Какви стъкла за очила

  • 146 914
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 385
mariel444e , виждам че си от Варна и искам да те питам в коя оптика си прави очилата?  Hug

# 16
  • Мнения: 2 229
Обикновено в оптиките зарибяват така - имаме едни китайски, ама те са скапани.
Имаме едни немски супер, ама те са с висока цена.
И не споменават нищо, че имат и стъкла със средна цена и добро качество.

Баща ми има и ми препоръча и аз си взех и съм много доволна от ESSILOR /orma trio clean/ - френски, антирефлекс, анти-драскане, лесно почистване, 25 лева стъклото!

Това звучи много добре, във всяка оптика ли се предлагат такива стъкла?

# 17
  • София
  • Мнения: 38 515
Нашите стъкла са от JOY.

# 18
  • Мнения: 385
Току-що говорих с оптика Призма Варна- казаха ми, че поддържат наличност на японски стъкла - HOYA, цената, която ми казаха е 50лв/стъкло (с 9 слоя покритие и още няккви си екстри). Попитах за ESSILOR - казаха че цената е същата, прави се поръчка и до 2-3 дни са готови очилата. Смятам да проверя на място и ще споделя  Peace
Някакви отзиви за тези японските стъкла имате ли? 

# 19
  • Мнения: 8
Аз също наскоро си купих очила от Joy optics имаха 4 вида стъкла, евтините ги представиха като "не хубави" и ме увещаваха да си взема най-скъпите, едните от които бяха 58 др 60 на стъкло.

 Аз избрах от 30, уж американски, различават се от скъпите само по оттенъка на стъклото - моите зеленеят пък скъпите нямали оттенък.. мен това не ме впечатли.

В крайна сметка по документи пише, че стъклата ми са на Ital-Lenti - италиански .. не знам какво направиха в магазина..   newsm78

Не съм ползвала досега очила, но доста често се налага да ги бърша.
Иначе прегледа ми беше безплатен и получих 10% отстъпка за следв. покупка. Имаше избор и намаления.
За рамки дадох 75  Sunglasses

# 20
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И на мен ще ми е полезна подобна информация. Когато ходих да си правя очила отдавна, само помня, че ми предлагаха стъкла по 4, 14, 24, 34, и т.н. лева, но не помня какви бяха разликите...защита за компютър имаха някои..

Точно такива си взех аз, с лилав оттенък и защита за компютър.

# 21
  • Мнения: 3 830
ще следя  Peace

# 22
  • Мнения: 2 480
Защо да е задължително антирефлексното покритие? Моите нямат и пак се гледа нормално! "Антирефлексно" означава просветлена оптика, която се използува при камерите и фотоапаратите. Тоест нанесено е специално покритие, което намалява коефициента на отражение най-силно при зелената светлина. Затова, ако сте забелязали такива стъкла гледани от външната им страна имат синьо-червен оттенък(за синия и за зеления цвят коефициентът на отражение е намален, но в по-малка степен).
reflection-отражение

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 00:58 от vl

# 23
  • Мнения: 385
Защо да е задължително антирефлексното покритие? Моите нямат и пак се гледа нормално! "Антирефлексно" означава просветлена оптика, която се използува при камерите и фотоапаратите. Тоест нанесено е специално покритие, което намалява коефициента на отражение най-силно при зелената светлина. Затова, ако сте забелязали такива стъкла гледани от външната им страна имат синьо-червен оттенък(за синия и за зеления цвят коефициентът на отражение е намален, но в по-малка степен).
reflection-отражение
Наистина за какво в крайна сметка е това прословуто антирефлексно покритие, в смисъл от какво ме пази? От вредните излъчвания на компютъра или.. newsm78? Ако е от него ОК
Иначе офталмолога ми препоръча ESSILOR като марка стъкла и съм много доволна, че съм се ориентирала правилно Grinning Не без ваша помощ разбира се   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 480
От нищо не пази. И да го има и да го няма, ние няма да усетим. Може би с качеството на снимките не е така... А вредното въздействие на компютъра е до голяма степен мит. То се дължи на втренчването и продължителната работа с компютъра, а не на отделени лъчи, които са вредни.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 515
Компютрите бяха вредни за очите като бяха с ония дебелите монитори.
Сега тънките екрани нямат такова излъчване.

# 26
  • Мнения: 2 480
Компютрите бяха вредни за очите като бяха с ония дебелите монитори.
Сега тънките екрани нямат такова излъчване.
Дори и те не бяха, защото рентгеновите лъчи, които се отделят там са меки, тоест слаби. Освен това стъклото е оловно и ги поглъща напълно. Същото се отнася и до електронния поток-и той  напълно се поглъща от стъклото.

# 27
  • Мнения: 8
Според мен пази, по 12 часа на ден работя втренчена в компютъра - преди да си взема очилата следобяд вече очите ми бяха зачервени и сълзяха, да не говорим, че ме болеше и главата почти постоянно.
Сега въобще не е така. Очите са ми спокойни и седенето пред PC не го усещам (освен по сплескването на д-то).
 Peace

# 28
Здравейте мами. И аз реших да се включа в темата за стъклата за очила; искам да ви кажа че определено по- скъпото е и по качествено. Най- добрите стъкла за мен са ZEISS.Само искам да споделя че те имат както многа скъпи така и по достъпни продукти ,а и хубавото при тях е че имат специална маркиривка и лесно мажеш да разбереш дали не са те излъгали в оптиката. Едни от хъбавите им стъкла (които имат на склад в България) се казват Clarlet 1.5 + Lotu tec.
Lotu tec се казва антиревлексното им покритие от най- висок клас пък и не са много скъпи ;около 48-50 лв. Мисля си че Zeiss е правилния избор. : Simple Smile

# 29
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ще дръпна темата по близко до мен,защото тези ще си сменям очилата.

Общи условия

Активация на акаунт