Отговори
# 15
  • Мнения: 438
sonya83 и аз имам такива кафяви точици.... но пък то тогава не се налага нищо да се прави...за какво ще слагат и пекат каквото и да е на зъбчето, ако е просто такова зацапване???? странно е...
newsm78
Да, права си!Докато пишехх отговора, направо изключих, че са го запечатали зъбчето!
Е, тъй като не съм компетентна по въпроса спирам да гадая. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 004
Ами незнам и аз, понеже с немския ми е малко трудно и затова не ги и питах. Тя има едно такова оцветяване на друго зъбче, но там нищо не й правиха. А кътника доктора с острия инструмент го провери и така. Незнам след 6 месеца сме на преглед, ако до тогава не пропищи ще се опитам да разпитам  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 7 191
А за черните пломби - амалгамата....на моят син ако се стигне до там, да даде да ми се сложи такава ще е.... не за друго, най-лесно се слага, иначе детето трябва да седи с отворена уста, да се пекат няколко пласта на бялата и т.н..., после да се отнема от нея....трудна работа при малко дете, което само се чуди как да се отърве по-бързо....
А амалгамата само се натиква и се стисва със зъби... така че товаще е нашият вариант със сигурност.... ще го преживея за временните зъби... Simple Smile
Освен фотополимерни, има и химиополимерни пломби, които са бели, но не се налага да се пекат.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
ама те май трябваше да се пилят после отгоре..... или греша? Помня, че имаше още един вид, при който също имаше спънка някаква....

# 19
  • София
  • Мнения: 7 191
Може би си права.
Но са ми правили такава пломба реално за доизграждане на зъб, така че тогава със сигурност има изпилване.
А ако е за малка дупчица - не знам  newsm78
Все пак стоматолозите най-добре знаят.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами при Филип н е малка, а огромна дупка...както писах е с пумпит, не с кариес, отгоре 2/3 от зъба е дупка...т.е. найІвероятно ще се наложи нещо такова при бяла пломба...мен като са ми правили бели после като стърчи някъде...при захапката с индиго са пилили...а моето е малко и нетърпеливо дете...каквото направим за 15-тина минутки - това е.....при едно по-търпеливо и даващо дете сигурно може да стане и с такава пломба.....
Идеята ми беше, че и амалгамата не е болка за умиране и е по-добре от дупка, ако поне до нея се стигне.....
Пък те тези са временни зъбчета все пак....

Ако някой се включи с разказ за вече направена истинска  пломба на мъник, ще ми е много интересно...

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 16:43 от Angel_Dust

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
Май не съм чела внимателно.  Laughing
Ама дай да питам - ти ли забеляза дупката или излезе от профилактичен преглед?
Аз лично още не съм водила дъщеря ми на зъболекар, но и видимо не се забелязват кариеси  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами аз - един ден като мих зъбите видях черна точица...мъничка....докторката беше 1 седмица тогава отпуск, водих го при един мъж тогава, не  си отвори устата, та една седмица по-късно отидохме....тя пипна и каза - кариесче, след няколко дни пак отидохме, той даде малко с машинката да бръмне и направо пропадна бормашинката в дупка....и почна да чисти...и така малко чистише, после затваряше с лекарство и временна пломбика(едно пластелинче) и така лека полека изчисти зъбчето и сега е пак с някаква временна, която почва да пада и като оздравее сега ще го водя да се мъчим с истинска пломба...ако даде...но последния път го боля и сега не ще и да чуе за машинката.....
А в началото му хареса...даже играеше на зъболекар в къщи....


А иначе преди това 1 месец по-рано го водих на първият му профилактичен преглед - имаше едни жълти неща по някои зъби, които не се чистеха с четка  и се бях ошашкала....оказа се все пак храна - зрънчо(от тогава тази полепкава гадост не я давам изобщо)...но тогава нямаше нищо по зъбките друго..... тя го прегледа....
От както е на 3 годинки го мия с електрическа четка и с паста детска на аквафреш и доста по-добре се чистят зъбите, отколкото с накрайник или обикновенна четка.... пък и той повече дава....

# 23
  • София
  • Мнения: 7 191
Мерси, ще си взема бележка да гледам по-внимателно.
Като се стопли малко времето, ще заведа детето на профилактичен преглед, че зъболекарката ми е на другия край на София.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 273
Дъщеря ми я водихме за първи път на 2-3 год. на детски зъболекар (тогава бяха разделени на детски и други) с много дълбок кариес и много наплашена от всякакви зъболекари   Naughty . Попаднахме на много добра зъболекарка направо ги омайва  Laughing, никога не е изпитвало детето страх от нея. По-късно започна даже да ходи сама на прегледите. Сега дъщеря ми е голяма и продължава да ходи при нея (всъщност цялото семейство сме там)  Peace. Ако някой иска ще дам коодринати. Тя работи  в Младост (София).

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Дъщеря ми я водихме за първи път на 2-3 год. на детски зъболекар (тогава бяха разделени на детски и други) с много дълбок кариес и много наплашена от всякакви зъболекари   Naughty . Попаднахме на много добра зъболекарка направо ги омайва  Laughing, никога не е изпитвало детето страх от нея. По-късно започна даже да ходи сама на прегледите. Сега дъщеря ми е голяма и продължава да ходи при нея (всъщност цялото семейство сме там)  Peace. Ако някой иска ще дам коодринати. Тя работи  в Младост (София).

Да не е Лена Берова? Наистина ги омайва, но други работи не ми харесват при нея и се отказахме.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 273
Да не е Лена Берова? Наистина ги омайва, но други работи не ми харесват при нея и се отказахме.
да точно тя е  Peace

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 19:08 от nelisp

# 27
  • София
  • Мнения: 82
Нашия опит е следния-дъщеря ми е на 3г3м и имаше 5 кариеса,от които само два видими.
Първо отидохме при една зъболекарка след горещи препоръки.Наистина беше много внимателна,но за една пломба ходихме 5 пъти и пак не я направи много добре,защото беше почти невъзможно да накараме детето да си отвори устата.Всичко ставаше много трудно и бавно.Подходът и беше плах от старанието да не наплашим дъщеря ми.Резултатът беше,че тя категорично спря да отваря уста.Беше ясно,че това не е нашия зъболекар и трябваше да го сменим.
Просто за проба я заведох в съседния блок-при зъболекарка,за която знаех само,че е направила две пломби на едно съседско дете.И стана чудо  Simple SmileТаза жена е направо магьосница,така я омая моята девойка,че все едно не беше моето дете пред мен на стола.Харесаха се взаимно и си станаха приятелки,вече ходим с кеф направо  Laughing
Подхода и е с много говорене,като знае какво точно да каже,и то с уверен тон,който вдъхва респект и същевременно смелост на детето.Деница започна да се отпуска на стола,все едно е на почивка,на шезлонг на морето  Simple Smile
Не е гаранция,че при всички деца ще има такъв успех,но не пречи да опитате  Peace
Зъболекарката е в Младост-1А,ако някой иска телефон да ми пише .
Леко и успешно зъболечение на всички дечица  Hug

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 11:37 от petleto

# 28
мами кажете някой добър детски зъболекар в пловдив благодаря

# 29
  • Мнения: 54
 20 поликлиника- Борово - тролейбус № 2 и № 9 - д-р Виолета Герчева - детски зъболекар. Зъболекарката е с много опит и страхотен подход към децата!! А поради факта ,че дълги години е била само детски зъболекар от нейния кабинет няма върнато дете! Препоръчвам я!

Общи условия

Активация на акаунт