ДЕКЕМВРИ 2008

  • 11 980
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3
Кърменето тази вечер беше особено кошмарно... Рева и пищя, просто вече се изтощих от тази ситуация. Утре ще пробвам поне вечер да се цедя и да й давам в шише, за да си спестим и двете нервите. дано така да не яотбия, ама то вече няма накъде. Сега спи. не знам как се наяде, но беше спокойна после.

Пожелавам лека нощ на всички!

# 271
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 754
Добро утро!
Закуската е от мен днес! Заповядайте да ви е сладко


Нещо не мога да ви смогна много пишете, а аз почнах да подготвям подараците за мама, свеки и кака за 8-ми март и страшно много време ми отнема.

Безкрайно се радвам за Пати, че се подобрява.  Praynig Доно скоро преодолее пробрема и се приберат в къщи с мама Данче.

eses за петното - Йоана имаше и на двата клепача, и между очите и при веждите и на вратлето. Неусетно изчезнаха между 7 и 10месеца.

Еми супер сте с Крис, но не ти завиждам.   Wink

Хубав, топъл и слънчев петък ви желая!

# 272
  • Мнения: 468
И ние вече сме сред " наспаните" за тази нощ. По-точно Галина е наспана а аз  Crazy
Само дето я похвалих предната вечер че ни остави да спим 5 часа. Тази нощ папкахме в 23, 02 и 04 часа и окончателно се събуди в 06 часа. А между временно цяла нощ й вадих пръста от устата. И много се притеснявам че се е научила да го смуче, затова мъча я не мъча смятам да й слагам чорап на ръката. Ако има някой който може да ми каже нещо друго...

# 273
  • Мнения: 19
Добро утро! И нашият юнак тази нощ не спа спокойно. В 6 часа се събуди весел и гукащ, как да не му се усмихнеш като те погледне с весел поглед, все едно казва, наспах се, хайде ставайте и вие. И като допълнение напълни памперса, за моя най-голяма радост, защото ние твърдо и упорито го пълним през ден-два, но пък поне качествено. Laughing
УСмихнат ден на всички, гледам, че при нас слънцето се показва и може би ще излезем на разходка. Grinning

# 274
  • Мнения: 30
Добро утро ние всяка сутрин се сабуждаме в 6 с редки изключения в 7 като тази сутрин.  И напълни памерса преди да му го сменя което също се случва рядкао.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile ДОБРО ДЕТЕ

# 275
  • Мнения: 53
Добро утро и от мен.Да се включа в закуската и аз докато моето Катеринче още спи(пу-пу-пу)Заспа в 21.00ч и се събуди в 5 ч да яде.При нас не минава номерът нито с водата,нито с бибата.Като реши,че е гладна...стой та гледай...докато не й дам да суче,не млъква.

kamelia ilieva .да ти кажа,че й моята дъщеря също си смуче ръката от 2 седмици.Аз мушна биба,тя след 10сек яе изплюла и пак ръката.И така по 200-300 пъти на ден.Но оняден й сложих ръкавички и сега няма такова желание да си я смуче...Пробвай може да се излъже и твоята Галинка.
А за родилните петна и Катерина има на двата клепача казват се ангелски целувки.Но изчезват вече.Само като започне да реве или да се напъва,тогава пак се появяват GrinningНе се притеснявайте ,до 5-6 месец ще изчезнат,с нищо не се мажат!!!







# 276
Здравейте, момичета!
Моята момичка пак поспа почти 8 часа без прекъсване през нощта, хапна в 7:15ч и сега гледам, че пак е заспала - добричкото ми детенце (пу-пу!)  newsm76!
Ками, Миленче, и Евелина е така, само че ние сме поначало с ръкавички, че още от родилния дом си смучеше ръчичката! Но това е най-новия номер - плюе бибката по някое време и засмуква ръкавичката, че и звучета издава сякаш пее  fiuuuuuu! Дръпвам ръчичка с ръкавичка, мушкам биби и точно след 5 минути я намирам по същия начин  hahaha! Даже вчера като я оставих малко без ръкавички, хич не й хареса вкуса на ръчичките и направи една кисела муцунка  rotfImbo! Така че не знам, май няма отърване от това, изглежда ги измъчват венците още от сега ...

# 277
  • Мнения: 30
Добро утро мацки!!  newsm22

Мамки-софянки благодарско за метеорологичните отговори. И с риск да се намръзана цъфвам с пола в Събота, все пак прогнозите ви не бяха толкова зли... Ще покажа малко бедър. /то кво ли му е толкова за показване ама аре.../

Майчета я да попитам докато ме сърби. Поникнали са ми гадни гъби. На краците. И ви казвам е някъв сърбел, ужас да те хване. Май с нищо не мога да се мажа, от тия боклуци дето киснат в аптеките, ама някой знае ли нещо което успокоява поне малко от малко без да има страничен ефект че нали се доим....

За ортопедичните гащи като профилактика /толкова съм банална че чак не мога да се трая вече/ никой ли не е ходил на ортопед да ви кажат да носите или не?

Ся, много ми е интересанте следното. Какво се променя със едно захранване? Примерно само това че може да има колики ли е проблема да не се захранва от рано? Или има и друг проблем? Пък и за пюрета срещу сокчета, уж се съгласих че пюретата са по- малко агресивни заради термичната обработка ама тогава къв е смисъла да даваме няква си храна /освен млякото/ щом няма да лапа витамини? Странна работа е невежеството...

yoyoana  ще пробвам метода ти за стягане на корема. Ако не забрава до 2-3 минутки ще е добре... с моя мини акъл за нищо не ставам вече...

