Въпрос /предполагам поредния :oops: / относно сушилня

  • 5 192
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Препоръчвам сушилня, която се връзва към комин..до сега в познати съм видяла 3 кондензационни,
1 имат по-голям разход на ток, защото процесите са два изпарение и кондензация, а при другите парата дирекно отива в комина
2 по-евтини са

Ако не ти се дават много пари може и да няма кой знае колко програми, защото след 1-2 перални се научаваш за колко мин се сушат (зависи от центруфугата на пералнята). Гледай само да има и ниска Т на сушене, че да може да се ползва и за по-деликатни тъкани
С всичко казано съм съгласна. НО!!!!! трябва комин! Ако нямаш комин (аз си нямам) и нямаш голям избор. И за програмите е вярно. Общо взето се ползват 1-2-3програми и си гласиш времето. Аз ползвам една за сушене на чаршафи и кърпи, една за вълна и една за всичко останало (и когато кърпите и чаршафите са смесени с дрехите, пак тази си ползвам).

# 16
  • Мнения: 5 178
уфф само за да не объркаме авторката,
връзва не към комин, а към отдушник

# 17
  • Мнения: 217
Момичета,да ви се похвал,обзаведох се.С момента се суши първата ми пералня
,не разбирам немски,но Янтра помагай,ето циферблата.Да ,но как да кача снимки newsm78
И съдомиялната е екстра.
За нея незнам таблети или отделни препарати как е по добре.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 13:42 от elyam

# 18
  • Мнения: 564
Аз да използвам позабравената темичка...   Flutter
След дълго мъдруване каква сушилня да си взема, най-накрая се спрях на един модел. Само че е клас 'B'. Питах имат ли от същата марка клас 'А' и ми казаха, че не се произвеждат. Поразгледах други марки из нет-а и не срещнах никъде клас 'А'! Има ли вобще такива?  newsm78
Вашите кой енергиен клас са?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Сушилни клас А няма. По принцип са много енергоемък уред, дърпат много ток. Клас В за сушилня е добре.

# 20
  • Мнения: 564
Мерси  Hug
И аз така заподозрях, ама да си попитам все пак  Crazy

# 21
  • Мнения: 721
по принцип има клас А  разгледай тук :http://www.pazaruvaj.com/peralni-i-sushilni-c3167/0-bosch.html

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Те могат да си пишат каквото искат, не са написали каква консумация има. То и на моята сушилня в магазина пишеш клас В, като поразгледах сайта на производителя и видях консумацията се оказа клас С.

# 23
  • Мнения: 505
Не че е особено важно, но има и клас "А". Само че сушат на друг принцип. С няк`ва си там помпа. Един модел на АЕГ - 1900 лв и два на Миеле, дето са по 2400лв и май много малко от нас ще си купят. Освен на старо. Тези машини харчат два пъти по-малко ток, но са с няколко децибела по-шумни от обикновените кондензационни. Примерно другите модели на АЕГ имат 62 дБ шум, а тази - 68 дБ. Аз като не мога да си купя все още, чета си сайтовете ей така, за удоволствие и кураж - все някога ще успея. Имам сега пералня със сушилня Аристон - мачка втрещяващо просто. И боядисва бялото - захаби ми всичкото бельо. И извива и деформира дрехите. Така че суша само и единствено хавлии и чаршафи. Те  се съсипаха също, цветовете избледняха въпреки че суша само на ниска температура, освен това намирисват, като излязат от сушенето, та ги и проветрявам... Ако живеех наистина в страна, членка на ЕС, щях да мога да върна Аристона обратно в магазина и да си купя модел на друга фирма за същите пари.  Обадих им се няколко дни, след като купих уреда, ама ме отрязоха. Щели да ми пратят ЕКСПЕРТ, да ми обясни как да пера  #2gunfire . Направиха ме на маймуна направо, а не ми стиска да я обявя за продан  - нали този който я купи, ще се прекара?

# 24
  • Мнения: 4 405
Добре де ама за разликата в цената на моята сушилня/зануси КЛАС В, което не мачка и е 600 лв Heart Eyes/ и такава клас А за по 2000 лв аз ще съша безплатно поне 5-6 години а може и повече  newsm78 А после ще си купя нова по-модерна.Тогава  излиза че е доста неизгодно, да не кажа по силна дума да инвестирам в икономичната  newsm78.

