Чакат тихичко в снега ,пролет нашите цветя !!

  • 53 319
  • 580
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 089
Добре дошла viki_hrisa!

utro77,
като става  дума за южна тераса, най-непретенциозни са тагетесите, карамфилчета, калдаръмчета, вербената, мушката и сакъзчета. Петуниите ти надали прегарят, но в жегите се поливат и сутрин и вечер, трябва да се торят задължително и суртин рано можеш да ги пръскаш ( вечер не, че много бързо се маносват). Често хващат мана и листни въшки и понякога и от това изсъхват и оголяват. Важно е като се издължат малко да се подстригват, за да изкарват нови листенца и цветове. Ами... май е това. Надявам се да съм ти била полезна.

# 556
  • Мнения: 1 732
благодаря ти ками че си харесала цветята ми.да това е екопочва,а дръвчето е азалия,отвори ми албума-моя дом и там ще го видиш по добре.

# 557
  • Мнения: 1 732
вики хриса много красиви цветя и саксии имаш!

# 558
  • Мнения: 1 687
Балгодаря ви още веднъж момичета.   Hug Миналата година бях сложила много мушкато и дъвки от южната страна, всичко беше супер. ТАзи година пак съм подготвила . В момента имам засадени около 15 главички лилаво лале и четирилисни детелини. А тази седмица ще засадя малко гладиоли.

# 559
  • Русе
  • Мнения: 1 846
viki_hrisa и  mimeto26 много хубави цветя имате Hug

# 560
  • Мнения: 69
Момичета,  миналата година имах латинки в една саксия , но много бързо пожълтяваха листата... беше на сенчесто място на южна тераса.... Съвет ? Hug

# 561
  • Мнения: 8 952
Благодаря ви за съветите!   bouquet

viki_hrisa, може ли да ми кажеш името на цветето от 8 снимка? Аз имам няколко такива, но до сега не съм го срещала в нито една книга и така и не знам как се казва. Моите са доста високи. Напоследък листата им започнаха да жълтеят. На какво ли може да се дължи и има ли начин да ги оправя?

# 562
  • Мнения: 43
Браво, Мацинка, успех с лилиумите! Hug

Това е за саксийните лилиуми:
Лилиумите са едни от най-атрактивните многогодишни растения във всеки дом. Лесни са за отглеждане дори от начинаещи градинари и деца.

Сортовете от този клас са с дръжка дълга около 45см и са подходящи за отглеждане в балконски саксии. Цъфтят от началото на Юли до края на Септември.

Използвайте за засаждане нова почва или предварително обеззаразете старата поне 24 часа преди засаждане. За засаждане на 3бр луковици е необходима саксия с диаметър 20-25см и дълбочина поне 15см.

За максимален цъфтеж торете веднъж месечно и редувайте тор за луковични със специализирани торове за поддържане слаба киселинност на почвата.
След прецъфтяване намалете поливките, и позволете на листата бавно да пожълтеят. Това е периода на изхранване на луковиците и техните 'детки'. След това отрежете надземната част.
Извадете луковиците и съхранявайте на хладно, тъмно и проветриво място. След около 4-5 месеца можете да насадите луковиците и отново да се наслаждавате на красотата и аромата им.


благодаря ти ками че си харесала цветята ми.да това е екопочва,а дръвчето е азалия,отвори ми албума-моя дом и там ще го видиш по добре.

Аз знам, че е екопочва и аз имам, но не садя в нея, исках да знам растенията посадила ли си ги в нея?Много е красива азалията, от кога я имаш?И домът ти е много хубав. Grinning

Miriel , радвам се за орхидеите ти, като не мога да се радвам / за сега / на цвета на моята, се радвам на вашите. Hug

viki_hrisa, много хубави цветенца имаш!  bouquet

Радвам се, че цветарките се увеличаваме, добре сте дошли всички! Hug


# 563
  • Мнения: 1 732
ками,азалията ми е от миналата година,а цветята в екопочвата-тази в оранжевата са без корени,така си седят и сега са почнали да се окореняват,а розичката беше в саксийка с пръст-поседя наколко седмици и сега е засадена в друга саксия.благодаря ти за хубавите думи за цветята и домът ми.скоро ще почна и двора да подреждам. Hug
viki_hrisa и  mimeto26 много хубави цветя имате Hug
,благодаря ти све,много си мила!

# 564
  • Мнения: 1 687
Благодаря ви за съветите!   bouquet

viki_hrisa, може ли да ми кажеш името на цветето от 8 снимка? Аз имам няколко такива, но до сега не съм го срещала в нито една книга и така и не знам как се казва. Моите са доста високи. Напоследък листата им започнаха да жълтеят. На какво ли може да се дължи и има ли начин да ги оправя?
За това цвете ли питаш. Мисля че е драцена. Ето това намерих за него.
Моето се помещава до прозореца. Много е топло и иска да се полива, но не прекалено. Гледам да не се мокрят листата.  Да не е сух въздуха.
Ето още нещо

# 565
  • Мнения: 232
Утре,пускам обещаните снимки на моите цветя!
Какъв магазин набарах-цветя,ум да ти се зайди smile3508,утре съм там!
Накупих си аз разни грудки от Бриколаж,преди две седмици,и една позната ми каза,че едва ли нещо ,ще цъфне!И аз изхвърлих,опаковките,че даже сега идея нямам как се казват.Обаче тя хич,не е познала,вече три от грудките са поникнали Mr. Green
Сега отивам,да си напръскам шафлерата и еленовите рога,за въшки,че няма оттърване от тях Laughing

# 566
  • Мнения: 2 759
                       Термометър ли е това в саксията? Откъде да си взема такъв?

# 567
  • Мнения: 1 687
Не, не е това  мери нивото на водата в подложката. Моите цветя повечето са в обикновенни саксии, а това отстрани са декоративни. Това показва нивото на водата в декоративната. По същия начин са ми и големите сандъчета с дъвките. Така не ги търся по някколко дена, защото има много вода. Мисля че по цветарските или по големите вериги магазини ще го има.

# 568
# 569
  • Мнения: 13 817
вики_хриса
Купуваш само нивомера на водата или декоративната саксията е такъв "вграден".
Питам защото при нас съм виждала такива саксии тип кашпи много красиви отвън а вътре със специална система на поливане и такъв влагомер показва дали растението има нужда от поливане. Знам че има вътре и нещо като контейнер с вода та подобна кашпа може да се използва ако не искаш често да поливаш цветя...

Общи условия

Активация на акаунт