Време е да задвижа развода. Търся адвокат

  • 17 290
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 317
Съжалявам, че нахлувам в темата на авторката, но не искам да правя нова.
Ние нямаме 3 години брак все още, да изчакам ли да минат или да утикам до септември (стават 3) и тогава? Принципно до няколко дни ще се изнеса от апартамента.
И като отида при адвоката - какво да кажа, че ми е мътно това? Колко пари да имам с мен като отида на консултация? Знам, че навсякъде е различно, но ориентировъчно - 50, 100, 200?
Благодаря.

# 16
  • Мнения: 18 542
Тегленият кредит лежи и върху двамата т.е. и той ще се подписва навсякъде. Ако ще купуваш жилище с кредита, то наистина първо трябва да имаш развод и то решение с влязло в сила. До май в София е абсурд да стане.
А да се подпише някакво споразумение след тегленето на кредита, че той няма претенции към жилището, а аз към плащания от негова страна няма ли начин?

С последното изречение направо ме отчая  ooooh! Confused

# 17
  • Мнения: X
Има начин, но няма смисъл. При мен беше така, ипотека от преди 2-3 години. Жилището се прехвърля на мен, т.е. той прехвърля 1/2ната си дял на теб../дали ще го направи????/, а пък ти си плащаш кредита, щото иначе - .... неизплащане, просто банката ще го вземе. ... Има начин, но кому е нужно? При всички случаи, ако не намериш друг начин, просто отложи ипотеката!

# 18
  • Мнения: 18 542
Ще го прехвърли, щото иначе аз мога да претендирам за семейното жилище и ще стане мътна и кървава...познавам го добре, няма да си правим мръсотии.
Не мога да забавя ипотеката, защото ще загубя апартамента - капариран е миналата есен.  Sad

# 19
  • Мнения: 2 175
Миоки, а защо не го теглиш тоя кредит като ЕООД?
Аз така сега си закупих жилище - нали нямам развод, а не ми се разправя после с делби и наследници..

# 20
  • Мнения: 18 542
Нищо не ми говори това което пишеш, дай по-подробно  Praynig

# 21
  • Мнения: 2 175
Може би Пела ще обясни по-добре..
Но най-чистия начин да си закупя жилището беше да си регистрирам ЕООД и да го купя на негово име. Така не влизам в никакви роднински претенции - още нямам развод.
Регистрацията е 5000 лв. за  набирателен капитал - после си ги теглиш или преобразуваш в разплащателна сметка, откъде правиш /изплащаш сделката..
Би трябвало същата схема да важи и за кредитите - межди теб, като фирма, и банката..

# 22
  • Мнения: 18 542
Благодаря ти, magarence, ще разуча въпроса.  Hug  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 655
Може би Пела ще обясни по-добре..
Вече няма 5000 лева за уставен капитал, но за Миоки не препоръчвам. Тя може да се разведе на бързо и да си купи апартамента на себе си, след развода.
Тази схема се използва при дълги разводи, но финансово е неизгодна, разходи, фирми, декларации и т.н.
Има друг вариант тя купува на близък роднина, ако се проточи развода и след влизане на с решение в з. сила прехвърля на себе си.

# 24
  • Мнения: 45
И аз търся адвокат(в София). Може да ми пишете и на емейла.Благодаря предварително и успех на всички.

# 25
  • Мнения: 6
Здравейте! Много ще съм благодарна да препоръчате и на мен бракоразводен адвокат (също в София)!  Praynig

# 26
  • Мнения: 123
Две !!!
Но, ако имаш готин адвокат може едното и да ти се размине!!!

При мене някога ми приличаше като при подписването:
"Вие съгласен ли си, поддържате ли тезата, че желаете приключване на брака" - "ДА!"
"Вие....... " - "ДА!"
И айде за 5мин.... Simple Smile Абе същото. АЗ така или иначе и булка не бях....

Успех, момичета !!!
    Hug

Да ви попитам колко ви излезе развода?И един адвокат ли използвахте?

# 27
  • Мнения: 636
С един нещата са по-лесни и парите по-малко. Но на скоро медиите гръмнаха, че разводите ставали 1000лв.

# 28
  • Мнения: 7
всички ли имате жилища и къде да отидете с детето? аз не мога да разчитам на родителите ми и не знам какво да правя???като не мога и да разботя сега ( детето ми е на 8 месеца) как се живее????

# 29
  • Мнения: 636
И аз някога останах с 8-месечно бебе на ръце. А нямам и родители, роднини.....сами двечките бяхме по квартирите.
Аз си знам какво съм преживяла, как съм спяла на земята и как е имало дни, в които само на вода съм карала......
Имам вече жилище, моя си гарсониера. И съм благодарна на двете си ръце, на главата си и денонощен труд като Управител във фирма,където заплащането беше страхотно. А успоредно си гледах и бебето....не беше лесно........но изплувах и всеки ден го живея единствено с мисълта за дъщеря си.

Успех на всички мами!!!

Общи условия

Активация на акаунт