Будят ли се децата ви често нощем за хранене

  • 2 319
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 376
Според мен е период. Ние сме на 6 месеца, още не сме започнали захранването, затова за храните съвет не мога да дам. Относно нощното будене, нашата дъщеря понякога спи по цяла нощ, друг път се  буди по 10 пъти, но  аз намерих начин да си създам удобства (взимам я при мен  и продължавам да спя). Понякога  се заспива отново като ми чуе гласа или като и подам  ръка.

Препоръчват до 1  годинка 85% от храната да е кърма, като не се замества хранене, първо се кърми и след 40  мин се  дава твърда храна, а  след годинка реда се обръща.

# 16
  • Мнения: 1 763
Моето дете започна да се буди през нощта на 10 месеца, дотогава си спеше. Буди се, ако не сме били поне три часа през деня вън и не се е изморил достатъчно. Нощем става, пие АМ, после 2-3 часа си играем  ooooh! Може и при вас да е някаква такава причината за буденето, да се впечатлява много или пък обратното- заради лошите метеорологични условия да му липсват впечатления.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 437
Да,и аз съм чувала от други кърмещи майки,че кърмят само сутрин и вечер,та затова пуснах темичка и тук,но явно явлението будещо се кърмаче през ноща,е често явление.Някои дохранват с адаптирано мляко,но аз май ще поизчакам да отмине и този период!Благодаря за отговорите на всички! Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 9 973
буди се много често и яде по 600гр. мляко през нощта

# 19
  • Мнения: 13
буди се много често и яде по 600гр. мляко през нощта
Моята дъщеря е на 9 месеца и от както се е родила се буди нощтно време по няколко пъти,като в последно време може и 10 пъти да се събуди т.к. и никнат зъбчета и сукането я успокоява.Не мисля,че бебетата които вече са захранени се будят нощтно време от глад по скоро се будят по навик.Ако бебето суче за кратко и после заспива повече от ясно е че не е гладно,а по скоро го прави за да се успокои.Така мисля аз Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 348
Алко, моят син се буди по няколко пъти на нощ, за да суче, а е на 1г.3м.
 След като детето се буди с плач, мисля че го тормозят зъбките. Може и да не е така, но пък със сигурност най-приятно ще му бъде да си сукне  Simple Smile
 Има майки, които кърмят само два-три пъти на денонощие, има и такива, които кърмят по безброй пъти. Съвсем в реда на нещата е детето да иска да суче нощем и това въобще не му вреди. И не е знак, че храната не му стига през деня  Peace . Друг е въпросът, ако ти не се чувстваш добре да кърмиш нощем. 

# 21
  • Временно
  • Мнения: 788
Всичко си е до детето явно.
Моята дъщеричка се буди по веднъж нощем и е така още от втория месец.
А племенникът ми се буди на всеки час буквално и то не от глад.Сестра ми е луднала направо.Просто е по-емоционален,както го определят педиатрите.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми все още се буди през нощта и си търси млякото, даже отскоро се буди и по два пъти, та му се събират по почти 600мл. мляко само за през нощта. Не си ли изпие млякото, няма заспиване. Ще се откаже, но когато той си реши  Wink

# 23
  • Мнения: 194
Напълно нормално е да се буди нощем. Моята дъщеря също другата седмица ще навърши 8 месеца и е изключително кърмена. Буди се нощем, понякога се е случвало и по 10-12 пъти, но не е от глад. Като я гушна и заспива за 2-3 минутки. Ако й дам да суче, не чувам да гълта, използва ме като залъгалка, за да се успокои. Може да търси гърдата си, защото сученето я успокоява. Недей да дохранваш с АМ, при положение, че имаш кърма, това е абсурдно! Самото будене може да се дължи на много неща - зъбки, впечатления от деня и др.

# 24
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми отказа нощното хранене от края на втория месец. Това далеч не означава че не се буди нощем, понякога за да си вземе биберона и заспива отново.

# 25
  • Мнения: 121
моят син след 2я месец престана да се буди сам,ама не защото аз не му давах да яде  Naughty, а защото сам се отучи

# 26
  • Мнения: 1 558
Моята госпожица още от втория месец спря да се събужда за хранене Whistling

# 27
  • Мнения: 125
Бебчето ми няма и 2 месеца,но немога да намаля нощното хранене,яде по 3 пъти на нощ АМ.Педиатъра ми каза днес да му слагам по една лъжичка каша в млякото и така ще се засити повече и няма да се буди за следващото хранене.Има ли някой,който е изпробвал този метод?

# 28
  • Мнения: 194
Бебчето ми няма и 2 месеца,но немога да намаля нощното хранене,яде по 3 пъти на нощ АМ.Педиатъра ми каза днес да му слагам по една лъжичка каша в млякото и така ще се засити повече и няма да се буди за следващото хранене.Има ли някой,който е изпробвал този метод?

Аз лично не съм го изпробвала, обаче е мнооооого рано за каша! Бебчо е на по-малко от месец и половина и е напълно нормално да се буди нощем, за да яде. Все още има нужда от папане. Моят съвет е да не даваш каша. По-добре да ставаш нощем и да го храниш, с времето и това ще отмине  Peace

# 29
  • Мнения: 125
Да,съгласна съм ,но нали трябва да има все пак някаква по -голяма пауза между храненията за да почива стомахчето,а неговата най -голяма пауза е три часа и половина Confused

Общи условия

Активация на акаунт