Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 587
  • 612
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 7
Човекът е предоставил достоверен източник на информация, цитиран в авторитетни световни издания. Просто всичко е в начална фаза, извадката е малка, но звучи супер обещаващо... дано нещата се случат по-скоро и у нас се приемат сериозно и се внедрят тези проучвания и нови протоколи, за да могат да се възползват болните от тях.
Европеиската Лекарствена Агенция (ЕМА) оторизира неотдавна активното вещество 
" Амброксол Хидрохлорид " с търговски найменования (Амброксол, Амбролекс, Флавамед, Бромхексин и тн.) като ЕДИНСТВЕННО!  лекарствено средство за педиатрично лечение на 100 % смъртоносното нервнодегенеративно заболяване на Централна Нервна ситема "Амиотична Латерална Склероза " (АЛС)

линк към протокола на (ЕМА)

http://---shoretner923-AMBROXOL-EMA   (Date of first decision   25/05/2018)

Последна редакция: сб, 03 апр 2021, 08:23 от p.zahariev

# 571
  • Мнения: 6 529
Достоверен, колко да е достоверен и защо никой от невролозите не го използва? Не, че искам да обидя с нещо лекарите, но специално неврологията е в застой поне от 20 години

# 572
  • Мнения: 11
:dart:Saudade здравей. Правиха ми ДатСкан след като лежах в "Св.Наум" но преди това ми правиха изследване на тремора в ръката.ДатСкана става след предварително записване .Процедураата е следната:предния ден се намазват рамената и шията с йодНа следващия ден  бият радиоактивен йод венозно  и час или два по-късно лягаш на една "дъска"  /доста тясна/.Главата се фиксира за да не може да се мърда и се вкарва в нещо като скенер.Снимките са на всеки 30 секунди като се завърта на 3 градуса самия сканиращ елемент.Това продължава 60 мин.Никакво движение.СНИМА СЕ В РЕАЛНО ВРЕМЕ ДЕИНОСТТА НА НЕВРОНИТЕ. Колкота по-светло е около субст.нигра /толкова по добре. Нямах никакви странични ефекти ,но 2-3 дни се избягват близки контакти докато се изхвърлят радиоактивните остатъци. Това е цялата процедура. Няма нищо сташно .Cold Sweat

# 573
  • Мнения: 1 377
Минахме я вече преди време, благодаря. Само че без да се маже с йод, явно във Варна практиката не е такава. За жалост оставаме при вас в темата. Свикваме с лекарствата вече месец и половина, трудно е. Ще пробваме и CBD oil. Ще се радвам да прочета вашия опит, ако някой го е опитал вече.

# 574
  • Мнения: 6 529
Минахме я вече преди време, благодаря. Само че без да се маже с йод, явно във Варна практиката не е такава. За жалост оставаме при вас в темата. Свикваме с лекарствата вече месец и половина, трудно е. Ще пробваме и CBD oil. Ще се радвам да прочета вашия опит, ако някой го е опитал вече.

Как се използва? Дано някой поясни

# 575
  • Мнения: 1 377
Капки, подезично. Би трябвало да успокоява, да облекчава болки и да отпуска мускулите; приема се и за тревожност. Има противовъзпалителни и антиоксидантни свойства. Предлага се в различни концентрации, съответно и дозировката ще е различна...

https://medium.com/parkinsons-uk/the-case-for-and-against-cannabis-6c6dbd232ac5
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7115444/

Последна редакция: чт, 22 апр 2021, 16:40 от Saudadе

# 576
  • Мнения: 1
Здравейте,може ли някой да ми препоръча невролог,специалист по Паркинсон в Пловдив?

# 577
  • Мнения: 272
ЗДравейте,съпругът ми е с Паркинсон,гласът му  днес се загуби ,едвам го разбирам,има ли някой с този симптом и как да се възстанови от това .Благодаря!

# 578
  • Мнения: 6 529
Някой от близките ви пие ли сермион и как му се отразява? След като го заменихме със сомазина, нещата станаха много по-зле

# 579
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Някой от близките ви пие ли сермион и как му се отразява? След като го заменихме със сомазина, нещата станаха много по-зле
Кой ви изписа сомазина вместо сермион? Майка ми пие кавинтон, понякога го заменят със сермион. Те са взаимозаменяеми според лл и невроложката.

# 580
  • Мнения: 6 529
Някой от близките ви пие ли сермион и как му се отразява? След като го заменихме със сомазина, нещата станаха много по-зле
Кой ви изписа сомазина вместо сермион? Майка ми пие кавинтон, понякога го заменят със сермион. Те са взаимозаменяеми според лл и невроложката.

Лекуващият невролог, а преди това личната лекарка няколко пъти, но ние не го купувахме. Аптекарката каза, че сомазината била храна на мозъка

# 581
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Специално за сомазина казаха, че не е подходящо за майка ми. Явно всеки невролог действа различно, може би зависи и от придружаващите заболявания.

# 582
  • Мнения: 198
Здравейте,
Интересува ме какви видове изследвания се правят, колко на брой, колко може да струват (пациента се самоосигурява в България), отсяда ли се в болница за диагностицирането на Паркинсон.

Баща ми е с Паркинсон от 5години (според доктори в чешки болници, а и потвърдени от невролози в България) но са правени единствено общи прегледи, като преглед на походка, пипане на нос и говор.

Видимо, всичко в него отговаря на болестта, и подготвяме документи за ТЕЛК, но лекуващия невролог го изпрати в три по-големи болници в София за диагностика и епикризи.
Бихте ли ми препоръчали също коя от трите болници да изберем от Александровска, Св.Наум или Трета градска.

Благодаря много.

# 583
  • Мнения: 49
p.zahariev, защо това лечение не е известно на лекарите и не се прилага?

Защото е на клинична фаза 2 а не на клинична фаза 3 и удобрено лечение
Леченията въз основа на клинична ФАЗА-2 са НЕ! официални НЕ! одобрени 
ТОЕСТ СА 100 % АЛТЕРНАТИВНИ


ЕТО ЗА ТОВА

(за съжаление вие цитирахте недовършен пост ... информацията в оригинала е вече различна/допълнена) ... но така или иначе като излезат резултатите на клинична (ФАЗА-3)  ние пак ще ги променяме/допълваме .. и Вие тогава ако случайно позакъснете с поста си ще имаме късмета нещата да излезат в цитат с цялата си същност и дълбочина !



Този човек пише неграмотно и това не са печатни грешки - аз не мога да му се доверя.

# 584
  • Мнения: 6 529
Някой ходил ли е при д-р Иван Димитров във Варна? В нета пише, че основно лекува болни от  Алцхаймер

Общи условия

Активация на акаунт