес каза, че не иска да ходи на градина повече, бил голям и иска на училище да ходи  Laughing
А иначе, верно е голям бърборан Цеци, даже понякога се налага, да му казвам да млъкне за малко. А лелката в градината каза, че си разговарят, като възрастни с него, само и да спеше и ядеше, като възрастен  Wink

Сутринта не плака, но до края на тази седмица ме помолиха, ако имам възможност, да го взимаме на обяд.

Гери, кажи за хотела в Сандански, че аз искам да го заведа напролет малкия, заради лековитият климат.

# 43
  • Мнения: 326
Е Ивка понякога прекаляват лелите в яслата. Мислят си че те като са свикнали с плачещи деца и една майка може да свикне. Ще плаче разбира се и теб ако те вземат и те пуснат с парашут някъде където има 30 непознати и ти ще плачеш. Трябва им време на малките да се огледат, да опознаят обстановката. Не бил социализиран, че кое дете на 2 години е социализирано.. а много се ядосах. Не ги е срам...
Криси и той вчера в знак на протест въпреки че не плаче а ходи уж с желание на яслата се е наакал. Каза ми че лелята го е била по крачето. #2gunfire Не му вярвам много че той обича да си измисля. Но все пак имам едно на ум. Надявам се Дая да каже истината. Наде  Heart Eyes
Иначе за бърборенето Криси е неудържим. Цял ден бърбори, разказва, пее си няма спирачка. Вече е научил и част от частиците. Снощи ми вика - Мамо искам да  Ми сготвиш супичка. Мале колко сладко ми стана  Hug
Сутринта баща му като го водеше им дадох една огромна мартеничка да занесат на групата да им краси, че ще имат тържество за баба Марта. Дали са му и стихче, но е малко странно.
Бързайте дечица
мартенички да ви вържа.
Да сте бели и червени
като слънцето засмени.
Викам ти ли си баба Марта, той се смее.  newsm78
Хайде стига че написах 100 реда  Wink

# 44
  • Мнения: 2 481
Тиция сега идваха майка ми,и ги питах къв е тоя хотел,казаха че бил на Доган,всичко било вече там на турците,та тоз хотел бил турски,и този циганин бил чистач там,вие сте се изплашили, ма пък чистач да ви посрещне Shocked Страшна работа

Сега пък ни агитират да протестираме за имот на МО да го преотстъпят на ПУ тая дето няма да стане,аз писах че по добре пред ЕВН да протестираме,че МО няма да даде имота,който го иска да се яви на търг,ееее страшна цензура има изтриха ми поста,заедно с на още един потребител, чак щели да искат оставката на министъра,луда работа,страшни заглавия има по вестниците,и утре няма да ходя на лекции то ще има протест сигурно ooooh!
  Интересно стана #Crazy


Общи условия

Активация на акаунт