# 25
  • София
  • Мнения: 384
Не че е особено важно, но има и клас "А". Само че сушат на друг принцип. С няк`ва си там помпа. Един модел на АЕГ - 1900 лв и два на Миеле, дето са по 2400лв и май много малко от нас ще си купят. Освен на старо. Тези машини харчат два пъти по-малко ток, но са с няколко децибела по-шумни от обикновените кондензационни. Примерно другите модели на АЕГ имат 62 дБ шум, а тази - 68 дБ. Аз като не мога да си купя все още, чета си сайтовете ей така, за удоволствие и кураж - все някога ще успея. Имам сега пералня със сушилня Аристон - мачка втрещяващо просто. И боядисва бялото - захаби ми всичкото бельо. И извива и деформира дрехите. Така че суша само и единствено хавлии и чаршафи. Те  се съсипаха също, цветовете избледняха въпреки че суша само на ниска температура, освен това намирисват, като излязат от сушенето, та ги и проветрявам... Ако живеех наистина в страна, членка на ЕС, щях да мога да върна Аристона обратно в магазина и да си купя модел на друга фирма за същите пари.  Обадих им се няколко дни, след като купих уреда, ама ме отрязоха. Щели да ми пратят ЕКСПЕРТ, да ми обясни как да пера  #2gunfire . Направиха ме на маймуна направо, а не ми стиска да я обявя за продан  - нали този който я купи, ще се прекара?

Моля те,кажи ми кой точно е модела,защото аз съм си харесала една Аристон със сушилня.Да не би да е същата?

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038123

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Аз имам сушилня Аристон, само сушилня, отделно от пералнята и нямам проблем. Имам първоначално свиване на почти всяка памучна дреха, от там нататък не мърдат. Мога да ти покажа снимки на детски дрехи, носени от двете ми деца, не са мръднали. Бодита, панталончета, блузки. На бодитата даже и лепенките - картинки им стоят.
Имам поглед е върху други сушилни. На мен тази ми е втора, имах прастаро около 20г миеле, дадоха ни го познати.
И да, наистина има Миеле клас А и АЕГ и май някакъв Бош, ама гонят над 2 хилки, космическа цена.

# 27
  • Мнения: 505
venistefani, ужасно съжалявам, но е точно тази. Управителят на магазин Зора, слава Богу, не ми е приятел, ми я препоръча толкова топло и мило... В един друг магазин пък ми я пуснаха на центрофуга - е невероятно тиха беше! И я купих с кеф, но после  #Cussing out !

# 28
  • Мнения: 275
Аз също имам пералня със сушилня на Аристон - комбинирана. По-стар модел е от тази. Ползваме си я вече 4 години /или повече/ и не съм имала проблеми.  wash Само едни дънки на мъжа ми си смениха цветовете, но най вероятно е от дънките. Не е клас А, но като я купувахме и на нас ни казаха, че сушилни клас А нямало.

# 29
  • Мнения: 505
По този, новият модел, се събират много власинки по уплътненията на вратичката и не знам още къде и няма как да ги махнеш. И като изпереш едни тъмни тениски и ги изсушиш на деликатното сушене и ги извадиш щастлива, после зареждаш твоето бельо и то се оцветява в гнусно сиво. На третото сушене с изненада констатираш, че цветовете на тъмните дрехи са избледнели и така нататък. После гладиш до посиняване, защото прането наистина доста се мачка, дори и само при пране, без сушене. Старата ми пералня беше Сименс и такова чудо нямаше. С години носехме дрехите си и те изглеждаха като нови. Накрая просто взе да вдига ужасен шум при центрофуга, а от сервиза (фирмения) ми обясниха, че е по-евтино да си купя нова, отколкото да я ремонтират. Според мен просто ги мързеше, а да я дам някъде, където нямат оригинални части, ми се видя безсмислено. Нямаше отложен старт, беше от малките, 45 см, а и се бях навила много за пералня със сушилня заради малкото ни жилище. Те така.

Общи условия

Активация на акаунт