Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема № 35

  • 11 935
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 291
Франческа,много благодаря за темата  Hug и аз чакам да видя кулинарни снимки Simple Smile

Според вас кога най-рано бебетата могат да отидат на море?По скоро да стигнат до там-което си е 500 км.Като знам че хората които си живеят там,нямат тази питанка,ама ние софиянци Embarassed

И кога най-рано могат да излезнат от вкъщи.Разбрах че това 40 дни след раждането било отживяло.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 00:21 от edno_momiche

# 16
  • Мнения: 59
добро утро Simple Smile
много съм пропуснала от старата тема ,но сега сядам да я попрочета.

Франческа , ти ще ходиш ли на консултации и в окръжна , че мен ме иска Жекова в петък да започна и при нея да ходя?

# 17
  • Мнения: 0
На мен ми беше интересно да гледам как става раждането при другите първия път но сега не знам.И аз мисля в края на август да отидем на море заради баткото-не че ще ходя на плаж и с бебето, но ако всичко е наред ще си направим една малка почивка.Сега се сещам че като се роди той ходихме с влака до Ст.Загора да видят бебето~на 2м. до свекървата и  не е имало проблеми но знае ли човек? А нали ще е Лято така че може още на 10ден да се изкарват на малки разходки да се климатизирват

# 18
  • Мнения: 136
Добро утро и от мен.

Малко ми остана да пиша фермани тук в 3 ч. през нощта, защото пак се събудих с повик до тоалетната, но определено беше доста по-леко и поносимо цялото преживяване. За капак, веднъж да си взема болнични и в 7 ч. да ме "развесели" едно пойно хъркане на лежащия до мен бъдещ татко, та се ококорих и ей го на - вече съм закусила и го чакам с нетърпение да излезе от банята, че нещо пак ми се дохожда до едно място  Toilet   

От този стомашен проблем непрекъснато съм с газове в корема и вече не мога да разбера кога и дали рита малкият и кога са газове   Sob  И ми е супер притеснено дали не се е случило нещо лошо с него   Sob  Чак утре съм на лекар, дано дотогава получа по-ясен знак, че ще се побъркам. Когато дълго време не съм била на лекар, просто полудявам от притеснение  smile3518

WC-то се освободи, бързам да се възползвам. До после.

# 19
  • Мнения: 5 001
здравейте момичета Hug

Франческа благодаря за темата   bouquet
edno_momiche ако всичко е наред може да изведеш бебчетата на 1 седмица без проблем, като почнеш по малко. Това с 40те дни го приемам дотолкова да няма много външни хора около бебето. Септември месец началото според мен няма проблем за море, но и аз като на Франческа мъжа бих предпочела една СПА почивка по-наблизо Peace
summ_g лек престой в болницата и да се оправяш за сватбата Hug
За раждането, в Шейново има 5-6 магарета в родилна зала или поне така помня, аз раждах  сама, но това беше по-скоро случайност. Точно в този момент хич и не ти пука и без това те гледат сумати доктори и акушерки. Има ВИП родилна зала в Шейново, може да раждаш там и там са и с присъствие на татковците Peace

лек ден засега от мен

# 20
  • Мнения: 57
Gydelichkova   Hug освен чай и препечен хляб.... и някой филм, от който пак да заспиш... дано се оправиш бързо!

# 21
  • Мнения: 136
gmarinova , що филии изядох, не е истина. Но определено положението се затяга  Peace  и апетитът ми се връща с пълна сила - току-що нагънах и 2 вафли след филиите  Embarassed  луда жажда за сладко ме беше подгонила, но цели 3 кила имам да възстановявам  hahaha

Гледам дрешки в ebay и ме е яд, че за най-хубавите и изгодните няма доставка до България  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 9 814
Момичета, добро утро и от мен!
Днес заведох Кати на детска и сега ми е едно тихо и пусто вкъщи... Cry, чак ми се ще да ида да си я взема на обяд.
yaya86, не още не ходя на консултации в Окръжна, но всъщност лекарката, която след бременността ми е в отпуск до средата на март. Така ме беше яд от една страна, че правят ремонт на гинекологията и патологията и не можах да лежа там миналата седмица. От друга страна се радвам, защото отделението наистина се нуждае от ремонт.
edno_momiche , Кати я изведох за първи път на вън в деня на изписването, беше на 4 дни. От тогава /беше септември/ не се е прибирала навън- дори в най-големите студове през зимата спеше в количката под навеса на къщата ни. Това с 40-те дни е поредната бабина деветина, с която ще се сблъскаш.
Гъди, споко нищо му няма на Боянчо, ти гледай да се оправяш бързо. Hug
didibibi , раждането във всяка една болница /без частните, разбира се/ е безплатно, стига да си здравно осигурена. А конкретно за МД- избор на екип струва 450 лв. за нормално раждане, за секцио не знам, около 150 е епидуралната упойка, плаща се също и за ВИП стаята. Ако не искаш нищо от изброените "екстри" не трябва да дадеш и стотинка.