Steil да, както ти казах и вчера за памперса, за смяна сте определено. Може и да не го смените и да продължиш да переш лайна като лудите- ти избираш.

kamelia_ilieva абе мацко защо не сложиш памучни ръкавички на детето ами ще му жулиш чорапи на ръцете. Милото то...

АРЕ ГОТ ДЕН ОТ МЕН

# 278
  • София
  • Мнения: 529
Добро утро!
Да докладвам за кремчето на Мустела Stelaker за  бебешките крусти. Точно с три намазвания крустите ни са в историята. Така че, определено съм доволна.
Относно прибирането на корема - моя все още прилича на бремелински, кофтито е, че това дето стърчи са си сланинки иначе каквото е имало да се прибира, отдавна се е прибрало. Ама няма какво да се сърдя, такова ядене му удрям, че май трябва да се радвам, че не се увеличава още  #Crazy А като се има в предвид, че майка ми е козметик и масажист, и целутрона ми е под носа (в случая под задника  Grinning ) няма кво да се жалвам. Сама съм си виновна. Обаче от днес се заемам сериозно  Peace
Все забравям - това, че памперсите в Метро са само полски не е вярно. Преди седмица си взех тройката от там и са турски. В което между другото няма нищо лошо. Несериозно е да се твърди, че полските са различни от турските. Все пак и двата завода са на една и съща фирма и производствените линии са еднакви. Единствената гаранция е, че пазарувайки от там елиминирате вероятността да купите фалшиви памперси.
kamelia аз този проблем с ръцете го реших с дрешки с по дълги ръкави. Ръкавици Никола не търпи, но като са му малко по-дълги ръкавите няма как да си налапа ръчичката, а не го кефи да яде дрешката.
Ние отиваме при педи да ни боцнат.

# 279
  • София
  • Мнения: 229
Ями и Пати Praynig
НикиHug

# 280
  • Мнения: 468
Благодаря Ви момичета   Hug ще пробвам още сега като се наспи. Аз ако зная че всичко ще продължи една-две седмици ще я оставя, но като знам какъв гаден навик е а и пръстчето се деформира от смукане, не мога да си позволя да я оставя. Съпруга ми ми вика " Остави я тя ще го изплюе" ама не цуква си го и иска да заспива.

# 281
  • Мнения: 58
ДОБРО УТРО

Мамите които давате пюрета, аз няма да давам де ама прочетох че сте почнали с плодове не е ли по вероятно да откажат зеленчуковите така?

от няколко дни се буди с рев не всеки път ама поне 1 път на ден го прави  newsm78 при вас има ли такива моменти?
Invisible , моя бебок е толкова лаком, че изобщо нямам притеснения, зеленчуковите ще почнем 5 месец. Иначе и при нас се случва да се будим с рев, явно е сънувал нещо или ме търси.
Днес в Шумен е слънчево, дано и се постопли, че да излезнем с малкия  sun

# 282
  • София
  • Мнения: 3
Добро утро!

След снощите писъци и крясъци при храненето отново си пропуснахме 6 часовата пауза... Бубка се буди в 23.30, 2, 4.30 и в 6 искаше да става, ама се заинатих и я приспах пак, та откарахме до 8... Обаче вече нямам сили с това кърмене. Обадих се на педи тази сутрин и й обясних положението, вечер искам да я дохранвам, очевидно не й стига. Препоръча ми АМ на Хип. Само не знам как да преценявам кога да й давам и кога не. Вечер- ясно. но през деня никога не знам предварително дали имам достатъчно кърма точно на това ядене и дали не, дали ще се опъва бебка или ще бъде спокойна. Доста неприятно се чувствам, като че ли съм направила всичко възможно, но просто вече нямам сили да се боря с това кърмене. Така ще сме по-спокойни и двете, важното е да е нахранена, пък кърмата докато стигне...

# 283
  • Мнения: 20
Добро утро и от мен  Hug
Тази нощ беше на границата с кошмарна,Диди прави пауза от 6 часа всяка нощ и тази нощ също,заспа в 10 и се събуди в 4,отначало реших да не му обръщам внимание ако се излъже да заспи пак,не, почна да реве,дадох му чай изпи го всичкия  :shock:150мл (сложих му го в шишето в което пие мляко защото познава бибероните) и като го сложих да спи в креватчето видях че не може да диша и му пръснах стеримар и той се събудииии и се почна рев че е гладен,накрая се предадох и му дадох да яде  Sad тази нощ ще пробвам пак ,но ако му е запушено нослето ще го пръсна преди да му дам чая.
Да попитам след пентаксима увеличиха ли се сополките и кихането,имаше ли кашлица? от вчера Диди кашля,говорих с лекаря той каза че е от сополите,че се дави?
Камелия аз като малка (до към 5-6 г)съм си смукала палеца,едва са ме отучили,плели са ми чорапче за пръста,мазали са ме с люта чушка,изсмуквала съм го и пак съм го смучела, затова че ако забелязваш че си смуче пръста почвай от сега да го спираш с всякакви средства.

# 284
  • Мнения: 20
Стеил,по спокойно ,и децата който не са кърмени до 2 г възраст оцеляват  Wink аз отначало също се чуствах зле от това че няма мляко, но в края на крайщата не зависи само от нас а и понякога е по важно всички да са доволни и спокойни от колкото да изпадаме в мании за кърменето.Важно е,здравословно е но сега пък не става въпрос за живот и смърт,като не и стига дохранвай я ,че хем ти да си по спокойна (може и да ти се увеличи като се успокоиш) хем тя да сита и спокойна  Wink

Общи условия

Активация на акаунт