За тампоните (с апликатор)

  • 9 140
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Преди време бях на зор, в магазина нямаше ОВ и си купих Tampax, без да знам, че са с апликатор. Ауу, останах много разочарована (а тогава вървяха много реклами и по чуждите телевизии). Изобщо не ми беше удобно поставянето. Това беше оървия и последен път, когато ги ползвах. Дори не съм забелязала, че вече ги няма на пазара! OB са ми най-удобни, но има и доста подобни и по-евтини.

# 16
  • Мнения: 5 622
  Значи да кажа: В България ползвам ОБ,но като бях в Америка ползвах Тампакс с апликатора.Така свикнах,а и е по-хигиенично(представете си,ако трябва да си смените някъде навън тампона,а неможете да си измиете хубаво ръцете,тогава варианта с апликатор е за предпочитане),че сега като съм пак в БГ ми е по-кофти с ОБ-то без апликатор-а.
Понеже съм ползвала Тампакс-а да кажа,че наистина като ги вадиш са точно такива каквото описва бухтичка,така че са си съвсем същите явно.Памучни са,не са като новите ОБ Комфорт,с копринено покритие за по-лесно поставяне и дефакто не са кой знае какво,ама си струва заради апликатора,че е много леснно поставянето,но е въпрос на навик поставянето на такъв тампон.Пластмасов е на Тампакс-а апликатора.

# 17
  • Мнения: 6 315
Аз ползвам само ОБ. Тампакс съм ползвала веднъж преди години и не останах разочарована, но нямам идея какви са сега...

# 18
  • Мнения: 1 313
Сомо ОВ, имам запаси още от преди да забременея и още не са ми дотрябвали

# 19
Аз ползвам ОВ и Palomita. Tampaxa е по-удобен за сменяне навън както казаха по горе. Но като качество ОВ са номер едно. Ползвала съм и на LIbresse ама те са класи под ОВто, не попиват като хората

# 20
  • София
  • Мнения: 6 559
WALLGREEN е верига магазини - а TAMPAX са си тампоните.
Не ми е ясно какво е общото  ooooh!
Но веригата си има техни продукти и може и тампони да правят, но те са далеч от оригинала.
Говоря за две отделни неща - за Tampax с апликатор и за тези на Wallgreen, на които не пише друга марка, а само Tampons (зелена кутия) -  и двата вида са отврат  Sick. А тези силк на Tampax не съм ги ползвала може би са по-добри.

# 21
  • Мнения: 431
Пробвала съм много видове но Об са един пън. Много са хубави. Не мисля да ги сменям

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
Ползвам само тампони с апликатор. Преди Тампакс, а като ги спряха и нямаше други с апликатор, моля сестра ми да носи от щатите, защото много ми харесват един вид специално (там поне има огромни опаковки и ми стигат за 1 година, докато си дойде пак  Laughing). Playtex се казват. Това са най-готините тампони, които съм ползвала - ароматизирани и с пластмасов апликатор. Жалко, че тук ги няма още.

Последна редакция: пт, 05 авг 2005, 11:38 от Тинтири-Минтири

# 23
  • София
  • Мнения: 2 857
Чудих се къде да пусна темата и накрая тук ми се стори най-удачно. Въпросът ми е какви тампони ползвате? Аз съм с ОВ и съм много доволна от тях. По принцип си ги купувам от супермаркет, а не от аптека и не знам дали там има всички видове(в смисъл марки). Преди няколко месеца най-сетне се появиха и тампони с апликатор - Бела (или нещо подобно). Аз отдавна исках да пробвам и си взех такива, нали уж се слагали по-лесно. Е аз обаче като съм свикнала без апликатор ми се стори даже по-трудно. Сложих го, но не бях очарована от самия тампон и не съм си вземала повече. Преди около месец обаче се появиха най-сетне и Tampax. За тях бях слушала много и се зарадвах, че ги има и тук. Взех си от най-мъничките да ги пробвам. По-добре бяха от Бела (поне апликаторът им беше пластмасов), но когато ги вадя излизат съвсем безформени. Развиват се и на нищо не приличат. С ОВ не съм имала такъв проблем, те само набъбват. Та въпросът ми по-конкретно е дали ползвате тампони с апликатор, какви и дали сте доволни? Аз почнах да се чудя даже дали нашите Тампакс тук са същите като на запад и следващия път като пътувам в чужбина непременно ще си взема от там да ги пробвам и да сравня.
  и при мен се случи същото
и накрая си останах пак на ОВ

# 24
  • Мнения: 7 640
и аз не виждам смисъл в апликатора, но имам приятелка, която се гнуси без него. В крайна сметка с мръсните ръце пипаш и тази част от апликатора, която си пъхаш. Аз внимавам и не пипам тампона отгоре, при всяко положение част от пръста ти влиза във влагалището. Въпрос на удобство. Нали са измислили мокри кърпи хората

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
най-ценното на един тампон според мен е именно апликаторът! може би съм на това мнение, защото обичам много да пътувам, а менструацията по никакъв начин не променя плановете ми за море, планина, пътуване... та апликаторът се явява безценен, когато нямаш подръка "стерилизиращо оборудване" Grinning
толкова добра съм станала, че мога да си сменя тампона без да докосвам нито себе си, нито онази част от апликатора, която се допира до тялото ми.

като спряха да продават тампакс в българия си поръчах доставка от чужбина и запасите едва сега са ми на привършване. тъкмо се канех да поръчам на някой странстващ приятел, когато видях, че тампакс са включени в каталога на метро. отивам на пазар в събота!!!

иначе об са страхотни като повърхност и попиване, ама защо не вземат да им сложат и един апликатор?

# 26
  • София
  • Мнения: 5 828
Според мен е въпрос на навик.
Аз съм свикнала с апликатора и ми е по-лесно. И наистина когато не си в къщи и не можеш да се измиеш са доста по-хигиенични.

# 27
Аз никога не съм виждала апликатор. Също смятам, че е въпрос на навик. Аз мисля, че ОБ са най- хубавите, но ползвам най- често Евент- мини, български и двойно по- евтини от Об, а пък вършат същата работа, Об просто са по плътни. Но ги слагам като ги намазвам с крем, обикновено антибактериален и става много лесно.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Малко Оff. Аз имам проблем и незнам дали тампонът е виновин. Всеки път щом го поставя, а съм сигурна, че го правя както трябва вдигам температура до 30 мин. след като е сложен. Адски са удобни но с температуртата незнам какво да правя. Как да свикна ли или да забравя за това улеснение???

# 29
Прочети упътването много внимателно.
На TAMPAXA, а и на други марки може би) пише , че на незнам си колко хиляди(десетки) се среща да се разболееш от някакъв синдром. И един от признаците е точно рязко качване на температурата.
Болестта е много сериозна.С фатални последици.

Общи условия

Активация на акаунт