За шоколада

  • 2 280
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
След годинка.Ако държиш да хапнат от тортата направи бисквитена.

# 16
  • Мнения: 107
Струва ми се рано аз лично ще изчакам поне до 2-3 годинки.

# 17
  • Мнения: 1 080
Не виждам смисъл в даването на тези продукти, още повече на толкова малко дете.
 Shocked Shocked Shocked

# 18
  • Мнения: 168
аз също не съм давала още шоколад и не мисля да и давам за всичко си има време

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Кремче с какао към 1г и 5-6м колкото да захраня,че я бях записала за ясла.Шоколад около 2г възраст,но рядко.

# 20
  • Банкя
  • Мнения: 823
Аз лично ще се опитам да не давам шоколад до 3 години, захар също възможно най-късно ще започне да консумира.

Иначе на първия рожден ден му дадох няколко парченца прасковка, по която имаше малко от крема. Специално поръчах по-лека торта с плодове, лек бял крем и сметана. Peace

# 21
  • Мнения: 1 473
Не бих дала шоколад преди 1 година. Даже и по късно, все пак не е основна храна. Какаото е полезно, но ако е истинско, само че не за толкова малки деца.
Не бих дала и от тортата. Първият рожден ден и без това е повече за родителите, тъй като децата не разбират много от него.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 098
До три години не смятам да давам! Защо да блъскам детето с кофеин?! Дори и в много малки количества, пак действа възбуждащо на нервната система, която при децата е много крехка.
Колкото до тортата - не мисля, че ще е фатално, ако не я опита  Wink
Много е жалко за педиатрите - някои от тях не са си ъпдейтнали инфото, откакто са завършили преди 30 години  Naughty

# 23
  • Мнения: 4 335
Шоколад не бих дала преди 2 години.
Тортата за РД няма да има шоколад.Определено ще му дам да куса(от блата примерно)

# 24
  • Мнения: 2 960
Шоколад не давам.На дъщеричката дадох да опита след 3-те годинки.И със синът ми мисля да направя така.
Захар също не давам ,какао също  Naughty

# 25
  • Мнения: 4 668
Моят син не обича шоколад , въпреки упоритите опити на бабите да го захранят още на годинка .
Отскоро започна до опитва по малко ...
Смятам , че ви е още рано - и за шоколад и за торта .

# 26
  • Мнения: 1 100
... а иначе тортата за първия РД е за родителите, не за бебето  Mr. Green
На същото мнение съм.
Бяхме поръчали плодова торта със сметана, но и от нея не му дадох, заради сметаната. Няма полезна торта. Laughing
Синът ми ще опита какао и шоколад  възможно най-късно.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Без шоколадова торта мина, моята хубавица.
Цял живот ще се тъпче с простотии, по-добре да `и ги
спестя докато мога.

# 28
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
По препоръка на педиатърката - ще дам след 2 годинки. Понякога давам десерта от ДК крем-какао.

# 29
  • Мнения: 8 942
До сега Ина е яла десерт от детската кухня - крем какао, шоколад не съм давала.  Според мен без да се обижда никой, но погоре имаше съвети да се даде от блата и крема на тортата, повечето блатове на торти, са с не по малко от 6 яйца, кремовете също, мисля че е неразумно толкова рано. Нашата торта беше с крем Оле на доктор йоткер, не е нещо супер, но поне няма яйца, дадох и да си опита малко.

Успех и ако толкова ти се иска, дай им да си хапнат на децата Simple Smile !


Hug

Общи условия

Активация на акаунт