Какво е първото сирене, което сте дали на детето си?

  • 4 746
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Краве сирене от кварталния магазин, не съм се интересувала за марката (някаква местна беше). Давах много малки количества и не съм изкисвала предварително.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
не съм изкисвала предварително.

     SickНеизкиснато е отровно солено, аз и сега не мога да го хапна така.А бебе и сол не ми се връзва много.

# 17
  • Мнения: 31 206
Краве, много изкиснато от квартален магазин.

# 18
  • Мнения: 591
Аз питам защото по принцип се обях ориентирала към Маджаров ОБАЧЕ... взех краве, което смърдеше на овци буквално, след това взех козе пак на Маджаров и миризмата му беше абсолютно същото, което ме накара да се замисля какво точно купувам  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 12 140
Досега е хапвал само краве сирене. В момента давам ЕЛБИ /но не знам дали е сирене  Rolling Eyes/.

А тези мами, които дават Био сирене, откъде знаят, че наистина е био? Не се заяждам, просто се чудя у нас въобще има ли нещо истинско?   bouquet

Знам, че е Био, но няма как да ти го докажа- ако не вярваш на сертификатите Био няма как да повярваш на някой анонимен във форум. WinkИма много истински неща и също толкова много манипулации- просто трябва да се четат етикетите и да се купуват неща, за които е ясно какво съдържат. Повечето млека и млечни продукти нямат рубрика "съдържание" на етикетите или в нея пише само калории и мазнини, но не е упоменато дали е използвано мляко или други съставки. На Био сиренето пише: био краве мляко, закваска, мая, сол. Процедурата по сертифицирането е дълга и скъпа,  не виждам смисъл някой да си дава зор да фалшифицира Био продукт след като малко хора могат да си го купят. В същото време спокойно може да си прави сирене с палмово масло, да го продава масово и да си гледа кефа.  В другите страни в Европа /т.нар. западни страни/ има безброй сирена с до 70% растителни мазнини и това не е нещо необичайно. Естествено, не бих давала такова на детето, защото няма необходимите за възрастта му съставки. Както не бих му дала и кренвирш вместо месо.

По темата за обезсоляването- давам сиренето задължително изкиснато поне 24 часа. Толкова много сол може да разбие бъбреците на  малко дете.

# 20
  • Мнения: 174
БИЛЯНА, би ли споделила кое е пюрето на Хип, в което има сирене?

# 21
  • Мнения: 9 973
краве сирене,обезсолено

# 22
  • Мнения: 2 587
Краве - Маджаров,предварително изкиснато.

# 23
  • Мнения: 469
Започнах с по малко козе сирене защото имаме известни съмнения за алергия. Известно време й правих попарата с козе сирене на Маджаров. Когато видях че всичко е наред минах на краве сирене (БИО). И двата случая изкисвах сиренето.

# 24
  • Мнения: 107
Краве сирене много изкиснато Елена но след това каквото ядем в къщи.

# 25
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Овче сирене-беше във вакуумна опаковка 200 гр. и стуваше около 5 лв. , но не си спомням марката.Киснах го около 2 дни.Сега чакам да ми направят домашно краве сирене.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
БИЛЯНА, би ли споделила кое е пюрето на Хип, в което има сирене?

 Във вегетарианската лазаня на Хип.

# 27
  • Мнения: 150
Първо-краве-"Елена", а после ги редувах с козе.На мен поне купешкото козе сирене никога не мие миришело на нещо неприятно.Виж за домашното-миризмата сие уникално гадна.Сега давам домашно краве  Peace

# 28
  • Мнения: 11 004
не съм изкисвала предварително.

     SickНеизкиснато е отровно солено, аз и сега не мога да го хапна така.А бебе и сол не ми се връзва много.

Така е, но ако количеството е колкото трохички, вкусът не е отровно гаден. Пък и не всички сирена са отровно солени, това, което купуваме, се яде лесно.

# 29
  • Мнения: 681
Краве сирене,обезсолено.Не знам какна марка е било  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт