Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 948
  • 612
  •   1
Отговори
# 585
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Здравейте на всички търсещи и оказващи помощ. Имам следния проблем. Баща ми е с паркинсон от дълги години. Последния път м. Май като бяхме на преглед в Александровска при доц. Григорова, тя му смени Мадопара със Сталево, което доста добре ми влияе. Проблема сега е, че днес трябваше да вземем поредните лекарста по каса и се оказа, че протокола е изтекъл /не съм видяла/ и се започна едно тичане. Отивам при наблюдаващия го невролог, който предписва нов протокол, отивам в здравна каса и там греда. Оказва се че въпросното сталево може да се предписва само след решение на комисия. Оказва се че ние такава комисия нямаме /става въпрос за гр. Кюстендил/. Сега незнам как да се свържа с Григорова, за да попитам какво да правя, пак при нея ли да ходя и съответно кога е на работа? Има ли някой някаква представа как да процедирам, някакъв телефон за връзка с нея? Пробвах на много номера дадени в сайта на александровска но никой не ми дава информация. Благодаря ви

# 586
  • София
  • Мнения: 2 970
С тези протоколи за паркинсоновите лекарства ужасно прецакват хората. Не мога да помогна със съвет 

Защо не си го купите без отстъпка по НЗОК а обикновена рецепта, тя цената май не кой знае колко. Към 40 лв. примерно.

# 587
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
С тези протоколи за паркинсоновите лекарства ужасно прецакват хората. Не мога да помогна със съвет 

Защо не си го купите без отстъпка по НЗОК а обикновена рецепта, тя цената май не кой знае колко. Към 40 лв. примерно.

Купуваме, но не ни е много по.джоба. една кутия му стига за 3-4 дни Sad

# 588
  • Мнения: 3
Здравейте,

Искам да Ви информирам за нова група свързана с Болест на Паркинсон и Дълбока Мозъчна Стимулация при това заболяване: https://www.facebook.com/ParkinsonDiseaseDBS

Целта на групата е да се повиши информираността за заболяването, неговите симптоми, както и терапевтичните възможности, както и да се постигне дискусия и споделяне на опит.

Всяка седмица се добавя нова актуална информация за заболяването, като се дискуритрат и вашите въпроси/проблеми.

Заповядайте на страницата (https://www.facebook.com/ParkinsonDiseaseDBS), харесайте я, споделете я, и следете новите публикации за Болест на Паркинсон!

# 589
  • Мнения: 562
Здравейте! Въпросът ми не е много за тука, но не знам къде бих могла да го задам. Имам направление за невролог, не става дума за болестта паркисон. Въпреки това ми се иска да ме прегледа д-р Чорбаджиева. Мислите ли, че е редно да се обърна към нея? Какви са й координатите? Къде приема за преглед? Номер на телефон?

# 590
  • Мнения: 1
Здравейте ,искам да попитам за майка ми . Притеснявам се че сигурно има паркинсон , защото й треперят ръцете , отскоро започна да трепери и брадичката й. На лекар сме другата седмица но чакането просто ни убива , дали има и други в такова положение, от малък град сме и не съм сигурна дали ще могат да й поставят правилно диагнозата.

# 591
  • Мнения: 16
Здравейте,
Касае се за мъж на 62 год, който от просто съмнения за Паркинсон, година по-късно е с непрестанен тремор на ръката и засилващи се болки в ставите. (Направено DAT-scan изследване потвърждаващо Паркисонизъм) От скоро приема Мадопар по схема, без подобрение. Колебая се за доц. Чорбаджиева или д-р Елена Златарева. Някой има ли отзиви за тях двете или въобще за добър специалист по темата в гр. София? Благодаря!

# 592
  • Мнения: 199
Здравейте, баща ми е с Паркинсон от 3 год, на 63 години е и той приема Мадопар от една година на сам, и ми се струва (според мен, семейството и лекуващия невролог), че го поддържа това лекарство. Тоест нито има подобрение, нито влошаване. Но до колкото съм запозната с тази болест, тук подобрение много не може да се постигне а по-скоро поддържане на двигателните способности. Не губете надежда. Ние сме от провинцията и не мога да ви препоръчам доктор в София. Успех.

# 593
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте,
Д-р Чорбаджиева вече не работи в Св Анна. Дали някой може да ми изпрати на лични нейния телефонен номер? Баща ми трябва да ходи на преглед, а се оказа, че й няма телефонния номер. Мерси предварително!

# 594
  • Мнения: 562
Здравейте,
Д-р Чорбаджиева вече не работи в Св Анна. Дали някой може да ми изпрати на лични нейния телефонен номер? Баща ми трябва да ходи на преглед, а се оказа, че й няма телефонния номер. Мерси предварително!
0884240875

# 595
  • Мнения: 14
Здравейте,

Някой да е правил DaTsсan в Александровска в София? Питам защото са се обадили на баща ми и са му дали час за съвсем скоро, като са обяснили и къде по ръката, кога и колко пъти да се намаже с йод, но той не си спомня точно. Дали някой може да ми помогне, освен един предишен коментар тук за Иван Рилски, не намирам друго инфо онлайн за точно такава подготовка с йод (а е имало конкретни инструкции от сорта на 4х4 см място на ръката).
Аз ще опитам утре да се свържа с болницата и да попитам, но ако някой тук също може да ми помогне ще съм много благодарна Simple Smile

Мерси предварително.

# 596
  • Мнения: 1 288
Здравейте!
 Майка ми е 78години и сама си е поставила диагноза Паркинсин, защото и треперят ръцете и я болят краката. От както татко почина през 2013г тя е на Деанксит и според познат лекар продължителната употреба на това уж безобидно лекарство води до тремот на ръцете.
Искам да я заведа на невролог, занимаващ се с това заболяване, който да и обърне необхидимото внимание и направи необходимите изследвания.
Бихте ли ми препоръчали такъв лекар от личен опит?
За София става въпрос.

# 597
  • Мнения: 490
Здравейте. Как действа Хедонин 25 мг. в комбинация със Синепар. Става дума за възръстна жена над 80 години. С паркинсон от 13 години и повече. Бихте ли споделили как действа Синепар с времето, ако имате опит...

# 598
  • Мнения: 1
Здравейте, и моята майка е с диагноза паркинсон отскоро. Изписаха и прамипексол, но в момента в който започне да го пие и започва неконтрулируемо треперене. Въпрос към тези, които са се сблъскали - разбирам, че е страничен ефект, но преодолява ли се с времето или да търсим промяна на лекарството?

# 599
  • Мнения: 102
Пробвали ли сте Мадопар? Попитайте лекуващия лекар. С него почти няма треперене

Общи условия

Активация на акаунт