# 23
  • Мнения: 143
Добро утро момичета  food010

Франческа omm smile3525 за темата!

summ_q лек престой в болницата и само позитивно мислене  bouquet

ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ   bouquet

# 24
  • Мнения: 639
Добро утро и от мен, момичета! Слънчев и усмихнат ден ви пожелавам, с много Усещане за любов!  Heart Eyes

Summ, да е лек и кратък престоят ти в болницата!
Гъделичкова, заедно сме си кукували по нощите! И аз от повик (ама малък) се ококорих към 4 и нещо, малкият явно и той не спеше и си мърдаше, та се наложи де се местя в хола и да гледам Размяна на съпруги и някакъв филм (към 6 успях да заспя, към 7 се раззвъняха алармите на телефоните за работа). Това, че ти се връща апетитът, е хубав признак! Аз също мисля, че Боянчо си е добре. Ти сега си почивай, помързелувай, а утре като мине прегледът, да се успокоиш, че всичко е наред!  Hug

Като гледам какви цени обсъждате, направо  ooooh! . Аз съм се насочила към Селена в Пловдив, в петък сме на преглед и мисля да попитам за условията и цените за раждане. Две приятелки раждаха там миналата година, на едната и струваше - нормално раждане - около 800 и нещо, а на другата - секцио по желание - около 1000лв. И двете са изключително доволни от условията, от специалистите и от отношението на екипа. Не знам дали има промени за тази година. Ако някоя от Пловдивските мами има по-актуално инфо, моля да сподели.

Имате ли вече планове за почивните дни?

# 25
  • Мнения: 168
Добро утро,момичета!
Много отдавна не съм писала,но пък честно казано не изпускам нищо от написаното  Simple Smile.От една седмица съм в болничен и май така ще съм докрая,но пък съм хванала здраво  учебниците и незнам какво да ги правя  Laughing.Края на март имам държавен изпит и ще трябва да почета!Последно време и аз немога да се похваля с нищо хубаво,контракциите ми се засилиха и вмомента пия магнерич 3x2 и нош па 3X1 и въпреки това продължавам да си ги имам,само се надявам да не се налага влизане в болница!Когато миналата седмица ме боля корема 2-3 часа и на другия ден отидох изплашена при моя доктор,той ми каза "не се притеснявай има хапчета,ако те не помагат има инжекции,ако и те не помагат има и болници,а ако случайно утре родиш то си е аборт - бебето е малко още около килограм  Shocked".Няма да ви кажа какво почувствах след тези приказки,тези доктори нямат грам човещинка.Всичките ли така си говорят,незнам #Cussing out?Страшно разочарована останах!
Gydelichkova радвам се че нещата при теб са вече добре  Hug!
summ_g пожелавам ти само позитивни мисли и лек престой в болницатаи най хубавата сватба Simple Smile!
Някой чувал ли е че сусама съдържа много калций и ако не можем да приемаме достатъчно  мляко  и сирене ,можем да си хапваме и сусам?

# 26
  • Мнения: 3 294
Добро утро от мен Hug

Гъделичкова , спокойно мила , бебчо е добре , а ти оздравявай бързо  Peace

За 40-те дни живот и здраве нямам намерение да ги спазвам тея ограничение , смятам ако всичко е наред с бебчо да си го изкарам на 10-15 ден , все пак е лятно бебче  Crazy
Аз днес съм на ЖК , да видим колко кг съм отгоре и с колко см съм си увеличила обиколката  Crazy

Лек ден на всички  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 658
tan4e тази твоя лекарка аз бих я сменила и то не толкова заради неуместното изказване, а заради незаинтересованото и отношение. Нейна работа е да направи така, че да нямаш контракции. Това не е нещо, което да стоиш и да търпиш, защото води до промени в шийката, все пак. Болезнени контракции не трябва да има. Ако се наложи, да ти предложи да влезнеш в болница да се поуспокоят нещата, а не да си пие хапчетата и да търпиш. Има вече и много силни системи, които и раждане спират. Моят доктор е златен направо. Само като му кажа, че по-дълго време съм имала контракции и че са по-силни, само ми каза:"хайде, леглото ти е оправено и те чака" Ти какви лекарства пиеш, че нямаш подобрение?
summ, много е неприятно, но щом се налага ще лежиш на системи и не давай много зор да те изписват, нека лекарите преценят кога. Важното е да се закрепят нещата.
за излизането, аз Габи започнах да я климатизирам навън за по 15 мин. на втората седмица, а си беше зима. С това бебе, може и по-рано да започна, защото ще е топло. За 45 дена е добре да не контактува с много външни хора и то на затворена обстановка, но защо да не излиза навън? Аз както писах и преди, смятам юли-август да заминем на морето, защото миналата година в София беше ад направо. На два месеца, спокойно може да си издържи пътя с кола, но не става да се води на плаж.
marieta, наистина тези бебета ги водят аборт първите 1-2 седмици и ако оживеят, ги записват с име като родени. Онзи ден обаче, моят доктор ми каза, че вече по европейски стандарти, бебе родено с тегло 600гр и повече, се води като родено, заради подобряването на неонатологичните услуги и по-големия шанс такова бебе да оживее.

# 28
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен, Мами!!!
Умирам за сън!!! Пак се ококорих към 4:00 и до 7:00 беше едно въртене, въртене, ...................
Гъди - споко, Прекрасний е добре. Хубаво е, че си остана в къщи, иначе с това разстроено коремче..............
marieta79, не се притеснявай! Игнорирай неприятните емоции и лошите думи. Почивай си и учиииииииииииииии, аз в събота съм на изпит. А иначе държавниат ми е сптември............и как ще се оправя, не ми се мисли.

Спокоен ден, Прекрасни!!!
Заспивамммммммммммммм

# 29
  • Мнения: 0
МАРИЕТА79 и аз чух вчера същите думи и знам как се чувстваш.Аз пия същото но не виждам облекчение.Снощи даже не можех да вървя от болка и днес само ще лежа.Мисля да отида на преглед на частно при др.лекар да видя какво ще каже.Според мен не нормално да се търпят такива болки,и с първото имах но като това да не можеш да станеш от леглото и да вървиш и всяко движение да ти причинява болка-ужас.Ще търпим но да знаем поне че няма страшно за бебетата ни.Как да не се ядосва човек с тези лекари.

Общи условия

Активация на акаунт