Чакат тихичко в снега ,пролет нашите цветя !!

  • 53 304
  • 580
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 289
Чародейка така хубаво и пролетно ми стана като видях хубавите пролетни цветя .
В Казанлък  слънце пече но е студено .
Като ми цъфне Исусовия венец ще пусна снимки .

# 16
  • Мнения: 13 809
Поздрави за хубават нова тема

Здравейте цветарски мами........Скоро ми подариха БОНЗАЙ но уви все още не мога да разбера как да го гледам и какво обича newsm78....цветарките от магазина са казали че не обичало много вода но честно да ви кажа е точно обратното
Ще чакам мамите които имат опит с тези дръвчета,да ми каже нещо повече Peace
* Mimi_T *   и аз си мислех така, но след случката предната седмица установих, че иска повече влага и посточнно пулверизиране  Peace
С риск да обидя някой май в цветарските магазини не разбират с 100 % от цветя  Peace
Много напред станаха страниците, кой ще направи нова тема  newsm78 със същото оформление, Чаро мисля ти беше правила преди. Аз за съжаление не мога  Whistling .

Петя кажи какъв ти е бонсая ?
Аз много се мъча с моя , който е стаен бряст. Добре че в дргугия форум има добри хора да ме консултират иначе досега да съм го уморила. Дори си мислех че съм го загубила зимата но ме увериха че спи. Сега пак се разлиства. Честно да ви кажа гледането на бонсай си е изкуство.
Ще се радвам ако някой сподели опит с неговия бонсай.
Само от собствен опит с поливането на моя мога да кажа че принципно повече обича вода отколкото не обича. Лятото трябва да се полива и всеки ден и да се пулверизира. Разбира се обаче зависи от вида бонсай ...

# 17
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Момичета ,какво стана ,някой ще поръчва ли нещо   newsm78 дайте да си организираме една поръчка  Hug аз още чакам отговор ,цял ден си проверявам пощата ,засега нищо  Tired

Ками чак сега видях ,че си ме питала за шоколадовата лоза и глориозата ,незнам дали имаш нет ,но лозичката я искам за градината пише че издържа минусови температури ,а глориозата за балкона ,в някои сайтове продават луковици ,но аз така и така ще поръчвам семена та затова я включих  Peace

# 18
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Чаро мерси за новата темичка   bouquet Нека да ни е спорна и само нови цветенца  Peace
Преди време бях пуснала едни материали, Чаро да ти ги пратя на лични за да ги оформиш, мисля, че можеш  newsm78 докато върви темата.
_re_ge не знам какъв е бонзая ми ето снимка http://media.snimka.bg/2184/010623135-big.jpg Илиан се майтапи, че бил трънкосливка  Mr. Green , но наистина много обича вода. Предната седмица два дена не го бях поливала и беше почнал да изсъхва  ooooh! .

# 19
  • Мнения: 13 809
Петя чудесен ти е бонсая. Честно казано трябва да потърся и ще се опитам да ти кажа какъв е ако намеря. Иначе в flowersinfo.net може да се пусне на разпознаване. Виж го моят хубостник какъв беше и какъв е сега ..

 

Успокоиха ме обаче че стайния бряст си имал стандартни проблеми, не само моят екземпляр, така че ще го накарм да се мъчи преди да ме напусне окончателно ...

# 20
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
aitep готово и твоите и на Ленито   bouquet,ако има още нещо давайте докато може  Hug

# 21
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Чаро голямо благодаря  Hug   bouquet
_re_ge листата на моят бонзай приличат на дива джанка  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 43
Ками чак сега видях ,че си ме питала за шоколадовата лоза и глориозата ,незнам дали имаш нет ,но лозичката я искам за градината пише че издържа минусови температури ,а глориозата за балкона

Вече имам нет.Питах за глориозата и за таката, много ми харесват, но мисля, че така може  да се отглежда в саксия.
И адениум много ми се иска да имам:

# 23
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ками и аз ги искам тези   Hug с адениума само неспулочливи опити тази зима ,останаха ми само няколко семенца ,които пазя за по топлото време вече не рискувам  Tired

# 24
  • Мнения: X
Привет цветарки!
Благодаря на всички за пожеланията ви!   bouquet
Честита нови темичка!
Чаро, страхотно оформление  Hug
Аз днес се прибрах от Габрово! Да ви почерпя, защото си взех първия от последните /до завършване/ пет изпита  Mr. Green


Малеее Петя много сняг, много нещо имате в Габрово  Mr. Green Днес си взех двете живи камъчета, но трябва да ми дадете съвети за отглеждането им, тъй като ми се струват много капризни Rolling Eyes

# 25
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
чудна темичка - замириса на пролет  Heart Eyes

ами да ти кажа незная  Thinkingи аз като търся в гугъл ми излиза това ,затова исках да попитам дали някой има представа какво е ,добавила съм го в един друг списък за семена ,самоче от Бг ,чакам цените  Simple Smile и сега се чудя дали да го махна  ooooh!


Цитат
от LUXO » 11 Юни 2006, 10:44

Подарявам Anthurium scandens. http://snimka.bg/photo.php?photo_id=787959 Има доста, но са още малки, защото ги отгледах от семена. Няма ярки цветове, но прави интересни бели съплодия.
Thinking виж на какво попаднах: ти нали пишеш там  Hug http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=38&t=171 съобщението е старо, но човека ще може да обясни що е то  Mr. Green и има ли почва у нас  Hug

нямам снимка, но точно преди снега видях, че едната иглика цъфти, а и минзухарите бяха започнали  Hug странното е, че различните цветове цъфтят по различно време и така в минзухареното петно има цветове почти месец  Hug

# 26
  • Мнения: 43
Ками и аз ги искам тези   Hug с адениума само неспулочливи опити тази зима ,останаха ми само няколко семенца ,които пазя за по топлото време вече не рискувам  Tired

Да споделиш после как вървят, успех ти желая! Hug

Честито, Хриска, да вземеш и останалите 4 без проблем!  bouquet
Камъчетата четох, че се поливат само няколко пъти годишно, моите от както ги купих не съм поливала, ще чета още, пък ще видим.

Вероятно така изглеждат съплодията на този вид антуриум;

# 27
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Goody благодаря ,значи няма цвят ,това е  Peaceама не искам да съм нахална ,той вече ми прати едни семена  Mr. Greenще  чакам да видя цените на семената и ще си помисля дали да го поръчам  Peace

# 28
  • Мнения: 1 092
Момичета, има още една тема.
Вмъкнете я ако може.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375259.msg10301182#msg10301182

# 29
  • Мнения: 1 175
не искам да съм нахална ,той вече ми прати едни семена
Защо да си нахална?Учудващо е колко щедри са в другия форум!Понеже правих запитване отностно импатиенс и градинска теменужка и вече имам четири лични съобщения от хора,предлагащи да ми изпратят разсад!Без абсолютно нищо да съм искала!И на мен ми направи впечатление,че има нова тема!

Общи условия

Активация на акаунт