руско училище варна

  • 49 993
  • 157
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 184
Синът ми учи в Руското до 7ми клас. Голямата ми дъщеря- след седми. Малката си дъщеря няма да я дам там, макар че ми е район .
Книга мога да напиша за Руското училище-лежи на стара много стара слава за съжаление.
А за това.че учениците остават след 7ми клас и не кандидатсват- не е вярно, над 80 % кандидатстват, но неприетите  в по-добрите гимназии си остават там с руски.
Дъщеря ми влезе с най-високия бал на випуска заради този италиански. Сега средният успех на класа им преди завършване ще е малко над 4. Представете си за какво ниво става дума.
Тук говорим за начално обучение , а до 4ти клас специално нивото си е много добро  Peace

# 46
  • Мнения: 13 512
Синът ми учи в Руското до 7ми клас. Голямата ми дъщеря- след седми. Малката си дъщеря няма да я дам там, макар че ми е район .
Книга мога да напиша за Руското училище-лежи на стара много стара слава за съжаление.
А за това.че учениците остават след 7ми клас и не кандидатсват- не е вярно, над 80 % кандидатстват, но неприетите  в по-добрите гимназии си остават там с руски.
Дъщеря ми влезе с най-високия бал на випуска заради този италиански. Сега средният успех на класа им преди завършване ще е малко над 4. Представете си за какво ниво става дума.
Тук говорим за начално обучение , а до 4ти клас специално нивото си е много добро  Peace
Mnogo добре от целия випуск беше само на неговия клас, защото класната му беше страхотна. На приятелките ми децата бяха в другите класове и разликата беше осезателна.
В 6ти клас чертаеха с химикал по геометрия, защото не им били казали,че се чертае с молив.
Edna ot tqh pi[e otwreme nawreme w tozi forum, no mисля, че няма да иска да седне да  разказва на какво е била свидетел . Тя също няма да запише малката си дъщеря там, а това е повече от показателно.

# 47
  • Мнения: 184
Синът ми учи в Руското до 7ми клас. Голямата ми дъщеря- след седми. Малката си дъщеря няма да я дам там, макар че ми е район .
Книга мога да напиша за Руското училище-лежи на стара много стара слава за съжаление.
А за това.че учениците остават след 7ми клас и не кандидатсват- не е вярно, над 80 % кандидатстват, но неприетите  в по-добрите гимназии си остават там с руски.
Дъщеря ми влезе с най-високия бал на випуска заради този италиански. Сега средният успех на класа им преди завършване ще е малко над 4. Представете си за какво ниво става дума.
Тук говорим за начално обучение , а до 4ти клас специално нивото си е много добро  Peace
Mnogo добре от целия випуск беше само на неговия клас, защото класната му беше страхотна. На приятелките ми децата бяха в другите класове и разликата беше осезателна.
В 6ти клас чертаеха с химикал по геометрия, защото не им били казали,че се чертае с молив.
Edna ot tqh pi[e otwreme nawreme w tozi forum, no mисля, че няма да иска да седне да  разказва на какво е била свидетел . Тя също няма да запише малката си дъщеря там, а това е повече от показателно.
Значи да се радвам ,че сме попаднали на добра класна  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 13 512
nlo- Коя ви е класна?

# 49
  • Мнения: 184
отговорих на лични ,че предпочитам анонимността

# 50
  • Мнения: 84
отговорих на лични ,че предпочитам анонимността

 А сега де .... newsm78

# 51
  • Мнения: 87
мами на деца в началните класове - моля, кажете изобщо как децата ви учат руски?
Преди два дни бях с две дечица от различни класове, завършващи първи клас - ами те не можеха да кажат правилно текстове на песни, които са готвени за тържеството на буквите! А нали уж са учени, потваряни, затвърждавани тези думички! Не можаха да кажат по три-четири прости изречения от сорта "Это моя мама. У меня есть брат.  Это моя сумка. Я и моя подруга  играем балет." Даже не можаха да ги повторят правилно. Изобщо какво учат първи клас по руски?
Ще бъда много благодарна, ако споделите мненията си.  Hug

# 52
  • Мнения: 13 512
До трети клАС смея да твърдя,че знанията им по руски се изчерпват с не повече от 200 думи. Наблщденията ми са преки от поне 5 деца в различни класове.

# 53
  • Мнения: 87
Монда, благодаря  Hug
А кога започват да пишат на руски, тъй като разбрах, че 1-ви клас учели само думи, без да пишат. И нищо не учели наизуст. Изобщо какво правят в часовете по руски?

# 54
  • Мнения: 5
Синът ми е трети клас в Руското и ви казвам, че пада голямо учене и писане. Това за руския не е вярно, много учат и пишат, и падежи, и песни и т.н. Нивото и натоварването е високо, но и аз подочувам, че след 4 клас много хора са недоволни и отсега се чудя какво да правя... newsm78

# 55
  • Мнения: 13 512
много учат, много ги натоварват...ОК. Но въпросът е какво научават. Могат ли в 4 клас да водят елементарен разговор? Не могат. Могат да спрягат думи, това е/

# 56
  • Мнения: 306
Предварително се извинявам, ако темата не е за тук, но не можах да се ориентирам къде да я пусна.

Накратко интересуват ме мненията на родители, чиито деца учат в Руското училище /а и на другите, разбира се, които имат някаква информация/ какво е нивото на училището след седми клас. Съизмеримо ли е с езикова гимназия в резултатите по изучаването на езиците, успехи и неуспехи. Накратко какви са вашите впечатления и заслужава ли си детето ми да учи там след седми клас или да кандидатстваме другаде?

# 57
  • Мнения: 72
Категорично това училище не става! До скоро се смяташе, че поне до 4-ти клас дава добра подготовка, но абсолютно не е вярно. Казвам го от личен опит защото дъщеря ми учи там до 4-ти клас. Няма дисциплина в часовете, учителите не стават, не изискват - съответно няма знания. Слава богу вече сме в друго училище и съм много доволна, а и детето също. За след 7-ми клас съвсем не е за препоръчване - обикновено отиват тези които не са приети на други места. Това е моето мнение.

# 58
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Явно зависи от преподавателите, но това не компенсира лошата слава.
Преи 6 месеца се обадих на познзта с дете в руското - каза ми че децата ги товарят много. В същото време бях чел атук мнения подобни на това на Monda. Ами задрасках го директно - хем да ги товарят, хем да не са натоварени съ знания. И тоз руски за какво ще им е...
По мое време, руското беше с една от най-лошите подготовки за кандидатстване в 7ми клас /от известните училища/. Същото се оказа и след 12-ти за познатите ми останали там. Явно няма промяна.

# 59
  • Мнения: 13 512
да, вярно е това за товаренето, но децата излизат без знания.

Общи условия

Активация на акаунт